zamrznuta slika

Učlanjen(a)
20.06.2009
Poruka
676
neznam koliko nam moze pomoci screen shoot, iz razloga sto se njemu komp zamrzne i restartuje, i nevidim kako moze onda da uzme screen shoot...
ja preporucujem ipak neki program za testiranje prvo, pa zatim da proveri grafiku, procesor itd...
 
Član
Učlanjen(a)
23.06.2009
Poruka
21
To se dešavalo i jednom mom prijatelju da smrzne sliku tj. nekada je radio i po 2-5h na dan a da ništa ne bude a nekada svakih 1-1.5h.

Sreća komp mu je bio pod garancijom pa ga je odnio na servis i tamo su probali sve moguće da izmene. Menjali su mu prvo wireless karticu jer su mislili da je zbog nje, pa grafičku, pa procesor i na kraju kada su vidjeli da nema vajde, dali su mu novu matičnu i sada sve super radi.
 
Učlanjen(a)
20.06.2009
Poruka
676
pa sasvim je moguce da je i maticna, ali ti se uvek zadnje proverava, to jest, prvo sve ostalo proveri, pa ako je ispravno, znaci da je do maticne...
 
Član
Učlanjen(a)
24.03.2010
Poruka
4
Otvorio sam kuciste i bilo je dosta prasine na motoru za hladjenje cpu i na grafickoj na motoru za hladjenje to sam izduvao i ocistio pa ce da vidimo dali opet zamrzne sliku

Dodato posle 5 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Testirao sam sa 3D mark i nista nije prijavio sve je normalno odradio i grafiku i CPU samo sto posle testa nece da mi radi skener a radio je normalno

Dodato posle 7 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Uradio sam 3D Mark i sve je normalno odradio samo posle testa nece da mi radi skener iako je do sada radio normalno neznam dali ovaj test nije izbrisao neki od drajvera ja sam skener izbrisao pa ponovo instalirao i nece kad pokrenem skener otvori ga i tako stoji nemogu posle ni da ga zatvorim vec moram da ctrl alt i delejt da bih ga zatvorio
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
mozda se odlemio neki kondenzator na maticnoj, pa ti zato mrzne sliku, to je bilo kod mene,al posto nije bilo servisa gdje se moze zamjeniti ili zalemiti kondenzator morao kupiti novu maticnu. i jos provjeri stanje memorije mozda ti je otvoreno puno procesa i napune memoriju i onda mrzne.
 
Učlanjen(a)
20.06.2009
Poruka
676
jel ti jos uvek mrzne???
posto radi 3d mark, najverovatnije ti radi i grafika...
sada sumnjam najvise na maticnu...
ako imas garanciju jos uvek, nosi u servis...
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
859
vidi da ti nije od maticne ploce i meni se to desavalo pa sam morao novu da kupujem
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
04.02.2011
Poruka
37
Meni se win7 zamrzava zbog tp-link wireles kartice posto mora u biosu PCI clock biti 64mhz a ne 32 kao na win xp!Tako da verovatno zamrzne zbo neke dodate komponente ili uredjaja probaj bez tv kartice da ga pustis!POZZZ
 
Natrag
Top