Zakon postojanja

Član
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
51
Svijest je povezana sa razumom.
Razum je povezan sa dobro.

Scientolozi tvrde da na svijetu postoji "samo" oko 2% zlih ljudi, koji ne diu u krevet a
da ne razmijsljaju kako da nacine neko zlo.Takodje tvrde da je oko 5% dobrih ljudi, koji
su obdareni razumom. Ostatak covjecanstva je kao masa koja se prepusta iazovima
obmana u kojima im zlo pokazuje laz kao istinu, dok ih dobro uvijek i iznova vraca na
jedini put koji vodi blazenstvu.

Svest=materija, to je ono što postoji od čega je sagrađeno sve. A razum=razumevanje, je
jedna od sedam sposobnosti svesti. Svodi se na sposobnost razlikovanja i odvajanja
dobra od zla. Svest (s obzirom da se ona u sebi manifestuje kao nagon samoodržanja i da
je nagon samoodržanja večita težnja od zla ka dobru) postaje razumna tek kad putm iskustva
oproba sva dobra i zla i na kraju prestane da čini sve što ima značenje zla, a počne da
čini samo ono što ima značenje dobra. Taj razvojni proces svesti od neznanja dobra i zla,
pa do znanja dobra i zla je uvek dug razvojni proces uz mnogo žrtava i stradanja. Istorija
razvoja čovečanstva nije ništa drugo do škola učenja dobra i zla. S obzirom da ta škola
još uvek nije završena, jer čovečanstvo još uvek na svojoj vlastitoj koži isprobava mnoga
zla, to je jasno zašto na Zemlji procentualno ima tako malo razumnih ljudi. Oni se trude da
pomognu onoj još uvek nerazumnoj (neiskusnoj) većini čovečanstva u razumevanju dobra
i zla, ali to jako teško ide upravo zbog njihovog neiskustva dobra i zla, pa se zato često
dešava da se priklone onima koji zlo propovedaju i objašnjavaju kao dobro. I onda naravno,
dolazi do velikih ratova, masovnih pomora, katastrofa i svih mogućih nedaća. Upravno smo
nedavno i sami dožveli jedno takvo iskustvo - raspad Yugoslavije - kada su se mase povele
za onim nerazumnim, zlim ljudima i otišle u ambis iz kojeg još uvek ne mogu da se izvuku, a
ovi zli još uvek sede na njihovoj grbači i uživaju. Najveća tragedija, ili pak komedija, je to
što mase još uvek nisu svesne odakle im to zlo dolazi i što se još uvek oslanjaju na zle i
taže pomoć od njih. Upravo zbog toga je Zakon postojanja, kao nauka o nagonu samoodržanja,
tj, nauka o dobru i zlu, tolliklo potreban čovečanstvu, da ono što pre savlada školu dobra
i zla i tako u celosti postane razumno, da više nikaka niko ne bude u stanju da ga žednog
preko vode prevede.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Bravo divojarac!
MNozemo reci ovako: od Boga dolazi samo Istina i Dobro (On je Svestvoritelj! On je Konstruktor i Zakonodavac, On pazi da sve tece u Redu, On je Univerzalna Svijest i Univerzalni Razum, takodje Beskonacna Energija).

Kada dodje u pitanje sumnja u Boga (ma kako Ga neko zvao, zna se na Koga se misli, na Svestvoritelja!) covjek koji poznaje cak i osnovnu skolu moze na osnovi one poznate Einsteinove forumle dci do logicnog zakljucka:
Naime: E = mC2 (energija je masa puta brzina svjerlosti na kvadrat)

Iz ove forumle slijedi:

m = E / c2 (masa je energija podijeljena na brzinu svjetlosti na kvadrat).

Ova druga formula potvrdajava tvoju teoriju: sve vidljivo (masa) nastalo je iz nevidljivog (energija podijeljena konstantom)!

Ukoliko covjek hoce da bude posten, on ne moze nijekati savrsenstvo mase, odnsno Zakone koji vladaju u masi. Dakle, masa je nacinjena uzrokom i djhelovanjem Inteligentne Energije, dakle: Boga.

Bog je Pravedan i od Njega dolazi samo dobro.


Za ljude koji imaju razuma Bog je periodicno slao Upute, da razlikuju dobro od zla! To se ne moze sporiti.

Tek kada covjeka postane svjestan da nece niko umjesto njega odgovarati za zlo koje nanese drugim ljudima ili bicima ili bolje receno stvorenjima, da ce on licno odgovarati uz to primajuci i dio tereta onih koje je zaveo., tek tada ce njime ovladati razum; strah od kazne.

Ljudi imaju Uputu, ali religije izmisljaju kojekave lazi i navode ih na zlocine.
 
Član
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
51
HARRYBONNOT


Prokomentarisaću sledeći stav iz tvog gornjeg posta.



Mozemo reci ovako: od Boga dolazi samo Istina i Dobro (On je Svestvoritelj! On
je Konstruktor i Zakonodavac, On pazi da sve tece u Redu, On je Univerzalna Svijest i
Univerzalni Razum, takodje Beskonacna Energija).

