Zasto je tesko priznati da smo pogrešili?

Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Pa i nije teško, ali nekad je prvo sebi teško priznati pa tek onda drugima
 
Član
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
688
Pa i nije teško, ali nekad je prvo sebi teško priznati pa tek onda drugima

Da, najteže je sebi samom priznati da si pogrešio.
Još ako si tom svojom greškom uvredio, povredio nekog koga voliš, ceniš, poštuješ onda je još teže naći reči izvinjenja i opravdanja jer tada nije dovoljno samo reći - izvini, žao mi je i neću nikad više...
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Da, ali ako ti je neko blizak tu mora da postoji i razumevanje pa će lakše razumeti tvoj napor da se ispraviš
 
Član
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
688
Slažem se, ali sad sledi začarani krug - svestan si da si napravio grešku ali tamo negde u srcu znaš i da će ti biti oprošteno... Baš zato, ne želiš da ti lako bude oprošteno i vreme prolazi a rečenica koja počinje sa - izvini, žao mi - je nikako da krene...

Ja lično, više sam onaj bučni tip - hajde da se isvađamo kao ljudi pa da sednemo i popijemo kafu! Nisam za durenja i ćutanja...
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Slažem se, ali sad sledi začarani krug - svestan si da si napravio grešku ali tamo negde u srcu znaš i da će ti biti oprošteno... Baš zato, ne želiš da ti lako bude oprošteno i vreme prolazi a rečenica koja počinje sa - izvini, žao mi - je nikako da krene...

Ja lično, više sam onaj bučni tip - hajde da se isvađamo kao ljudi pa da sednemo i popijemo kafu! Nisam za durenja i ćutanja...

Pa sad sve to zavisi od situacije i stepena i stepena poznanstva, mada ćutanje je najgore jer to u stvari celu priču svodi na pretpostavke, dileme i raznorazna unutrašnja preživljavanja i potiskivanja. Stvara se nit koja se prenosi na neke buduće situacije pa problem može da postane još veći.
Ako smatraš da ti je prelako oprošteno učini neko dobro delo da staviš do znanja da ti je stalo :)
 
Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
35
Meni nije teško,ali više volim to gestom pokazati....

:dance2:...."Izvini" se koristi i kad treba i kad ne treba....kad se misli tako i kad se ne misli...bljak...:???:
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2009
Poruka
1.014
Najteže je reći izvini, ne znam zašto ali jednostavno tako je.

Ali to treba popraviti, svoju grešku uvek trebamo priznati i iziniti se ako treba i milion puta, baš kao što je Baba??? to radio. :lol:
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Zato sto vecina ljudi za sebe smatra da je najpametnija, pa ako dođe do toga da treba reći "izvini", ispada da baš i nije tako...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
1.306
U svakom trenutku priznam, kad shvatim da sam pogresila. Jednostavno kazem, ok, pogresila sam, u pravu si i to je to. Dovoljno.
 
Natrag
Top