Zašto postoje predrasude?

Član
Učlanjen(a)
05.02.2010
Poruka
198
Kilometraža baš zbog tvog stava mi i nismo u EU.

Parada "ponosa" se održava u celoj Evropi samo mi pametni Hrvati i Srbi našli da bijemo u?�esnike parade.
Ovde se to shvata provokacijom a u Evropi se to smatra traženjem svojim prava.

Zašto ti kilometražo ne gledaš i lezbejke istim o?�ima kad ve?‡ tako ne gledaš homoseksualce?
Koja je razlika izme?‘u njih i gej muškaraca?
Nema je. A priznaj da ti se svi?‘a da vidiš dve ribe kako "gužvaju posteljinu" na krevetu.

E vidiš druže to se zove zaostalost. Gledaj u oba pravca a ne samo u jednom.
Zašto bi ti prošao mirno pored dve devojke koje se drže za ruke a kad su dva muškarca u pitanju ti bi okarakterisao kao provokaciju i kao nešto što nije normalno?

Nije samo u pitanju "pederska država" nego i mnoge druge stvari kojih sad ne mogu da se setim.

Nemam neke predrasude i neka svako radi sta hoce ali ove njihove parade su stvarno VELIKA glupost,to sto oni hoce neka prava da se vencavaju i ostalo mogu i na neke druge nacine da se izbore za njih (uz manje pompe) a ne paradom kojom provociraju sve koji ih mrze,pa onda kada dobiju batine onda su im svi krivi,ne mogu i panduri od svakog da ih odbrane,i crnci su izvojevali prava u americi pa ne prave parade svake godine i ne provociraju skinere i ostale koji ih mrze...
 

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Zašto postoje predrasude?

Zato što postoje budale... A budala je mnogo... pa je mnogo i predrasuda. Pošto je budalama svaki posao draži od razmišljanja i rasuđivanja, čitav proces njihove nazovi mentalne aktivnosti se završava prije rasuđivanja. Zato se valjda i zovu predrasude. Nedostaje logički zaokružen misaoni proces. Zato se ja ne slažem sa Dekartom. Čovjek jest bio dobar matematičar ali ona njegova cogito ergo sum , nikako ne drži vodu. Kako sam ja zaključio, mnogo je više onih koji ne misle al jebiga, ipak postoje. Poslije njih dolazi čitava sila onih koji samo misle da misle al opet postoje. A najmanje je onih koji postoje zato što misle i rasuđuju.

Zbog nedostatka cjelovitog i logički zaokruženog misaonog procesa naravno izostaje i zdravorazumsko rasuđivanje o nekom problemu, pojavi, stanju ili zbivanju.

Evo i na primjeru parade pedera vidimo jasno kako jedni koji ne dovode misaoni proces do kraja pokušavaju ove druge koji to čine optužiti za predrasude pokrivajući se opštim mjestima i citirajući demokratska prava bez zdravorazumskog rasuđivanja o suštini toga šta je to ljudsko pravo a šta traženje prava koji bi jednoj marginalizovanoj ničim ugroženoj grupi obezbjedili ravnopravan socijalni status koji im ničim ne pripada. Ta grupa će se osjećati ugroženom i uskraćenom za "svoja prava" sve dotle dok ne dobiju legalitet da se međusobno vjenčavaju, usvajaju i odgajaju djece, nasljeđuju svoje bračne partnere i dok njihova seksualna orijentacija ne postane jedna od dvije ravnopravno prihvaćene opcije.

U ovom najsvježijem i u današnjem trenutku aktuelnom događaju se ogleda sav jad i bijeda onih koji imaju predrasude. To su predrasude prema većini, upravo onih koji misle suprotno i nisu za legalizaciju pederluka na način koji sam gore objasnio. Tako budale koje imaju nedovršen misaoni proces optužuju ove druge da su nasilnici, netolerantni i da ne poštuju demokratska prava, potpuno ignorišući pri tom da demokratsko uređenje po svojoj suštini podrazumjeva, najgrublje i pojednostavljeno rečeno, elektorsku vlast većine nad manjinom. U nedostatku zdravog rasuđivanja, opterećena predrasudama budala poseže za etiketiranjem i izvrtanjem činjenica, interpolacijom, zamjenom teza.

Primjera predrasuda ima mnogo, ovaj je samo trenutno aktuelan pa sam se usredotočio na njega. Ako neko smatra za potrebno da sukobi mišljenje sa mnom oko primjera koji sam naveo neka me napadne u anketi koja se bavi ovom problematikom, rado ću odgovoriti. Ovo samo zbog toga da se tema o predrasudama ne bi pretvorila u temu o pederima i lezibejkama.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Lepo receno... bas na to sam mislio...
Samo sto ne moraju uvek da vuku korene iz detinjstva...

Ja sam 20 godina ziveo bez predrasuda, a onda sam za nekoliko meseci navukao veliki broj istih...i dan danas ne mogu da ih se resim...
Dzaba sto znam da je to pogresno, dzaba sto su to generalizacije ( koje iz dna duse mrzim) ali opet jace su od mene... neke stvari se ne zaboravljaju...

Svakako da ne moraju ali mislim da je te predrasude,stecene u detinjstvu,uslovljavaju reakcije koje je tesko otkloniti cak i kasnije kod odraslih ljudi koji su svesni da nisu u pravu.
Mislim da shvatam o cemu pises i,ako sam u pravu,mislim da nisu u pitanju predrasude vec nesto drugo...
 
Natrag
Top