Kada dodje u pitanje sumnja u Boga (ma kako Ga neko zvao, zna se na Koga se misli, na
Svestvoritelja!) covjek koji poznaje cak i osnovnu skolu moze na osnovi one poznate
Einsteinove forumle doci do logicnog zakljucka:




Ovaj tvoj stav o Bogu kao “Svestvoritelju”, bez obzira što si hteo da ga podupreš
Ajnštajnovom formulom E=mC2, više je izrečen na naćin kako to vernici izriču i veruju i
kao takav on nema gotovo nikakvu naučnu ni filozofsku (logičku) vrednost. Ovako izrečen,
ovaj stav je samo vera i ništa drugo.

Ja nisam pristalica nikakvog verovanja i nikad nisam bio. Za mene je istinisto samo ono
što mogu da vidim, opipam, omirišem ili pak, logički objasnim i razumem. Zato ću ja
sada da pokušam ovaj tvoj stav da objasnim na svoj način, u skladu sa Zakonom postojanja,
tj. onako kako ja znam da stavri stoji i onako kao ja to razumem.

Objasniću to po principu i na primeru “jaje-pile-koka”, jer, kao što sam već ranije rekao,
Zakon po kojem postoji i svemir i koka je isti, jer i tvar od koje su sagrađeni i koka i svemir
je ista. Ta tvar je živa i svesna i ona je taj Svemogući Bog i sve što je od nje napravljeno,
kako ceo svemir, tako i koka i jaje u svemiru, je Bog.

Međutim, ima tu još nešto plus što treba da se zna - nešto što u svemu tome ima posebno
značenje Boga i to, “Boga Stvoritelja”. I upravo oko tog “Boga Stvoritelja” cela istorija
svetskih religija se vrti, jer upravo od njega dolaze svi ti svetski proroci i njihove objave.

Ko ili šta je “Bog Stvoritelj”? Bolje reći “Bog Kreator”, iz razloga jer on ništa ne stvara,
već samo kreira Svemir, ili pak koku i jaje, od one nestvorene, sirove tvari, svesti, koja
od uvek postoji, od koje je i On sam (“Bog Kreator) napravljen.

Kada je reč o Svemiru, njegov “Bog Kreator” je ona “Nepojamna Crna Tačka” u kojoj je,
kako Tesla kaže “sadržan ceo svemir”. Sadržan je u vidu informacije (znanja) o svemiru. Po
tom znanju će ta “Nepojamna Crna Tačka”, kada se pokrene, da kreira novi svemir, tako
što će svoje znanje o svemiru postepeno da prenosi na onu sirovu tvar (svest) svemira, unutar
koje se ta “Nepojamna Crna Tačka” nalazi,. kako bi tako svest svemira po tom znanju mogla
da se samopreobrazi u oblik svemira. I kada svemir bude konačno do kraja izgrađen, on će
ceo da bude Bog, jer u sebi će da nosi svo znanje o svemiru, tj. znanje o sebi. Dakle, svemir
će do kraja da bude živo biće koje je u potpunosti svesno sebe (kao što je, na primer,
čovek svestan sebe), zato jer je ona “Nepojamna Crna Tačka” prenela svo znanje o svemiru
na taj novoizgrađeni svemir. Na taj način će tvar/svest od koje je izgrađen svemir, po svom
znanju da bude izjednačena sa “nepojamnom crnom tačkom” od koje je ona primila znanje,
koja je i sama ranije kreirana od iste takve tvari. Kao što će i novi svemir na kraju da kreita
novu, istu takvu tačku sa svim znanjem o sebi, po kojem će kasnije, posle svoje smrti ponovo,
od iste te nestvorene tvari(svesti) da se rodi i razvije.

Dakle, večiti proces, uvek ponovnog, cikličnog nastajanja i nesatajanja svemira potpuno je
isti kao i u primeru “koka-jaje”. Gde u jajetu ulogu “cene tačke”, tj. “boga kreatora”, igra
onaj zametak koji u sebi nosi potpunu informaciju o koki, a tvar belanjka i žumanjka igra
ulogu tvari-svesti na koju se postepeno prenosi znanje o koki, koja će po tom znanju da se
samopreobrazi u oblik koke.

Potpuno isti slučaj je i sa čovečanstvom, iako ljudi, i pored sve svoje nauke, filozofije i
religija, gotovo da i nemaju pojma o svemu tome. Istina, ljudi sve to na neki način vide,
doživljavaju i znaju, ali još uvek slabo razumeju šta se to sve u svemiru događa – ne razumeju
šta je svest, šta je materija, šta je život, šta je priroda i kako sve to postoji i zašto. Zato jer
još uvek ne znaju Glavni Zakon prirode po kojem sve to postopji i sve se dešava. Ljudi još
uvek ne znaju ni ko su, ni šta su, ni odakle dolaze, ni kuda idu. Ljudsko društvo je još uvek
na nivou žumanjka i belanjka u jajetu, koje postepeno prima od svog “boga-zametka”
informaciju o čovečanstvu koje na kraju kreacije treba da se rodi i postane jedinstveno
svesno biće, isto kao što mnoštvo ćelija i organa ljudskog tela tokom razvoja u majčinoj
utrobi i posle rođenja postaje jedinstveno, svesno biće.

