Zakon postojanja

Član
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
51
Da li je moguće odgonetnuti poreklo života i razuma u Svemiru?
(Sažetak nekih delova moje knjige "Zakon postojanja")

Ovo pitanje nauka je već rešila a da naučnici toga nisu ni svesni. Svest (razum) i
materija su jedna i ista sila i pojava, samo gledana iz dva različita ugla. Čulno
gledana, ova pojava se manifestuje kao energija/materija. Vančulno, u sebi, ova
pojava se manifestuje kao svest (razum). Da bi se ovo shvatilo, potrebno je samo
logički, kauzalno povezati određena naučna otkrića iz oblasti fizike i psihologije u
smislenu celinu, da bi se shvatilo da materija ne bi mogla da postoji kad ne bi bila
svesna, niti bi svest mogla da postoji kad ne bi bila materijalna
. U nastavku,
izneću logiku i činjenice iz ove dve oblasti nauke (fizike i psihologije) kojima se to
dokazuje.

1. Sve iz čega se stvarnost (svemir) sastoji deli se na dvoje: uzrok i posledicu.
Posledica je sve ono što se podrazumeva pod rečju i pojmom radnja (fizička i
psihička), a uzrok je sve ono što postoji i ima sposobnost radnje (fizičke i psihičke)
da vrši.

2. Ukupno postoji sedam osnovnih sposobnosti koje mogu da se manifestuju kao
radnje sa značenjem posledice. Dve su fizičke: naprezanje i kretanje. Pet su
psihičke: opažanje, osećanje (dobra-zla), pamćenje, mišljenje i razumevanje
(dobra-zla).


3. Uzrok i nosilac svih fizičkih i psihičkih sposobnosti, kao i vršilac svih fizičkih i
psihičkih radnji, postoji samo jedan. To je kvantno polje svemira. To je prostor
svemira u kojem nema energije/materije, ni materijalnih formi. Osim polja i čestica
kvantuuma, koje, kada se napregnu i pokrenu, počinju objektivno, fizički
da se manifestuju kao energija/materija, ništa drugo do danas nije naučno utvrđeno da
postoji koje bi moglo da raspolaže sa navedenih sedam fizičkin i psihičkih
sposobnosti.

4. Iz vlastitog iskustva znamo da ono, koje u nama postoji i ima sposobnost da vrši
sedam navedenih fizičkih i psihičkih radnji, nazivamo imenom "ja" ili pak, imenom
"svest". Tako da odmah možemo zaključiti da su polja i čestice kvantuuma od kojih je
sagrađen svemiir, zapravo, polja i čestice svesti.

5. Materijalne forme od kojih je svemir građen – atomi, nebeska tela, ćelije, biljke,
životinje, ljudi itd - ne mogu raspolagati sa sedam navedenih fizičkih i psihičkih
sposobnosti jer one praktično nemaju značenje postojanja. Materijalne forme su
samo organizacije kretanja i rada kvantnih polja i čestica (čestica svesti) koje
jedino postoje. Ove organizacije ne bi mogle, ni nastati ni postojati, kad kvantna polja
i čestice ne bi raspolagala navedenim fizičkim i psihičkim sposobnostima pomoću
kojih će putem samoorganizovanja da ih sagrade .

6. Naučni dokazi da su polja i čestice kvantuma nosioci fizičkih sposobnosti
naprezanja i kretanja stoje u naučnom iskustvu koje kaže da je kretanje materije -
samokretanje. A naučni dokazi da su polja i čestice kvantuuma istovremeno i
nosioci pet psihičkih sposobnosti i vršioci pet psihičkih radnji su sledeći:

a) Za psihičke sposobnosti i radnje opažanja naučni dokazi su sve moguće fizičke i
hemijske reakcije
koje se dešavaju, bilo spontano i slobodno u prirodi, bilo u
naučnim laboratorijama, prilikom spajanja ili razdvajanja čestica ili raznih hemijskih
elemenata i materijalnih tela. Logika nam govori da bez sposobnosti uzajamnog
opažanja, tih reakcija ne bi moglo da bude.

b) Za psihičke sposobnosti i radnje pamćenja, kada je reč o anorganskoj materiji i
prirodi, naučni dokazi su sva ona tehnološka dostignuća u oblasti elektronike, koja
omogućuju pamćenje, tj. skladištenje i čuvanje informacija.

c) Za psihičke sposobnosti osećanja dobra sa značenjem “da” i zla sa značenjem
“ne" - ne samo kada se radi o organskoj materiji i prirodi, već i anorganskoj - kao
dokaz može poslužiti apsolutno sve, jer, kako iz naučnog, tako i iz običnog,
svakodnevnog čovekovog iskustva, znamo, da sve što postoji ima svoje “da” i svoje
“ne”.

d) Za psihičke sposobnosti mišljenja, kada je reč o anorganskoj materiji i prirodi,
naučni dokazi su ponovo tehnološka dostignuća u oblasti elektronike koja
dozvoljavaju fantastično brzu i efikasnu obradu informacija koje se pamte, kao i
sposobnost njihovg prenosa na daljinu.

e) Za psihičke sposobnosti razumevanja dobra i zla kao naučni dokaz može
poslužiti evolucija materije svemira i njegova mehanika koja se manifestuje kao
organizovano, harmonično kretanje, sa značenjem reda, a time ujedno i
zadovoljstva-dobra (sa značenjem “da”), kojem se večito teži. Nasuprot haosu, sa
značenjem nezadovoljstva-zla (sa značenjem “ne”), od kojeg se večito beži.

