Zasto ne mogu instalirati Adobe flesh player

MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Kao sto rekoh to je program za audio. video i izradu animacija koristice html5, tako da nece biti potrebno da imate bilo sta da instalirate. Inace3 ne menja flash player vec Flash Professional CC. Sasvim logican potez Adobe-a posto, je flash prakticno proteran sa interneta. Adobe ce izbaciti i aplikaciju za desktop browsere koja ce omoguciti dodatne funkcije za sadrzaj pravljen u html5, mislim da se taj deo odnosi uglavnom na premijum usluge kao recimo za distributere televizije, i online igara. Inace svaki browser reprodukuje html5 sadrzaj, pa tako nema potrebe da se bilo sta dodatno instalira, ovaj player koji ce izbaciti ce imati samo malo vise mogucnosti(recimo ako operater koristi neke druge kodeke za video, DRM zastitu i slicne stvari), i nece svakome biti potreban...
Evo originalnog saopstenja:
Kod:
https://blogs.adobe.com/conversations/2015/11/flash-html5-and-open-web-standards.html
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Pa da to je taj adobe animate koji si ranije pomenuo :) Neki mediji su pogresno preneli vesti. Inace recimo ja cak i sada nemam potrebu za flash playerom, tek na jednoj ili dve stranice koje posecujem mi trazi da pokrenem plugin...
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Ko koristi Mozillu,treba da ima Flash instalisan da bi mogao da pokrene audio ili video na nekoj stranici. Za Chrome-u sam i ja primetio da je manja potreba za Flashom.
 
Član
Učlanjen(a)
01.10.2009
Poruka
90
posto ja koristim mozillu znaci nema sta da razmisljam,instaliram flash i radim update........hvala
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Ko koristi Mozillu,treba da ima Flash instalisan da bi mogao da pokrene audio ili video na nekoj stranici. Za Chrome-u sam i ja primetio da je manja potreba za Flashom.
Za Firefox treba flash, ali web stranice sve manje koriste flash. Chrome ima integrisan plugin kao sto rekoh, tako da uopste ne mora da se instalira adobe flash.
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2012
Poruka
122
Evo kako sam ja to riješio: problem je bila nemogućnost instaliranja Flash Playera koga sam imao preuztegog u Downloads-u. To sam riješio tako što sam desnim kliknuo na njegovu ikonicu u Downloads-u, pa Propertis i dole mi je pisalo Unblock i tu sam kliknuo, nakon čega sam uspio instalirati
 
Natrag
Top