I tek kada do kraja rzumemo Zakon po kojem svemir (koka) ne bi mogao da postoji da nije
kreiran, i da kreacije bez kreatora (jajeta sa zametkom u sebi) ne može da bude, možemo da
postavimo pitanje postojanja “boga-kreatora” čovečanstva – pitanje ko je on, kako izgleda i
kako i na koji način on kreira čovečanstvo po načinu postepenog prenošenja svog znanja o
čovečanstvu na čovečanstvo?

Ja sam o tome dosta rekao u mom postu br. 36 u topiku “genijalnost i ludilo”. I sve što sam
tu rekao i što sada govorim, sve je to na bazi mog ličnog iskustva svega toga, baziranom na
mojim mnogobrojnim tzv. “izlascima iz tela” koji su trajali oko 15 godina. I sve to što sam ja
na taj način saznao, ljudi uglavnom sve to već znaju, jer ja nisam prvi čovek koji je sve to
video. Ali sam, verovatno, prvi koji je sve to do kraja i razumeo u vidu Jedinstvenog Zakona
izrekao: Jer, znati nešto i razumeti to što se zna, su dve potpuno različite stvari. Pamet i razum
su dve potpuno različite stvari i pojma. To su dve različite sposobnosti svesti. Ljudska
sposobnost pamćenja je veoma razvijena, ljudi danas mogu da nauče i zapamte sve. Ali da
do kraja razumeju to što su upamtili, to je malo teži slučaj. To se može dokazati i primerom
Jugoslavije. Svi u njoj pismeni, svi školovani, svi pametni, a država propala? Kako je to bilo
moguće? Bilo je moguće zato jer su svi u toj državi bili pametni, i narod i njihove verske i
političke vođe, ali bez razuma su bili slepci i jedni i drugi.

No da se vratim, na temu “boga-kreatora” čovečanstva. On jeste jedan, ali se u stvarnosti
manifestuje kao mnoštvo “svetlosnih bića” – gena čovečanstva – od kojih svaki raspolaže
određenom oblašću znanja o čovečanstvu kao biću i od kojih svaki svoje znanje (telepatski)
prenosi na određene ljude. To je istio kao što je i zametak po kojem se čovek u majčinoj
utrobi stvara, samo jedan, ali se sastoji iz mnoštva gena, od kojih je svaki zadužen da kreira
samo po jedan određeni deo ljudskog tela. Poreklo ovih svetlosnih bića potiče iz svemira
koji je postojao pre ovoga sadašnjeg svemira, koji su u tom pređašnjem svemiru živeli kao
ljudska bića i postepeno sticali sva znanja, isto kao i mi danas, o materiji, životu, čoveku,
ljudkom društvu i svemiru. Oni su kao duhovna, svetlosna, energetska, svesna bića preživeli
smrt prošlog svemira u onoj svemirskoj “Nepojamnoj crnoj tačci” o kojoj Tesla govori. i
oni su od tada kreatori i graditelji sadašnjeg svemira – kreatori materije, života u sevemiru,
čoveka, čovečanstva i svega ostalog. A mi sadašnji ljudi na Zemlji i drugi širom Svemira,
učimo u praksi kroz mnogo života sve to, da bi na kraji i sami postali svemoćni znalci
-“bogovi”. I kao takvi preživeli starost, raspad i smrt sadašnjeg svemira i u svojstvu
“Nepojamne crne tačke” (zametka) postali kreatori narednog, novog svemira. I svemir, dakle,
kao i koka, iza sebe ostavlja jaje sa zametkom, tj. znanjem o sebi, po kojem će se kasnije
ponovo razviti u koku.

Kada je reč o religijama, proroci koji su osnovali religije, su od svetlosnih bića primali znanje
o nužnosti uspostavljanja humanih, tj. ravnopravnih odnosia među ljudima, kako u svakodnevnom
životu, tako i prilikom proizvodnje i raspodele materijalnih dobara. Namera svetlosnih bića nije bila
da od toga prave različite religije, a kamo li da kroz religije razdvoje i međusobno posvade
ljude, već samo da se u svakodnevnom životu odnose jedni prema drugima onako kako se
odnose prema samima sebi i ništa drugo.