***

Uz napomenu da večito održavanje reda u prirodi, koji se na kraju uvek dostigne,
nije moguće i da posle svakog dostizanja reda uvek sledi postepeni pad i ponovno
vraćanje u stanje nereda. Razlog tome je tzv. “zamor materijala”, tj. nedostatak
energije koja je potrošena prilikom uspostavljanja reda, usled čega kvantna (svesna)
polja i čestice nužno moraju, iz napregnutog i pokretnog stanja, da se vrate u
prvobitno, nenapregnuto i opušteno stanje, tj. stanje mirovanja i ništavila (svemirska
crna jama) da bi mogle da povrate utrošenu energiju, odnodno, da se odmore. Da bi
posle toga mogle ponovo da se napregnu i pokrenu (big-bang) i čitav proces
uspostavljanja reda ponove.

***

U vezi pitanja kakva je svrha i smisao tog neprestanog građenja i rušenja svemira
odgovor je sledeći:

Kvantno polje svemira nije materijalno, već svesno, koje, da bi kao takvo postojalo i
održalo se, mora raspolagati znanjem (informacijom) o sebi. (Kad svest ne bi ništa
znala, ne bi bila svest). Imajući na umu da se znanje (informacija) o sebi ne može
steći u nematerijalnom stanju, tj, u stanju mirovanja i ništavila, već samo u
materijalnom, napregnutom i pokretnom stanju, to kvantno polje svemira uvek iznova
nužno mora da se napregne i pokrene i tako kroz kretanje i rad, uz pomoć svojih pet
psihičkih sposobnosti i radnji, stekne iskustvo (znanje) o sebi. Odnosno, znanje o
svojim negativnim, haotičnim kretanjima sa značenjem zla, i pozitivnim,
organizovanim, harmoničnim, sa značenjem dobra - imajući na umu činjenicu da osim
pozitivnih i negativnih kteranja u svemiru ničega dugog nema o čemu bi se iskustvo
(znanje) moglo steći. Materijalne forme - atomi, nebeska tela, tela ćelija, biljaka, ljudi
itd. - samo su pozitivna, organizovana, harmonična kretanja kvantnih (svesnih) polja i
čestica, sa značenjem dobra i ništa drugo.

Na ovaj način dolazimo do saznanja da u večitom procesu nastajanja i nestajanja
svemira, ono koje nikada niti nastaje, niti nestaje, je znanje (informacija) o svemiru.
Ono (znanje) se uvijek čuva, prenosi sa jednog svemira na drugi. Po istim
informacijama o redu (dobru) i neredu (zlu) svemir uvek iznova nastaje i nestaje.
Potpuno isto kao što u jajetu koke postoji informacija o koki po kojoj se koka rađa i
razvija. Koju (informaciju) će koka da ostavi u novom jajetu, da bi po njoj kasnije,
poslije svog pada i smrti, mogla ponovo da se rodi i razvije. Što nam govori da je
zakon po kojem svemir, kao i svaki njegov delić, nastaje i nestaje, univerzalan - za
sve isti.

***

Suština univerzalnog zakona, po kojem svesna polja i čestice kvantuuma postoje,
ogleda se u logičnosti (aksiomu) koja kaže da nešto ne može nastati iz ništa, već
samo iz nešto koje već postoji. I da to nešto koje postoji, obzirom da nije moglo
nastati iz ništa, mora postojati samo po sebi - oduvek i zauvek. To podrazumijeva
da mora samo da bude svoj razlog, uzrok, svrha i posledica. Drugim rečima, kao
svoja posledica, ono mora u sebi da se manifestuje kao život, tj. svest, jer samo ono
koje je živo i svesno može da bude svoj razlog, uzrok, svrha i posledica i tako postoji
samo po sebi.

Šta su razlog, uzrok i svrha postojanja svesti?

RAZLOG:
Razlog postojanja svesti, odnosno, svemira je informacija, tj. znanje o sebi kao
svemiru i svemu onome iz čega se svemir sastoji. Kad ne bi ništa znao svemir ne bi
imao razloga da postoji.

UZROK:
Uzrok postojanja svemira (svesti) je njegova volja, tj. želja da postoji, koja se u
njemu uvek manifestuje kao misao u vidu osećanje nezadovoljstva (zla) zato što ne
postoji, koja ga, kao njegova jedina sila i snaga, delujući iz njegove nutrine, na
kraju uvek natera da se napregne (big-bang), pokrene i počne da postoji.

SVRHA:
Svrha njegovog postojanja je osećanje zadovoljstva u vreme dok postoji. Kad
osećanja zadovoljstva ne bi bilo, njegovo postojanje ne bi imalo nikakvog smisla, ni
svrhe.

