Zahtevi za osnovnu skolu

Član
Učlanjen(a)
14.12.2011
Poruka
5
Hahaha
Ljudi,jel vidite da nema smisla,nece da vam vise pisu sastave...Probajte sami...
Ja bih samo zamolio da mi pomognete oko uvoda i zakljucka...
To nije za pismeni i tako nesto,vec da bih malo bolje razumeo te sastave...
Tema neka bude "Knjiga" ,pomoc treba oko uvoda i zakljucka (Samo pomoc)
Nije hitno nis ,samo mi objasnite kako bi mogao da pocnem i zavrsim
Samo opusteno ;D
Hvala vam ^_^
Aleksa
 
Cupidon
VIP
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
5.207
Knjige vuku porijeklo od SUmerana, oni nisu imali papir, grafitne olovke, ali su zati iskoristili ono što im je bilo na dohvat ruke...glina!
Oni su na ispečenim glinenim pločica urezivali priče (najpoznatiji je Ep o Gilgamešu). Pismena predanja su možda i najpouzdaniji način da se prenesu neki istorijski dogadjai. Mana kod usmenih predanja je što se ona , dok predju nekoliko koljena, uveliko promjene, dok originalna pismena predanja se ne mogu mjenjati. naravno, ni knjige nisu imune na falisifikat. Najprodavajanija knjiga svih vremena je Biblija...


Ovo je za sada, nastavak sutra....oči mi se sklapaju ;)


P.S. Potpuno si u pravu. Niko ovdje nema toliko vremena, barem staff, da nekome ko će radije igrati igrica ili visiti na fb-u do jutra, piše sastave.

Ovdje imate dva dobra linka koji vam mogu biti smjernice, i uz malo truda i sami možete napisati makar dva lista.


http://serbianforum.org/maternji-jezik/224689-kako-da-napisete-kvalitetnu-lektiru.html



http://serbianforum.org/maternji-jezik/88422-kako-da-napisete-kvalitetan-pismeni-sastav.html
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
14.12.2011
Poruka
5
Ok,hvala ti , sada znam kako pocnem,ali me jos zakljucak muci :stupid:
Zakljucke nikada nisam dobro odradio -_-
Hvala ti puno :)
 
Cupidon
VIP
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
5.207
Koliko su knjige zapravo važne, najbolje pokazuje latinska poslovica.....Verba volant, scripta manent. - Riječi lete, napisano ostaje
 
Član
Učlanjen(a)
14.12.2011
Poruka
5
Hahaha bravo :D
Sta si ti,cime se bavis ? :O
Posto vidim da te ovo bas interesuje ;)

P.S. Sta ti ovo znaci ? Verba movent, exampla trahun!
 
Cupidon
VIP
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
5.207
Bavio sam se novinarstvom, pišem romane i pravim video tutorijale vezane za računare.
Izreka je na latinskom, i u znači:Riječi podstiču, a primjeri privlače.
Nadam se da sam ti pomogao, javi koju ocjenu dobiješ ;)
 
Član
Učlanjen(a)
14.12.2011
Poruka
5
Како је правилно написати у писменом саставу :
Пио сам кафу у Лав Експресу.
или
Пио сам кафу у "Lav Expressu".
Помозите
поззз
 
Cupidon
VIP
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
5.207
Како је правилно написати у писменом саставу :
Пио сам кафу у Лав Експресу.
или
Пио сам кафу у "Lav Expressu".
Помозите
поззз

Pravilno je :pio sam kafu u "Lav Ekspresu".


Stvar je u tome, ako već pišeš engleske izraze, onda moraš tako pisati i u cijelom tekstu, a ne samo kad tebi odgovara. Najbolje ti je da strane riječi pišeš kako ih mi izgovaramo.

Što se tiče navodnika, tu je uopet stvar u kontekstu. AKo naziv jednog kafića pišeš pod navodnicima, onda ga piši uvijek.
Naravno, postoje neka opšta pravila šta se sve piše pod navodnicima....
 
Član
Učlanjen(a)
14.12.2011
Poruka
5
A kada pisemo cirilicu,Lav Express stavljamo pod navodnicima latinicno ?
Pitam posto moja nastavnica srpskog jezika kaze da je pravilno Cirilicno sve i lav expres i pio sam kafu -_-
 
Cupidon
VIP
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
5.207
Kada pišeš ćirilicu, tada i ono što je na stranom jeziku pišeš kako mi izgovaramo, napisano ćirilicom. Dakle, nastavnica je u pravu. Ružno i nepravilno je pola teksta latinicom, pola ćirilicom.
 
Natrag
Top