Upravo gledam iransku seriju o Muhamedu i uspostavljanju islama. Došao sam do 20-te
epizode. Glavna poruka islama u suštini je ista kao i hrišćanstva “ljubi bližnjega kao samoga
sebe”. I sve bi bilo uredu da se na tome sve i temelji i završava, tj. da hrišćani i muslimani nisu
od toga napravili organizovane religije i institucije koje su kroz to težile da postignu sasvim
druge, lične, sebične, ciljeve. Sam Muhamed je ubrzo u drugi plan stavio poruku “ljubavi i
ravnopravnosti” među ljudima i požurio da osnuje posebnu religiju čiji je glavni cilj postao
da se ljudima nametne verovanje da je bog (allah) samo jedan i da je on, Muhamed, “allahov
poslanik” A zatim je poveo “sveti rat” za odbranu islama i nametanje islama silom čitavom
svetu. Ne silom da nametne onu glavnu ideje islama o ljubavi i ravnopravnosti svih ljudi, već
ideje da je Allh samo Jedan i da je on, Muhamed, njegov poslanik. Čime je Muhamed od
samog početka učinio islam besmislenom i praznom religijom, od koje je čovečanstvo imalo
samo štetu, a nikakvu korist. Uzmimo samo primer verskog rata između hindusa i muslimana
u Indiji koji je od 1947 g., od dana razdvajanja hindusa i muslimana u dve posebne drževe,
Indiju i Pakistan, na najsvirepiji način odneo oko 11 miliona ljudskih života. Rata koji još i
danas traje. Hriščanstvo je po tom pitanju slično ili još i gore, prošlo kao i islam. Ljudske
žrtve koje je hriščanstvo uzrokovalo svojim ratovima su mnogo veće. Negde sam pročitao
da je tokom srednjeg veka širom Evrope oko 70 miliona ljudi i žena izgorelo na hriščanskim
lomačama pod optužbom da su heretici ili veštice. Ideja na kojoj je hrišćanstvo trebalo da se
temelji - “ljubav prema bližnjemu”, nikad nije bila glavna, već besmislica da je Isusu Hrist sin Božiji
i da je sam Isus Bog. I da će se spasiti, ma koliki grešnik bio, svako ko u to veruje. Sve ove
verske, islamske i hrišćanske pizdarije zdrav um nikada neće moći da svari. A za čudo, ipak
danas, ukupno oko tri milijarde hrišćana i muslimana na Zemlji su spremne da mrze ili čak i
glavu da otkinu, svakome ko ne veruje da je Allah jedaini Bog i da je Muhamed njegov
poslanik ili ko ne veruje da Isus Hrist nije sin Božiji i da i sam nije Bog.

Što se svetlosnih bića (gena čovečanstva) tiče, postoje mnogi njihovi snimci. Mogu se videti na
YuTube pod nazivom “lightning ball”.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
51
[FONT=&amp]HARRYBONNOT
[/FONT]
Ukoliko covjek hoce da bude posten, on ne moze nijekati savrsenstvo mase, odnsno
Zakone koji vladaju u masi. Dakle, masa je nacinjena uzrokom i djhelovanjem Inteligentne
Energije, dakle: Boga..


To je potpuno tačno, ali ja imam sada potrebu da to malo šire pojasnim.

Kada miruje, quantno polje svemira nije ni sila, ni energija, ni masa. O ovom, mirujućem, quantnom
stanju svemira, nauka (fundamentalna fizika) ne može ništa reći jer tu nema ništa što bi moglo da se
meri, imajući na umu da fizika počinje tamo gde počinje merenje.

Merenje, a time i fizika, počinje tamo gde počinje energija i masa.

A energija i masa počinju tamo gde počinje kretanje, što znači da fizika počinje onog momenta kad
počinje kretanje i ograničena je isključivo na izučavanje i merenje energije i mase stvari i pojava
koje se kreću.

A gde je fizika nemoćna?

Nemoćna je kada je u pitanju otkrivanje, definisanje i objašnjavanje sile koja tera na kretanje, jer
ona nije u domeni fizike i njenih metoda. Jer, ta sila koja sve pokreće, deluje uvek iz nutrine stvari i
pojava koje se kreću, tako da fizika o toj sili, kao uzroku kretanja materije i materijalnih tela ne
može reći ništa drugo, sem da je kretanje materije samokretanje.

Imajući na umu da je i čovek materijalno telo sačinjeno od materije, koje ima svoju energiju i masu,
kao i silu koja ga iznutra tera na kretanje, jedini način da čovek sazna o kakvoj vrsti sile se tu radi
jeste da je identifikuje, izući, razume i definiše u sebi.

To nije teško jer svaki čovek ima iskustvo te sile, jer ta sila je on sam, njegovo svesno JA (jastvo),
koje ga iznutra, prema potrebi, periodično tera ili da se kreće i kretanjem umara ili da se zaustavlja
i odmara. Ta sila se u njemu začinje prvo kao misao o kretanju, koja se zatim preobražava u osećanje
potrebe za kretanjem, tj u osećanje neadovoljstva zbog mirovanja, koje će na kraju da postane
dovoljno jako da će da postane sila koja će iznutra da natera čoveka da se napregne i pokrene.

Pa tako možemo da zaključimo da je sila koja iznutra čoveka pokreće, svest, i da je sila koja sve
iznutra pokreće, svest, jer između materije koja gradi čovekovo telo i one koja gradi ceo svemir,
nema nikakve razlike.

Dakle, uzročna, pokretačka sila svega je svest.

Kada miruje, svest nema svojstvo, ni sile, ni energije, ni mase. Energija i masa bez kretanja su
nemogući i nezamislivi, a kretanje je bez svesti, kao sile koja delujući iznutra tera na kretanje je
nezamislivo. Tako, na primer, nikada niti i jedan fizičar nije sa svojim instrumentima uspeo
registrovati postojanje i jednog jedinog elektrona dok se ovaj nalazi u stanju mirovanja, jer
elektron tada nije ni sila, ni masa, ni energija. Da bi se pokrenuo, elektron prvo u sebi postaje
sila koja je za fizičare i njihoive instrumente nemerljiva i nevidljiva, koja tek kasnije, kada se
napregne i pokrene, dobija svojstvo mase i energije i postaje vidljiva i merljiva. Tako, na primer,
čini se kao da elektrona nigde na nebu nema kad miruju, zato jer tada nemaju svojstvo ni energije,
ni mase.. Postaju vidljivii i merljivi, tj. dobivaju svojstvo energije i mase tek kada se
napregnu i pokrenu i kao munja na nebu sevnu. Kao munja koja seve je nastao i ceo svemir.
Mnunja ne može večito da seva, već se na kraju uvek ugasi, pa će isto tako i ceo svemir jednog
dana da se ugasi.