Univerzalni zakon - zakon razloga, uzroka, svrhe i posledice - nazvao sam
“Zakonom postojanja”. Poreklo ideje, tj. način na koji sam došao do otkrića ovog
zakona, ukratko sam opisao u topiku "Genijalnost i ludilo".Šire, detaljno objašnjenje
ovog zakona stoji u mojoj knjizi "Zakon postojanja" koja je u novembru o.g. izašla iz
štampe sa sledećim podnaslovima: “nauka o svesti”; “nauka o nagonu
samoodržanja”
; “nauka o dobru i zlu”; "nauka o trojstvu"; "večita istina".

Uz napomenu da ovaj Zakon može da nosi i ime "Nauka o trojstvu" zato što se
svest svemira, odnosno, svest svega onoga iz čega se svemir sastoji, večito,
naizmenično, ciklično ponavlja po načinu pretakanja kroz svoja tri prirodna stanja - 1.
stanje mirovanja i odmaranja; 2. stanje naprezanja, kretanja, razvoja i umaranja; i 3.
stanje starenja, umiranja i raspadanja i ponovnog vraćanja u stanje mirovanja i
odmaranja. U nauci i običnom životu ovo trojedno ponavljanje svega poznato je pod
nazivom "vibracija", "talas" ili "bioritam". (Primer: jaje - pile - koka)

***

Za pravilno razumijevanje problema postojanja svesti veoma je bitno znati razliku
između pojmova “svest” i “svesnost”. Svest je ono koje postoji. To su čestice i
kvantna polja od kojih je građen svemir. A svesnost je stanje svesti u koje svest
dovodi sebe kada koristi svoje fizičke i psihičke sposobnosti.. Nasuprot stanju
nesvesnosti koje traje u vreme kada se ove sposobnosti ne koriste. To je vreme
kada se svest odmara - spava.

Takođe je bitno praviti razliku između pojmova “sposobnost” i “mogućnost”.
Sposobnosti su univerzalne i ima ih samo sedam. One nikada niti nastaju, niti
nestaju.A mogućnosti njihovog korištenja su bezbrojne. One uvek iznova nastaju,
evoluiraju i na kraju nestaju. Evolucija mogućnosti korištenja ovih sposobnosti
uporedna je i uzajamno uzročna sa evolucijom svemira i njegovom organizacijom
kretanja i rada. Složenija i savrešenija organizacija kretanja i rada podrazumeva
veće i brojnije mogućnosti korištenja ovih sposobnosti, kao i veću svesnost onima
koji takvu organizaciju grade. To, na primer, podrazumeva da je u čoveka i kamena
svest ista i da su sposobnosti iste, ali nisu iste mogućnosti korištenja ovih
sposobnosti i nije ista svesnost. Ljudsko telo kao visoka i složena organizacija
kretanja i rada svesnih kvantnih polja i čestica raspolaže većim mogućnostima
korištenja fizičkih i psihičkih sposobnosti pa je tako u čoveka svesnost daleko veća,
nego u kamena koji ne raspolaže tako efikasnim mogućnostima korištenja ovih
sposobnosti (čulima, mozgom i nervnim sistemom).

***

O praktičnoj vrednosti otkrića Zakona postojanja posebno govorim u drugom delu
knjige pod naslovom "Priodni sistem vrednosti" Ta korist bi se ogledala u velikom
duhovnom napretku čovečanstva koji već hiljadama godina stoji u mestu. Koji je
važniji od tehnološkog i ekonomskog, jer ona najgora zla kroz koja čovečanstvo već
hiljadama godina prolazi ne dolaze zbog tehnološke i ekonomske, tj. materijalne
nerazvijenosti, već duhovne.. Taj duhovni razvoj do sada se ogledao prvenstveno kroz
izgradnju sve boljih i humanijih međusobnih društvenih i ekonomskih odnosa ljudi u
čovečanstvu, kroz dosadašnje društvene poretke – robovlasništvo, feudalizam,
kapitalizam, komunizam - sve do onog poslednjeg, najsavršenijeg, univerzalnog
društvenog poretka, koji još nije uspostavljen, zvanog “humanizam”, koji omogućuje
maksimum životnog zadovoljstva i dobra, uz minimum nezadovoljstva i zla. Koji u
čovečanstvu neće moći biti uspostavljen sve dok nauka i društvo ne priznaju i ne
usvoje ovaj Zakon kao konačan odgovor na osnovno egzistencijalno pitanje svrhe i
smisala sveukupnog postojanja, koji u sebi sadrži i najbolja, univerzalna
organizacijska ekonomska idruštvena rešenja, koja podrazumevaju i najhumanije
(ravnopravne) ekonomske i društvene odnose ljudi u ljudskom društvu.

***

Na kraju da pomenem da ideja, da su svest i materija jedna i ista pojava, nije nova.
Razni filozofi i naučnici već su je izrekli na razne načine. Ona se kroz filozofski pravac
panteizam održava već preko dve hiljade godina.

