Zadaci i pitanja iz fizike

Član
Učlanjen(a)
16.10.2010
Poruka
3
Gdje moze da se zbavi onaj sliculjak sa chika Ajnstajnovcem u malo boljoj rezoluciji?
Poz
JaMi
 
Član
Učlanjen(a)
16.10.2010
Poruka
3
ako sam te dobro razumela trazis Ajnstajnovu sliku...ili ne? :???:
Albert Einstein - Google претрага :dntknw:

Da bash na sliku i to bash onu iz prvog posta. I u rezoluciji malo vecoj no sto je pomenuta slika. Nasao sam ja slika i slichuljaka o od Einsteina ali slabo da ima sta u vecoj rezoluciji da bi se moglo prebaciti na papir ...
Nasao sam gdje se jos pojavljuje taj sliculjak ali ista rezolucija
Poz
JaMi
 
Član
Učlanjen(a)
07.02.2011
Poruka
1
Hello potrebna pomoc oko nekih pitanja iz fizike

1 Nastanak Magnetnog Polja
2 Vrste Talasa
3 Doplerov efekat

Doticnu knjigu sam negde zagubio tako da bi mi pomoc dobro dosla (Hvala unapred) :)
 
Član
Učlanjen(a)
08.01.2011
Poruka
5
Pomic oko 3 zadatka iz fizike za VII razred

1)Zapremina tela je 0,05m3. Kolika sila potiska deluje na njega u vodi ako je: a) potopljeno celo telo, b) potopljena petina zapremine tela?

2) Kolika je gustina tečnosti u kojoj na (potpuno potopljenu) kuglicu zapremine 10 cm3 deluje sila potiska 1,36N?

3)Kada je za dinamometar okacena bakarna kugla,dinamometar pokazuje silu od 10N.Gustina 8900 kg/m1.Kolika je zapremina kugle? Koliku silu pokazuje dinamometar ako je kugla potopljena u ulje gustine 900kg/m1?
 
Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
2
Dvije male jednake kuglice objesene su o dugacke neprovodne niti iz jedne zajednicke tacke.One su isto naelektrisane usled cega su se udaljile na medjusobono rastojenja 5 cm.Na koje novo rastojanje ce doci kuglica ako se razelektrise jedan od njih.Uzeti da je duzina niti l mogo veca u odnosu da rastojanje izmedju kuglica.Resenje je: 3,15 cm.Znaci trebam postupak resenja..hwala unapred!
 
Član
Učlanjen(a)
12.02.2010
Poruka
356
Dvije male jednake kuglice objesene su o dugacke neprovodne niti iz jedne zajednicke tacke.One su isto naelektrisane usled cega su se udaljile na medjusobono rastojenja 5 cm.Na koje novo rastojanje ce doci kuglica ako se razelektrise jedan od njih.Uzeti da je duzina niti l mogo veca u odnosu da rastojanje izmedju kuglica.Resenje je: 3,15 cm.Znaci trebam postupak resenja..hwala unapred!

Pre svega imam par piatanja vezana za zadatak.
1. Da li se kuglice nalaze u vakuumu?
2. Ovo što sam boldovala znači da su kuglice samo istoimeno naelektrisane ili su istoimeno nalektrisane i nose istu količinu naelektrisanja?
3. Kuglica ili kuglice?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
2
1.nije definisano znaci uzmimo da je vazduh
2.ista kolicina naelektrisanja
3.pardon kuglice
 
Natrag
Top