Istina o postojanju svemira, koliko god da je stvar fizike, još je više stvar duhovnih nauka i logike,
tj. filozofije. Niti i jedna od ovih dveju sfera i metoda ljudske spoznaje i nauke nije u stanju samostalno
otkriti istinu o postojanju svesti, materije i svemira, već sve zajedno, integrisano.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Dok je covjek svjestan dotle je ziv. I nerazuman moze biti svjestan.

Izlazak duse iz tijela je moguc a da tijelo ostane funkcionalno pod nekim odredjenim okolnostima.

I, kao sto kazes, tesko je razumjeti, onaj kjoi ne vjeruje u Boga on nema sansu da potpuno razumije.

Govorio si o kvantnbom polju, predpostavljam da mozes razumjeti da postoji iako ga ne vidis, cak ne vidis ni posljedice koje izaziva kada je u stanju mirovanja.

Svo znanje koje imas ti je doslo od Boga, ako imas vjeru.

Ako nemas vjeru, znanje ti nije od koristi.

Lijepo sto gledas tu seriju, trebas samo otvoriti dusu I ne dozvoliTI tradicionlano ili moderno ometanje sporednim stvarima kao sto su: politika, nacionalizam, legenda.
Ako uspijes otviriti dusu osjetices nevjerovatno strujanje Energije kada ces razumjeti visestruko vise nego sada sto razumijevas.
 
Član
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
51
Dok je covjek svjestan dotle je ziv. I nerazuman moze biti svjestan.

Čovek je beskonačno (večno) živ i svestan, sem kad spava. Isto kao i Bog. Zato jer je i čovek
Bog. Zato jer je i on nestvoriva i neuništiva svest - kao i Bog, ili bilo šta drugo. Promena fizičkog
oblika ili stanja (smrt) tu životnost i svesnost ne može uništiti. Zato jer oblik ili stanje nisu uzrok
života i svesti, već obrnuto. Svest je uzrok svake promene, svakog stanja ili fizičkog oblika i
postoji pre svake promene, stanja ili fizičkog oblika i ostaje da postoji i posle.

Izlazak duse iz tijela je moguc a da tijelo ostane funkcionalno pod nekim odredjenim
okolnostima
.

Pod uslovom da dok jedna duša boravi izvan tela, u telo uđe neka druga duša i zameni je,
dok se ova ne vrati u telo. To je moje iskustvo.

I, kao sto kazes, tesko je razumjeti, onaj kjoi ne vjeruje u Boga on nema sansu
da potpuno razumije.

Tu si u krivu. Verovanje u boga nema nikakve veze sa razumevanjem boga. Čak i šteti
razumevanju boga jer verovanje može da bude i pogrešno. Kao što svako verovanje u
stvarnosti to i jeste. Ja nikada nisam verovao u boga, niti danas verujem. Nema potrebe
da verujem da bog postoji, zato jer ja danas znam da postoji. Znam da sam i sam bog
i da je sve što postoji bog. Samo znanje i razumevanje je od koristi, a verovanje je uvek
od štete. Vere i verovanja su od koristi upravo onoliko koliko su od koristi bili verski ratovi
koji su vođeni kroz istoriju i koji se i danas vode

Govorio si o kvantnbom polju, predpostavljam da mozes razumjeti da postoji
iako ga ne vidis, cak ne vidis ni posljedice koje izaziva kada je u stanju mirovanja.

Kvantno polje je polje sveti i ono jedino i postoji. Fizički, materijalni svemir i sve ono iz
čega se on sastoji, podrazumevajući i čoveka, nema značenje postojanja. Svemir i čovek
su samo fizičke i psihičke radnje svesti koje traju samo u vreme dok ih svest kao fizičke i
psihičke radnje vrši. Čim prestane da ih vrši oni nestaju kao da ih nikada nije ni bilo. Vršilac
svake radnje (bilo fizičke ili psihičke) je uvek taj koji ima značenje postojanja, a ne i
sama radnja. Tako na primer, nikada ne postoji kretanje kao fizička radnja, već uvek i samo
kretač koji se kreće. To je uvek i samo svest. Nikada ne postoji misao ka psihička radnja,
već uvek mislilac koji misli. To je uvek i samo svest. Svest je uvek uzrok svih mogućih
fizičkih i psihičkih radnji, a radnje uvek imaju značenje posledice.Ceo svemir je samo fizička
i psihička radnja svesti. Svest, kao uzrok svih mogućih fizičkih i psihičkih radnji, nikada niti
nastaje, niti nestaje. Nje uvek ima. A njene radnje kao posledice uvek iznova mogu i da nastaju i
nestaju. Istinski čovek nije materijalno čovekovo telo, već ono što u tom materijalnom
čovekovom telu zove sebe imenom “JA”. To naše, ljudsko “JA” večito postoji i po njemu čovek
je bog. Ljudsko telo je samo fizička i psihička radnja tog našeg ljudskog “JA” bez kojeg
ljudsko telo ne može ni nastati ni nestati.