Biće zanimljivo citirati šta je o tome rekao indijski fizičar Maharishi, više poznat kao
jogi, tvorac transcendentalne meditacije. Prilikom boravka u Jugoslaviji osamdesetih
godina u jednom našem časopisu o tome je rekao sledeće.

”U osnovi sveta stoji ujedinjeno polje svih prirodnih zakona. To je nešto
nematerijalno, vanvremensko, nemanifestovano, neaktivno. To je veliko ništa
koje je početak i uzrok svega. U njemu postoji sve, sve velike i male stvari, svi
svjetovi, svi oblici, svi odnosi, ali samo kao princip, kao ideja, kao latentna
mogućnost. To je čista svest. I kad se deo te čiste svesti, makar i najsitnija njena
čestica, izdvoji i stupi u aktivno stanje, kad postane dinamična, pretvara se u
konkretnu stvar, u materiju, u biće, u svemir. To ništa ima potpunu svest o sebi
jer je čista svest. Ima ogromnu, beskonačnu moć samoorganizovanja, jer je
kreativno, jer je ujedinjeno polje svih sposobnosti, svih mogućnosti. Njegova
priroda je savršenstvo, sklad, harmonija, blaženstvo, i sve sto nastaje iz toga
zadržava tu osobinu, ostaje blaženstvo.”
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
22.12.2012
Poruka
235
Divojarac, ovde je prikladnije diskutovati o tvojoj knjizi nego u temi "Koliko traje sadasnjost".
mejb:"Znaci, cela ljudska civilizacija je mlatila praznu slamu sve vreme jer nezna sta je materija, zivot i priroda a Divojarac zna i napisao je knjigu o tome ali nije mogao da nadje izdavaca da mu je objavi..."

Divojarac: Da, upravo tako: “mlatila je praznu slamu”. Ako to ne znaš, onda ti, zapravo, ne znaš
ŠTA SVE NE ZNAŠ. To nije tačno. Do sada sam tri puta objavio Zakon postojanja u tri različite varijante.
Ko je taj sto zna STA SVE NEZNA. Ti? (Izvini ali mnogo si smesan)
Sta nije tacno? Naravno da si SAM objavio. Cudilo bi me da si nasao izdavaca.

Divojarac: Pre dva dana moj izdavač mi je javio da je moja knjiga, zajedno
sa ostalim knjigama u njegovom izdanju bila izložena mesec dana na sajmu knjiga u Domu
Sindikata niko je nije ni pogledao. Pa će, po svemu sudeći, sav ovaj moj trud i rad, da bi neko
obratio pažnju na njega, morati da sačeka neko drugo, buduće, bolje vreme, da se rodi neko
ko će to moći da shvati.

Knjiga se pise sto se mora a izdaje se da bi se zaradile pare. Ti si uradio ono sto si morao ali u pare neces s ovom knjigom.
Divojarac: Ja očekujem zrelu kritiku mojih stavova – slaganje sa njima ili arginemtovano negiranje.
Da ti stvarno smatras svoj rad filozofskim ti bi kao i svako drugi mogao za 5 minuta da se registrujes pri nekom od svetskih univerziteta kao nezavisan istrazivac na polju filozofije sa nekoliko sfera interesovanja na primer: 'Ljudkska svest' ... Svetski univerziteti 'welcome people' sa revolucionarnim idejama. Pa cak iako mislis da svi oni mlate praznu slamu...pokusaj da opravdas svoje ideje.
 
Član
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
51
Mejb,

Mislio sam i želeo da ćeš ovde da daš SVOJE mišljenje na moje stavove u vezi postojanja
materije, života i prirode koje sam napred izneo, a koliko primećujem, ti ih nisi ni pročitao.

Umesto toga ti bi bio rad da pre tebe to pročita neki svetski autoritet – «univerzitet» - da se
ti čitanjem ne zamaraš, pa da on dadne svoje mišljenje, a ti kasnije da to mišljenje samo
usvojiš, ako je pozitivno, ili odbaciš, ako je negativno.

Žao mi je, ali u svetu ne postoji niti i jedan autoritet, ni naučni, ni filozofski, ni teološki,
koji bi bio kompetentan za valjanu procenu mog rada, iz razloga jer svet još nije otkrio
ZAKON po kojem postoji materija, život i priroda i za svakoga u svetu, materija koja stoji
u mojoj knjizi, je nova i svačije mišljenje, pa i tvoje, po tim pitanjima podjednako i jeste i
nije autoritativno. Zato, ako želiš da diskutuješ na temu «Zakon postojanja», moraćeš to
da pročitaš sam i o tome svoje mišljenje daš sam.

Knjiga se pise sto se mora a izdaje se da bi se zaradile pare. Ti si uradio ono
sto si morao ali u pare neces s ovom knjigom


Knjige ne pišu oni što “moraju”, već oni koji nešto znaju ili pak misle da znaju.
Oni gotovo nikada ništa ne zarade svojim pisanjem. Još su dobro i prošli ako ih svet ne
ismeje ili ne osudi zbog njihovog pisanja.

