Zasto je tesko priznati da smo pogrešili?

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Zato sto to često uključuje rečenicu «Zao mi je», sto je jos teze izreci. Tokom istorije ljudima je bilo lakse prestati pricati s drugom osobom,klevetati, pucati i bacati bombe nego se jednostavno izvinuti.

Savet:Slijedeci put recite «Joj!» i pratite sta ce se dogoditi...:) ;)

Mislim da mnogima tesko da priznaju da su pogresili,posebno ako su u pitanju krupnije greske jer odbijanjem da priznaju i da kazu tu "tesku" rec "izvini" na neki nacin umanjuju osecaj sopstvene krivice,time se na neki nacin podsvesno ogradjuju od iste,umanjuju je...A osecaj krivice ume da bude izuzetno snazan.Ne mislim da je priznanje greske nuzno zelja za bezanjem od kazne vec nemogucnost i nespremnost da se do kraja suocimo sa svojim greskama.
Takodje,mislim da je mnogima od nas (paradoksalno) lakse reci "izvini" slucajnom prolazniku koga smo slucajno gurnuli,zakacili nego onima nam je najvise stalo_Otuda su upravo odnosi sa nama dragim osobama (cesto) najkomplikovaniji a najlaksa se komunikacija ostvaruje sa onima prema kojima smo indiferentni.
Meni zaista nikada nije bio problem da se izvinim ali mislim da je to samo rec i nista vise (naravno,ni ta rec sama po sebi nikuda ne vodi bez daljeg razgovora,zasto je doslo do situacije da se izvinjavamo kad su bliske i drage osobe u pitanju),treba zaista uvideti gresku i prvo sebi priznati,smatram da je tad i izvinjenje iskrenije i da ce to osoba koju smo povredili osetiti.Znaci mi izvinjenje ali cesto ume mnogo vise da znaci iskren osmeh,neki gest...;)

I,da,Ana.Dobar pocetak "joj,ups" i slicno za one kojima izvinjenje,iz bilo kog razloga,tesko pada :)
 
Član
Učlanjen(a)
02.08.2010
Poruka
535
Da li priznajete da ste napravili grešku?

Kada napravite grešku, da li priznajete da ste napravili grešku i da li se izvinete osobi kojoj ste naneli štetu? Izvinjavam se ako je ova tema već bila jer me dugo nije bilo na forumu.
 
Natrag
Top