Sve ovo što sam sada rekao o svemiru kao radnji i posledici i svesti kao vršiocu radnje
i uzroku, nije vera, već znanje i razumevanje. Sve ono što svetske religije, ideologije i
politike ili svetska nauka i filozofija o tome kažu, je samo verovanje i nema neku veliku
vrednost, jer je više od štete, nego koristi. Ako su svetski verski i ideološko
politički ratovi od neke koristi i ako su sva ona svetska ubojita oružja, koja su naučnici
smislili i napravili, a filozofi, verske i političke vođe odobrili i protiv čovečanstva upotrebili,
od neke koristi, onda su i ta njihova verovanja od koristi, jer svi ti ratovi i sva ta ubojita
oružja i svetske vojne sile su uvek i samo posledica tih besmislenih verovanja. A kad
jednoga dana sve stvari po pitanju postojanja svemira i čoveka postavimo na svoje mesto, tj.
kad počnemo da ih znamo i razumevamo ovako kao sam ja to napred objasnio, tada
će svi nesporazumi i suprotnosti, kao i mržnja i ratovi da prestanu, jer će ljudi znati da
nemaju u koga da veruju, niti kome da se mole, niti u koga da se uzdaju - niti u svog
verskog, ni političkog vođu, pa niti u samoga boga kreatora - do samo u sebe, u svojega
bližnjeg, u svojega komšiju, i kao najbitnije, u svje božansko “JA” u sebi. Koje je u svim ljudima
jedno i isto jer svi smo mi samo mali kolačići od jednog i istog testa napravljeni, tako što
smo se iz njega razdvojili i izašli i u koje se, na kraju svi vraćamo i svi se ponovo spajamo.

Svo znanje koje imas ti je doslo od Boga, ako imas vjeru.


Vera nije potrebna da bi znanje došlo od boga. Uopšte nije nužno da veruješ u boga da
bi stupio u vezu s njim. Govorim iz vlastitog iskustva. Nikad nisam verovao u boga, a ipak
sam ostvario kontakt s n jim. Kako je to moguće? Pa tako jer sam od djetinstva pravio
jasnu razliku između dobra i zla i jer sam jako želeo da radim na tome da zlo prestane, a
zavlada dobo. To je bio jedini razlog što mi se bog obratio i do kraja me poučio o dobru i
zlu, jer bog kreator, nema nikakvu drugu funkciju sem da preko svojih emisara,
svetlosnih bića
(anđela) prenosi na svemir, na ljude i sve ostalo, svoje znanje o dobru i
zlu. Jedini pravi božji sledbenik nije onaj ko kroz svoju religiju praktikuje veru u boga, već
onaj ko zna šta je dobro i zlo i ko bogu na zemlji, među ljudima, pomaže u prevazilaženju
zla, a ostvarenju dobra. Gde upravo svetske religije i njihovi sledbenici predstavljaju jedno
od najvećih svetskih zala. Jugoslavija, na primer, nikada se ne bi raspala i nikakvog zla u
njoj ne bi bilo, ni tada ni danas, da nije bila podeljena po religijama i nacijama. Podele
čovečanstva po religijama, nacijama, klasama, ideologijama, politikama, državama itd,
su stalni uzrok i izvor najgorih svetskih zala i ako svet želi da se oslobodi zla da bi zavladalo
dobro, u prvom redu mora da se ujedini, tj. izbriše sve svoje verske, ideološko-političke,
nacionalne i klasne razlike. To isto važi i za narode exYu. Što pre ponovno ujedinjenje u
jedinstvenu ekonomsku zajednicu, uz eliminaciju svih nacionalnih, verskih, političkih i
klasnih razlika i institucija.


Ako nemas vjeru, znanje ti nije od koristi.

Ne “ako nemaš vjeru”, već ako nemaš mudrost. Uzmi primer Jugoslavije. Svi u njoj
su bili znalci, tj. pismeni, i školovani i svi su imali svoju veru – neko je bio musliman, neko
pravoslavac, neko katolik - a država ipak propala i svi u njoj nastradali. Zašto? Upravo
zato jer nisu imali mudrost. Dabogdo nismo imali ni vere, ni sva ona znanja
koja smo imali, već samo mudrost, tj. samo znanje o dobru i zlu, mnogo bismo bolje prošli.

Lijepo sto gledas tu seriju, trebas samo otvoriti dusu I ne dozvoliTI tradicionlano
ili moderno ometanje sporednim stvarima kao sto su: politika, nacionalizam, legenda.
Ako uspijes otviriti dusu osjetices nevjerovatno strujanje Energije kada ces razumjeti
visestruko vise nego sada sto razumijevas.