A ima i onih koji pišu samo zato da nešto zarade. Oni obično pišu gluposti i obično
dobre pare za to uzmu, imajući na umu da glupost na svim nivoima još uvek vlada svetom.

Ko je taj sto zna STA SVE NEZNA. Ti? (Izvini ali mnogo si smesan)
Sta nije tacno? Naravno da si SAM objavio. Cudilo bi me da si nasao izdavaca.

Ne, ja nisam taj koji znam “šta sve ne znam”, jer ja znam Zakon postojanja i samim tim
“sve” znam i ja sam taj koji na osnovu tog znanja mogu da znam šta sve drugi ne znaju.

Naravno, i ti i svako drugi možeš znati “sve”, ako se potrudiš da shvatiš Zakon postojanja,
jer on u sebi sadrži odgovore na sva osnovna egzistencijalna pitanja. Ti si čak u prednosti
u odnosu na mene, jer ja sam trideset godina mozgao dok sam svaku kockicu posložio na
svoje mesto. Tebi za to nisu potrebne godine, već samo nekoliko sati da to pročitaš..


Naravno da si SAM objavio. Cudilo bi me da si nasao izdavaca.

Daj već jednom, izjasni se šta je to toliko “čudno” u Zakonu postojanja da kod tebe
uvek iznova izaziva odbojnost, podozrenje, nevericu i podsmeh? Zar si ti sa svojim
znanjem zaista tolilo iznat mene i mojih shvatanja?


Za tvoju informaciju, nisam objavio sam. Ovo je link izdavača: www.miroslav.rs Ipak,
jedno si u pravu, nije tajna, platio sam štampanje knjige sam jer izdavaštvo u Srbiji je
toliko siromašno, uostalom kao i ceo YU region zajedno sa Srbijom, da su me svi izdavači
redom odbijali s obrazloženjem da rukopis neće ni da pročitaju jer nemaju novaca za
štampanje novih izdanja, jer knjige danas više niko, niti kupuje, niti čita. Pristajali su
samo pod uslovom da štampanje platim sam. Što, naravno, nije nikakav pokazatelj da li
moja knjiga ima vrednost ili ne. O tome će na kraju ipak da odluče sami čitaoci - ako ih bude.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
03.12.2012
Poruka
8
Tesla o Zakonu Postojanja:

Postoje četiri zаkonа Stvаrаnjа. Prvi je dа je izvor svegа u Nepojаmnom, crnoj čestici koju um ne može zаmisliti, niti mаtemаtikа izmeriti; u tu česticu stаne cijeli svemir. Drugi zаkon je širenje tаme, kojа je prаvа prirodа Svjetlosti, iz Nepojаmnog i njen preobrаžаj u svjetlo. Treći zаkon je potrebа Svjetlosti dа postаne mаterijа. Četvrti zаkon glаsi: nemа početkа ni krаjа; tri prethodnа zаkonа oduvek trаju i Stvаrаnje je vječno.
 
Član
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
51
Tesla o Zakonu Postojanja:

Postoje četiri zаkonа Stvаrаnjа. Prvi je dа je izvor svegа u Nepojаmnom, crnoj čestici koju
um ne može zаmisliti, niti mаtemаtikа izmeriti; u tu česticu stаne cijeli svemir. Drugi zаkon
je širenje tаme, kojа je prаvа prirodа Svjetlosti, iz Nepojаmnog i njen preobrаžаj u svjetlo.
Treći zаkon je potrebа Svjetlosti dа postаne mаterijа. Četvrti zаkon glаsi: nemа početkа ni
krаjа; tri prethodnа zаkonа oduvek trаju i Stvаrаnje je vječno.

Ovo je Tesla izjavio u intervjuu novinaru kada ga je ovaj upitao šta je starije, energija ili materija? (Ovaj
intervju je postiran u topiku “Genijalnost i ludilo”). Tesla je odgovorio da je energija starija i da je materija
stvorena iz:



“vječne energije koju znamo kao svjetlost. Zasjala je i pojavile su se zvijezde, planete, čovjek i sve
što je na Zemlji i u univerzumu. Materija je izraz beskonačnih vidova svjetlosti; zato je energija starija od nje.”



A zatim Tesla, da bi malo bolje objasnio ovaj svoj stav, navodi da postoje četiri zakona stvaranja.

Svaka čast Tesli na njegovim izumima koji spadaju u oblast tehnološke fizike. Međutim, Teslin pokušaj
da objasni da je energija starija od materije i da postoje četiri zakona stvaranja, ne spada u oblast
tehnološke, već fundamentalne fizike i Tesla je veoma daleko od toga da je rešio taj problem jer fundamntalna
fizika još uvek nije u stanju da objasni ni energiju, ni materju. A tek kad se u sve to uplete i problem zvani
svest i život, koji su nedeljivi i nezamislivi bez energije i materije, fundamentalnim fizičarima ne preostaje
drugo već da odu u crkvu, pomole se bogu i zamole sveštenika da im on sve to lepo, natenane objasni.



