Zašto Crkvu nazivaju Kurvom (Bludnicom iz Otkrivenja), a njezinu Bibliju svojim Svetim Pismom?

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Crkva je doktrinu vjerno čuvala i sačuvala. Bilo je grešaka i grješnih ljudi, dakako, bilo ih je i bit će ih.

Da, Crkva ju je sačuvala, no oni koji Crkvu napadaju, veruju da ta doktrina nije ona koju je Krist zapovedio i da oni poznaju "pravu" doktrinu, koju im je o gle čuda otkrilo "iščitavanje" PIsama, ili neki "karizmatični" pružalac/ pružalica "utjehe"...
Poznaju Pisma, ali kao da ne mogu izvući pravi zaključak.

Problem je što ne poznaju PIsama. Da ih poznaju, ne bi olako tvrdili da ih je doslovno lično pisao Bog, niti bi, a u to si se sama uvjerila, tvrdili i verovali da Pisma dozvoljavaju pobačaj, ili da za Boga ljudski fetus nije ljudsko biće.

Ujedno, seti se Tertulijana i onoga što je rekao za heretike i Pisma. Oni Pisama nemaju.



Što se mene tiče, želim vjerovati da u svim vjeroispovjestima ima dobrih i svetih ljudi, kao i onih koji to nisu

Šta je svetost? Šta je dobrota? Da li je svetost u shabatima, veganizmu, pacifizmu? Duhovnst li je u tome i kalkulisanju nečega za šta je sam Bog rekao da nitko ne zna ni dana ni časa? Dobrota li je u besomučnom samohvalisanju i prozelitizmu?

Shvati, ljudi ima raznih, i dobrih i loših, svako od nas može biti i svetac i grešnik, svako.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne bi bilo lele lele, da ti nisi bio tele.
Odnosno...djavo sa rogovima.

Jer mojih 17 000 postova ( eto vodis i tuJezuitsku evidenciju ), su otpor tvojim lazima, i kampanji protiv Adventista.

Uzalud si krecio ( sto pise na jednom zidu ), jer krecis zid srama, na kome Bog ispisuje tvoju sramotu i razotkriva tvoje lazi.


преузимање (11).jpeg
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ma ne kurvaju se.

Don Stipe župljanima objasnio za koga ne smiju glasati: ‘Pa oni ne čestitaju ni Božić ni Uskrs‘​

Triljski župnik na Facebooku je pozvao stanovnike da ne podupru njegovog donedavnog prijatelja, aktualnoga gradonačelnika Ivana Šipića

Jutarnji
 
Natrag
Top