U ovoj seriji nema mnogo toga što treba da se razume. Divna je bila Muhamedova i
Omerova zamisao i trud da svi ljudi budu ravnopravni i braća i sve bi bilo uredu da je sa
tim sve i počelo i završilo. Ono što u svemu tome nije bilo uredu, tj. što nije bilo od dobra,
već zla, je to što je od toga napravljena nova svetska religija. Koja je težište svoga
delovanja prebacila sa ravnopravnosti svih ljudi na verovanje da je Allah jedini bog i da
je Muhamed njegov poslanik. Zašto su Muhamed i njegovi sledbenici insistirali na tome
kad to nije bilo ni od kakve praktične koristi ni značaja. Trebalo je samo da i dalje uporno
rade na razvijanju svoje ekonomske zajednice na bazi ravnopravne podele rada i rezultat
rada i ništa drugo. Da su tako uradili čitav svet bi im prišao i podržao ih i nikakvog zla u
svetu odavno ne bi bilo. Nije uredu da svako ko uspostavi komunikaciju s bogom odmah
hita da se proglasi prorokom i počne sakupljati pristalice i osnivati novu religiju. Niti i za
jedno znaje ili objavu koje je došlo od boga religija nije bila potrebna, jer svaka objava,
u svojoj suštini je nauka. I Tesla je, na primer, bio jedan od ljudi na zemlji koji je primio
znanje od boga o naizmeničnoj struji i tome kako da je iskoristi da poboljša i olakša čovekov
život na zemlji, pa nije od toga napravio religiju, već motor koji radi na naizmeničnu sruju
i ništa drugo. Tako je trebalo da urade i Isus Hrist i Muhamed – samo da se trude da
uspostave i razviju ravnopravan društveni i ekononomski poredak na zemlji, da bi tako
ljudima poboljšali i olakšali život i ništa drugo.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Kao sto vidis divijarac, cesto se terminologija moze povezati sa nerazumijevanjem, cesto je terminologija uzrok rasprava i teskih sukoba.

Terminologiji se ne pridaje poseban znacaj jer ljudima nedostaje mudrost. Imaju svijest, ali nemaju dovoljno razuma, ili drugim rijecima nemaju dovoljno mudrosti.

Zato neka rijec koja je u osnovi dobro, moze izazvati zlo jer ljudi nemaju mudrosti da razmisle o sustini njenog znacenja, pa i upotrebe.

Prtvobitna znacenja su se izgubila i trebalo bi se podsjetiti na njih.

Kada uzmes pojam vjera i vjerovânje doci ces istrazivanjem do srzi njenog znacenja: vjera je jedna, vjera je vjerovanje u Boga i sluzenje Jednome (Jedinome) Bogu.

Taj pojam je danas nerazgovijetan i netacan te se primjenjuje u razlicite svrhe kao i rijec obozavanje: vjeruje da ce pobijediti Zvezda, obozava Partizan i slicno.

Religije su nesto drugo! Iako se za njih kaze da propovijedaju vjeru, religijama u osnovi nije primarna vjera nego obicno propivijedaju ideju i (ili) dogmu. Mislim na sve religije bez razlike.

Zasto je neophodna vjera u Boga?

Bez vjere covjek moze da se izgubi, da mu se pomraci svijest i da zaluta u spiralama nerazuma. Bez vjere covjek moze da cita posljedice ali ne moze da razumije Uzrok.
Razloge pokusavamo sasvim razumjeti (prilagoditi nasem nacinu razmisljanja).
Dobar primjer je film Matrix, koji govori o tome da nista ne postoji nego da je sve sto poimamo samo produkt umisljaja, da materijalni svijet dakle ne postoji.
To moze biti "realnost". Svijest i razum su na tolikom nivou da se to moze zamisliti bez ikakvih problema.

Samo vjera te spasava od irealnog: Bog je stvorio nebesa i zemlju u sest perioda vremena.

Dakle: vjerujes u poljedicu, da si materijalan i ziv, ali ne vjerujes u razlog zasto si ziv imaterijalan?


Kada su Konfucija pitali sta bi prvo ucinio kada bi postao car (bukvalno: najmocniji covjek cija se rijec obavezno postuje), on je odgovorio:
prvo bih uveo tacnu terminologiju!
Zamisli koliko je to vazno!
I dojasnio znacenje: ako kazem neku rijec da odmah svi razumiju tacno sta sam mislio i sta sam rekao.


Scientolozi tvrde da dusa moze izici bez problema a da ce covjek nastaviti da funkcionise, jer covjek osim duse koja jeste "ja" ima jos dva "dijela", uslovno: mehaniku i elektroniku (tijelo i mozak sa zivcanim sistemom).

Isus je rekao: Ljubi Gospodina Boga svom svojom snagom je prvi Zakon. Drugi Zakon njemu jednak je ljubi bliznjega kao sebe samog.

I rekao je: Na ta dva Zakona lezi sva vjera i proroci!

Nije spomenuo ni jednu religiju! Nije spomenuo nikave simbole, nacije, nista!