Osnovni problem nije u tome, kako Tesla misli i kako to fundamentalni fizičari misle, da se utvrdi i opiše
tačan proces i redosled stvaranja svemira - od njegovog početka, pa dao danas – kao što je to Tesla pokušao,
rekavši da postoje četiri zakona stvaranja (1. da prvo postoji “Nepojamno” crna tačka u
koju stane ceo
svemir; 2. Širenje tame i njeno preobražavanje u svetlost; 3. Nastajanje materije, nebeskih tela i života iz
svetlosti itd.); već da se odgonetne prava priroda i suština tog što Tesla zove imenom “nepojamno”, a zatim
i prava priroda i suština “tame” i “svetlosti”.



Shvatam, Tesla je rekao da je sve to “nepojamno” i tu bi po Tesli trebalo da je kraj priče. Međutim, to je
isto kao kad sveštenik kaže da je “bog” stvorio sve, da je “bog” nepojaman i da je “bog” kraj priče.



Da ne duljim mnogo. Ne postoje “četiri zakona stvaranja”, već samo JEDAN. Zato jer samo JEDNA sila
i pojava postoji, koja se kroz vreme preobražava i manifestuje na tri različita načina, prolazeći kroz svoja
tri različita oblika i stanja. Prvo stanje je stanje tame i mirovanja u kojem postoji i ta “nepojamna”

tačka koja u sebi sadrži kompletnu informaciju o svemiru. Drugo stanje počinje buđenjem i pokretanjem
te tačke i tame koja okružuje tačku, što objektivno počinje da se manifestuje kao svetlost, iz koje kasnije
nastaje materija i ceo svemir. Treće stanje je starenja svemira, njegovo raspadanje, smrt i ponovno
vraćanje u stanje tačke i tame.



Da bude jasnije, poslužimo se primerom jajeta, zatim zametka (sa značenjem Tesline “nepojamne”tačke u
jajetu) koji u sebi nosi kompletnu informaciju o koki. Posle imamo primer pileta koje se razvija iz te
“nepojamne” tačke-zametka u jajetu, a kasnije se preobražava u koku. I na kraju imamo starenje koke,
njenu smrt i raspad, i novo jaje koje je koka ostavila iza sebe sa zametkom i informacijom o sebi, po
kojoj će kasnije ponovo da se rodi i razvije.



Zašto sam uzeo primer jajeta, pileta i koke?

Zato što je Zakon po kojem postoje i koka i svemir, isti. Zato jer je i tvar koja gradi i koku i svemir ista. Ta
tvar nije ni energija, ni materija, već SVEST. Kada se probudi, svest postaje sila, sposobna sama da se
napregne i pokrene i kao munja na nebu zasvetli, i tako ujedno dobije svojstvo energije i mase, tj.
materije, potrebne da od nje sagradi svemir.


Tesla na jednom mestu kaže "sve je svetlost", na drugom, opet, "sve je energija", na trećem,
"sve je elektricitet". smatrajući da je sama svetlost, energija, a ujedno i elektricitet. To
ne može da bude tačno. NI svetlost, ni energija, ni elektricitet nemaju značenje postojanja.
Oni nisu suštuina svega. Ispravno je samo reći da je sve svest, jer svest je suština svega.
Svetlost, odnosno, energija, tj. elektricitet je samo napregnuto, pokretno i radno stanje svesti.
Ono može i da počne i da završi, isto kao što munja na nebu može da zasvetli i tako nastane,
a zatim da se ugasi i nestane, a svest ne može. Svesti uvek ima, bez obzira da li miruje,
tj. spava i odmara se i manifestuje se kao kvantno polje, tj. kao tama, ili se napreže i kreće i
manifestuje se kao munja, kao svetlost, kao energija, kao elektricitet.


Takođe, nije tačno kako Tesla misli da “nema početka, ni kraja i da je stvaranje večno”. Svemir, isto kao
i koka, ima svoj i početak i kraj. Oni ne traju većno. Ali se uvek iznova i na isti način, upravo po principu
i zakonu, “koka-jaje”, bez početka i kraja, ponavljaju večno.To je ZAKON POSTOJANJA SVESTI ili
ZAKON TROJSTVA, po kojem svest postoji tako što se uvek iznova pretače kroz svoja tri rarličita oblika
i stanja – jaje, pile, koka, pa ponovo jaje. Odnosno, tama, svetlost svemir, pa ponovo crna jama, tj.tama.



Da bi fundamentalni fizičari došli do otkrića ovog zakona, moraju svoje fizikalne, emprijeske metode da
bace u đubre i počnu se konačno baviti objašnjenjem i razumevanje fenomena zvanog “svest” koju (svest) mogu
sposznati ISKLJUČIVO U SEBI. Za takvu vrstu spoznaje, čula, instrumenti i matematika su neupotrebljivi.



Takođe, ako sveštenici žele da konačno spoznaju “boga”, neka se i oni počnu baviti spoznajom svesti
U SEBI. Upravo onako kao to i propovedaju, govoreći da “boga možemo spoznati samo u sebi”.



Ili još bolje, i jedni i drugi, neka uzmu moju knjigu ZAKON POSTOJANJA i pročitaju šta tu piše, jer
tu je detaljno objašnjeno i šta je svest i kako ona postoji i zašto.


