Zasto nosimo tange?

Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Prati ih glas da su neudobne, neprakticne, potpuno nehigijenske, a opet
nosimo ih. Vec nekoliko sezona pokusavaju izaci iz mode, ali i dalje su prisutne.



0066007.17.jpg


Prve tanga-gacice, ili bolje receno prethodnice ovih danasnjih, nosili su clanovi brazilsko-indijanskog plemena Tupi, sto bi u doslovnom prijevodu znacilo pregaca za stap.

Ipak, tange na kakve smo navikli pojavljuju se 70-ih godina prosloga stoljeca, kada zapocinje njihova duga karijera. Iako mnogi smatraju kako su tange izmisljene iskljucivo da bi hipnotizirale muskarce na plazama Copacabane, one su dizajnirane iz prakticnih razloga. Naime, tange su izmisljene s ciljem da se u njima ne nakuplja toliko pijeska dok se kupate na pjescanim plazama.

Godine 1981. americka tvrtka Fredrick's of Hollywood prepoznaje potencijal tanga-gacica i preplavljuje njima americko, a kasnije i europsko trziste.

Svjetska modna scena koja diktira trend sve oskudnije odjece, koja vise otkriva nego pokriva, kosi se sa zdravstvenim savjetima svjetskih lijecnika. Taj trend nije zaobisao ni donje rublje, pise Fashion.hr. Takvo rublje, smatraju lijecnici,trebalo bi povuci iz prodaje, misleci na tanga-gacice i ono izradjeno od sintetickih materijala.

Trenutno su u Americi ekstremno popularne one jestive, izradjene od 330 perlica, koje su zapravo secerne kuglice.

Izvor:net
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Ne nosim tange.
Kupila, probala, osećala se odvratno naredna 2 minuta, skinula, bacila i nikad više nisam ni probala.
Nisu zdrave, ginekolozi ih ne preporučuju, a obzirom da se uglavnom prave od sintetičkih materijala, sasvim je razumljivo. Nisu ni prijatne.
Ja sam, inače, i alergična na sintetiku, tako i ne pomišljam na tako nešto, a i mislim da je lepota i erotika u skrivanju (ne preteranom), a ne u što većem otkrivanju.
Ako bih htela da svom partneru priredim neko iznenađenje tog tipa, radije ću se pojaviti bez gaćica, nego u tangi. :)
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
1.306
Ja ih nosim skoro stalno. Ne da bih izgledala eroticno i mamila uzdahe vec zato sto uzasno mrzim kad mi se ves ocrtava na zadnjici. To nisu iskljucivo tange, postoje i bokserice pravljene od izuzetnih materijala koje je jako prijatno nositi, boje koze su i ne ocrtavaju se jer su neverovatno tanke.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Ja ih nosim skoro stalno. Ne da bih izgledala eroticno i mamila uzdahe vec zato sto uzasno mrzim kad mi se ves ocrtava na zadnjici. To nisu iskljucivo tange, postoje i bokserice pravljene od izuzetnih materijala koje je jako prijatno nositi, boje koze su i ne ocrtavaju se jer su neverovatno tanke.

Takođe,nosim ih stalno i navikla sam i na one koje nisu poput bokserica tako da mi uopšte ne nesmetaju,čak mislim da bi se sada neugodnije osećala u onim kako ih ja zovem babskim sa dva prsta sa strane
affraid.gif
 
Poslednja izmena od urednika:
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Ja ponosno nosim te koje ti zoveš "babskim", jer je to jedini način da se osećam dobro i budem zdrava. A nisam primetila da je to bilo kom muškarcu u mom životu zasmetalo. Štaviše, zanimljivije im je kad je malo skrivenije to što žele da vide.
A i tu ima mnogo varijanti, mnogo različitih boja, mogućnosti za nošenje čipke i svile, onoga na šta nisam alergična i što mi se nigde ne uvlači.
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Sad šta je muškarcima bitno a šta nije i koliko se šta vidi ili ne vidi mene ne zanima,bitno mi je kao što si i rekla da se ja osećam dobro ;)
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Ma samo vi lepo nosite tangiće, lepo se u njima osećajte, i nama će biti još lepše! :dance2:
 
Član
Učlanjen(a)
07.11.2009
Poruka
335
Ja volim kad žene nose tange...odmah mi skoči...tlak...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
dal je praktično ili ne,pojma nemam...
a da ih je lepo videti a ispod pripijene haljine ili suknje naslutiti, jeste vala lepo... al lepo je videti i "klasiku" začinjenu bojama i čipkom, tange su tu malo uskraćene...i da begam na vreme jer ću mnogo da pustim mašti na volju.....
 
Natrag
Top