E, ali ljudima nije dovoljno da vladaju zemaljskim dobrima koja im je Bog dao na upotrebu: cijela Zemlja izuzev drugog covjeka (ljudi), njima je to malo, jer smatraju da je najveca vlast vlast nad drugim covjekom. To dovodi zlo, a islam se, kao vjera, suprotstavlja, kao sto si vidio u toj seriji. Zato je islam meta napada kojeg predvodi Sotona.
Muslimanske religije su vremenom takodje izgubile neke pojmove i dovele do daljnjeg haosa, podlegle su dakle izazovu podcinjavanja covjeka covjeku.
 
Član
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
51
Kao sto vidis divijarac, cesto se terminologija moze povezati sa nerazumijevanjem,
cesto je terminologija uzrok rasprava i teskih sukoba.

To nije slučaj u ovoj diskusiji između tebe i mene. Obojica ispravno upotrebljavamo reči
“vera” i “religija” i tačno znamo koje pojmove ove reči obeležavaju.


Zasto je neophodna vjera u Boga?
Bez vjere covjek moze da se izgubi, da mu se pomraci svijest i da zaluta u spiralama nerazuma.
Bez vjere covjek moze da cita posljedice ali ne moze da razumije Uzrok.

Ne slažem se. Ja, na primer, nikada nisam verovao u boga i nkada mi se nije “pomračila svest”
i nisam se izgubio u “spiralama nerazuma”.

Ali, ja sam redak slučaj. Suprotno meni, ogromna većina ljudi na Zemlji, verovatno i 95”%,
vjeruje u boga i svi imaju “pomračenu svest” i izgubljeni su u “spiralama nerazuma”.

U čemu ja vidim to njihovo “pomračenje svesti” i izgubljenost u “spiralama nerazuma?

Ne u tome što veruju u boga – u nedostatku znanja verovanje u bilo šta, pa i u boga, se
podrazumeva i ono je bezazleno i ljudi mogu da veruju u svašta – već u tome što su u skladu
sa svojim verovanjem međusobno se podelili, napravili mnoštvo religija, posejali mržnju među
sobom zbog svojih različitih verovanja i u to ime tokom istorije počinili velike zločine koje i
dan-danas čine. Niti i jedan vernik na svetu ne može se ograditi od tih zločini, čak ako nikada
nije ni pomislio da podigne ruku na nekoga, a kamo li podigao, zato što su glavni krivci za te
zločine svetske organizovane religije i što niti i jednog vernika nema izvan neke od tih religija. I
što svaki, zbog same svoje pripadnosti nekoj od religija, mora da snosi odgovornost za sve
zločine koje njegova religija učini. Nema tu, ja nisam učinio zločin i nisam odgovran.
Odgovoran si zato jer je to učinila tvoja religija i zato jer si ti njen pripadnik. Svaka
organizovana religija je organizam, isto kao što je i ljudsko telo organizam, u kojem ako desna
ruka učini zločin, leva ne može reći da ona nije kriva za zločin zato jer ga ona nije učinila. Kada
jedan organizam učini zločin, sve što tom organizmu pripada snosi odgovornost za taj zločin.

Danas, nema religije na svetu koja nikada nije učinila ni jedan zločin i nema vernika na svetu
koji nije odgovoran za zločin, zato što nema vernika na svetu koji nije pripadnik neke od
svetskih religija. Zato ja uvek kažem, neka ima verovanja, ona su sama po sebi bezazlena i ne
mogu se izbeći dok god nauka ne kaže poslednju reč o tome šta su materija, život i priroda i
kako oni postoje i zašto, ali šta će nam organizovane religije, kad nisu ni od kakvog dobra, već
samo od zla? Vernik, ako je pojedinac, čak i kad učini neko zlo, ne može učiniti veliko zlo.
Organizovani vernici uvek čine velika zla jer mogu.

Ovo se ne odnosi samo na verujuće u boga. Kada neko za sebe, na primer, misli i kaže, ja
sam ove ili one nacije, to je takođe samo vera. Nikakve nacije u stvarnosti ne postoje. To su
samo bezvredne glupe ideje koje postoje samo u ljudskim glupim i nezrelim glavama i nigde
više, koje nemaju nikakvu praktičnu vrednost, sem što služe nacionalnim vođama da od njih
napravi krdo, sposobno da napravi veliki zločin. Najbolji primer za to je Hitler i njegova
Nemačka. Možemo slobodno za primer uzeti i Slobu, Tuđmana i Aliju i njihove nacije.
Ljudska istorija je puna takvih primera.

Današnje svetske ideologije, politike i političke podele, pripadnosti i organizacije su to isto.
Temelje se na istim verovanjima svojih pripadnika i služe jedino zlu i zločinu i ničemu drugom.

Sve kad se sabere ispada da svet, ako želi da se oslobodi stradanja, siromaštva, bede i
svakojakog zla, pod hitno treba govnavim metlama da rasturi, rastera i zabrani sve svoje
verske, nacinalne i političke organizacije i skupove i ujedini se, okrene miru i dozvoli
organizovanje samo na ekonomskom planu u oblasti podele rada, tj. proizvodnje i raspodele
materijalnih dobara. I to ravnopravne proizvodnje i raspodele materijalnih dobara, jer svaka
neravnopravna će trajno da bude uzrokom nezadovoljstva i zla dok god se ona ne ukine i ne
uspostavi ravnopravna.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top