Jer, SVE ŠTO POSTOJI JE SVEST.

A kome se više sviđa, može i ovako: SVE ŠTO POSTOJI JE BOG.

Tama, crna tačka, svetlost, energija, materija, svemir, čovek itd, sve su to samo različite
manifestacije, tj. oblici i stanja SAVESTI, tj, BOŽANSTVA kroz koje on izražava svoje
neograničeno znanje, silu i moć.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Divojarac, vrlo si lijepo izlozio stvari i ja prakticno nemam primjedbe.
Ono sto je za tebe kvantno polje oduvijek i zauvijek, prauzrok stvaranja, ja mogu samo da dodam: to je Bog, Inteligencija, Energija, Zakon, kao sto i sâm kazes.

Nista se u svemiru ne odvija mimo Zakona, i cijeli red odrzava Intligentna Energija - Bog.

Religije redovito upadaju u praznovjerje, lazi i obmane, izmisljajuci da ce moci prkostiti Zakonima nekim neprirodnim stanjima ili radnjama. Ti znas da su u teskoj zabludi.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
51
Divojarac, vrlo si lijepo izlozio stvari i ja prakticno nemam primjedbe.
Ono sto je za tebe kvantno polje oduvijek i zauvijek, prauzrok stvaranja, ja mogu samo da dodam: t
o je Bog, Inteligencija, Energija, Zakon, kao sto i sâm kazes.

Nista se u svemiru ne odvija mimo Zakona, i cijeli red odrzava Intligentna Energija - Bog.

Religije redovito upadaju u praznovjerje, lazi i obmane, izmisljajuci da ce moci prkostiti Zakonima nekim
neprirodnim stanjima ili radnjama. Ti znas da su u teskoj zabludi.


Drago mi je da je makar neko pročitao moje postove i razumeo.

Kvantno pollje kao izvor svega je polje svesti. Napregnuta i pokrenuta svest se manifestuje
kao energija/materija. Iza reči "svest" i "bog" stoji isti pojam. Bog ne bi mogao biti "bog" kad ne
bi bio svest.

Ništa u svemiru ne postoji i ne dešava se po fizičkim zakonima, već po zakonima svesti.

Kad moja knjiga "Zakon postojanja" bude (a biće sigurno) jednog dana šire poznata svetskoj
javnosti, svetske religije će konačno pasti. Zapravo, neće, već će biti podignuta na nivo nauke
i filozofije, što je isto kao i da su pale. Jer to će za svoju posledicu imati stapanje mnoštva svetskih
religija u jednu jedinstvenu, pod čijim okriljem će doći do ujedinjenja čovečanstva u jedinstvenu
svetsku ekonomsku zajednicu.Tako će ta nova svetska, ne više verska, već naučno-filozofska
institucija (akademija) početi konačno da bude od koristi čovečanstvu, jer će brinuti o obrazovanju,
moralu, redu, miru i pravnom poretku čovečanstva u skladu sa Božijim Zakonima, odnosno, zakonima
Svesti i Svemira. Umesto mnoštva današnjih svetskih religija koje, ne samo da nikada nisu bnile ni od
kakve koristi, već velike štete, ako se ima u vidu sva ona svetska međuverska mržnja, netolerancija i
verski ratovi koji su se kroz istoriju vodili i koji se još i danas vode.

A ono što će zauvek pasti su sve one smrdljive i bolesne svetske političke podele, politike ideologije
i ratovi koji već hiljadama godina traju i uzrokuju masovne pokolje čovečanstva, siromaštvo i bedu.
Koje čine čovečanstvo bolesnim tkivom u ogranizmu svemira.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Imas najbolju namjeru!
Nadam se da ce se bar poceti sve vise i vise ostvarivati, iako bi najbolje bilo odmah.
Odmah mislim nece moci jer postoji otpor u vidu najvecih zlocinaca koji ne vole Boga (iako najvise bas o bogu pricaju!), ne vole Istinu, ne vole ljude, ne podnose da neko osim njih bude pametan (ne vole nauku!), da bude bogat ili da zauzima neki polozaj.
Danasnje republike exYU kao sto znas, a evo ja cu se ograniciti na BiH jer je najbolje poznajem, vode najgori kriminlaci, cak i zlocinci. Zato nema uspjeha.


U svakom slucaju racunaj da sam s tobom u takvom projektu.
 
Član
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
51
U svakom slucaju racunaj da sam s tobom u takvom projektu.


Knjiga “Zakon postojanja” baš i nije nekakv “projekt”. To je pre naučno filozofsko delo
koje objašnjava šta su svest (život), materija i priroda, kako oni postoje i zašto.


Ali, može poslužiti kao baza za pravljenje “projekta” po kojem bi se ljudsko društvo
veoma lako i brzo moglo podići sa nižeg stupnja svesti na viši. To ne podrazumeva
ništa drugo do prelazak ljudskog društva sa principa podele, mržnje i borbe (“ko jači
taj tlači”), na princip jedinsta, ljubavi, uzajamnog pomaganja i saradnje. Odnosno,
ne podrazumeva ništa drugo do prelazak ljudskog društva od zla ka dobru, što se
postiže isključivo menjanjem, tj. uspostavljanjem novog, pravednog društvenog i
ekonomskog (humanističkog) poretka na Zemlji.


Ovo nije moguće postići bez “projekta”. Ali prvenstveno, nije moguće postići bez
naučnog i filozofskog opravdanja takvog “projekta”. To, naučno-filozofsko opravdanje
stoji u mojoj knjizi “Zakon postojanja”. Međutum, da bi ono bilo validno, prvo je
potrebno njegovo priznanje od svetskih naučnih i filozofskih autoriteta. A još i pre
toga, potrebno je da javnost sazna da takvo naučno-filozofsko delo uopšte i postoji.
Jer, moja knjiga “Zakon postojanja” je tek štampana i gotovo niko za nju još i ne zna.


Postoji i brži način da se to postigne. Da neko ko ima volje i dara da se bavi
organizacijom života i rada ljudi (ja nisam taj, ja sam star čovek) uzme moju knjigu i
po njoj napravi taj željeni “projekt”, a zatim po njemu sakupi određeni broj građana i
registruje se kao naučno-filozofsko drušvo koje bi odmah počelo zagovaratnje
humanističkog društvenog poretka. A da priznanje vrednosti “Zakona postojanja” od
svetskih naučnih i filozofskih autoriteta (koje je manje bitno) dođe tek kasnije.


Uz napomenu da u istoriji čovečanstva ovo ne bi bio prvi pokušaj uspostavljanja
humanističkog tj. ravnopravnog društvenog poretka na Zemlji. Prvi je to pokušao
Isus Hrist. Na žalost, njegovo propovedanje ljubavi nije imalo svoj temelj u nauci
i filozofiji, pa njegovi sledbenici, hrišćani, nisu mogli od toga da naprave ništa drugo
do samo novu religiju i da, kao i do tada, nastave da žive po principu podele
mržnje i borbe.


To isto se desilo kasnije i sa Muhamedom i islamom. (Upravo sam počeo da gledam
iransku seriju od 30 epizoda o Muhamedu i uspostavljanju islama “Umer Ibn Al Khattab”
– to me zanima)


Treći pokušaj bio je socijalizam koji je za svoju osnovu imao marksizam. Po meni,
marksizam je bio samo neuspeo pokušaj da se ideje hrišćanstva i islama podignu na
nivo nauke i filozofije. Nedostajala su mu upravo ona univerzalna naučno-filozofka
objašnjenja postojanja života, materije i prirode koja “Zakon postojanja” u sebi sadrži,
koja humanistički društveni poredak opravdavaju kao univerzalni poredak, na kojem
se čitav svemir temelji, u kojem je ljudsko društvo na Zemlji samo jedan njegov manji
deo, za koje važe ista organizacijska pravila i rešenja kao i za ceo svemir. Zbog
nepoznavanja ovog univerzalnog Zakona, marksisti, isto kao hrišćani i muslimani, pravili
su iste greške, što je bio razlog da i oni dožive neuspeh. Što se onima, koji po “Zakonu
postojanja” budu želeli po četvrti put da pokušaju to isto, sigurno neće desiti.

Neće se desiti zato jer “Zakon postojanja” je, zapravo, “nauka o svesti”, odnosno,
“nauka o nagonu samoodržanja”, pošto, svest se u sebi manifestuje i postoji upravo u
svojstvu sile i pojave zvane “nagon samoodržanja”. A ako se ima u vidu da pojam
“samoodržavanje” ne podrazumeva ništa drugo do večito izbegavanje zla a dostizanje
dobra, jasno je da “Zakon postojanja” ne može da bude drugo do “nauka o dobru i zlu”.
Upravo ona nauka koja je nedostajala hrišćanstvu, islamu i marksizmu, zbog čijeg
nedostatka su i jedni i drugi i treći nastavljali da žive po zlu, nesposobni da naprave
jasnu razliku izmežu to dvoje. odnosno, nesposobni da naprave takav društveni i
ekonomski poredak koji koji za sve njegove članove garantuje maksimalno izbegavanje
zla a ostvarenje dobra.


Uz napomenu da na koricama knjige “Zakon postojanja”, ispšod naslova, stoji još pet
podnaslova: 1.Nauka o svesti; 2. Nauka o nagonu samoodržanja; 3.Nauka o dobru i zlu;
4. Nauka o Trojsvu; 5. Večita istina.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Svijest je povezana sa razumom.
Razum je povezan sa dobro.

Scientolozi tvrde da na svijetu postoji "samo" oko 2% zlih ljudi, koji ne diu u krevet a da ne razmijsljaju kako da nacine neko zlo.
Takodje tvrde da je oko 5% dobrih ljudi, koji su obdareni razumom.
Ostatak covjecanstva je kao masa koja se prepusta iazovima obmana u kojima im zlo pokazuje laz kao istinu, dok ih dobro uvijek i iznova vraca na jedini put koji vodi blazenstvu.
 
Natrag
Top