Zadaci i pitanja iz fizike

Učlanjen(a)
16.10.2012
Poruka
1
Uskoro imam test ali mi dva zadatka prave problem
Da li bi neko mogao da mi uradi??
1. frekvencija tela je 200Hz, a rastojanje izmedju brega i njemu najbližeg polja je 0.81m
a)kolika je talasna dužina
b)koliko rastojanje pređe talas za 1 minut

2. Planinar je ispustio kamen u provaliju duboku 45m. Posle koliko vremena će se čuti udarac kamena o dno?
Zvuk se korz vazduh prostire brzinom od 340 m/s, a g=10m/s

Molim vas da mi sto pre napisete odgovor. HVALA!!
 
Član
Učlanjen(a)
07.04.2010
Poruka
54
Dva voza idu jedn prema drugom u susret brzinama 72 km/h i 54 km/h. Prvi vozemituje zvucni signal frekvencije 600Hz. Naci frekvenciju zvuka koji cuje putnik udrugom vozu: a) prije susreta vozova, b) poslije mimoilazenja vozova.Brzina zvuka u vazduhu je c=340m/s.

ako neko zna rijesenje ovog zadatka ili zbirku gdje ima ovaj zadatak nek napise Hitno je Hvala
 
Član
Učlanjen(a)
01.11.2012
Poruka
1
Moze li mi neko pomoci da mi rijesi zadatak iz fizike ... Koliko privlacnom silom djeluje zemlja na tijelo mase 1kg koja se nalazi na povrsini zemlje masa zemlje je 5,97x10 na minus 29kg a poluprecnik 6370km
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
odgovor miklan-u:

F= γ* (m[SUB]1[/SUB]*m[SUB]2[/SUB])/r[SUP]2[/SUP]

γ = 6,67 x 10[SUP]-11[/SUP]
m1 = 1 kg
m2= 5,97x10[SUP]-29[/SUP] kg
r = 6370 km
F= 9,81x10[SUP]-47 [/SUP]N

pozz!
 
Član
Učlanjen(a)
07.04.2010
Poruka
54
Poz. moze mala pomoc oko zibrki zadataka iz Fizike sa zadacima iz Optike i Nuklearne fizike

Ukolko neko zna neku zbirku a da nije zuta zbirka (ili kako se vec zove , neznam tacno) i zbirka zadataka od colica , da preporuci ili link gdje se moze skinuti

hvala unaprijed

pozzzzz
 
Učlanjen(a)
15.11.2012
Poruka
1
Odgovori hitno

Treba mi par odogovora iz fizike sto prije

1.) Na osnovu (formule) za kulonov zakon dokazite da konstanta k ima jedinicu m/F

2.) Koliko iznosi primtivnost(dialektricnost) vakuma

3.) Kako glasi zakon odrzanja kolicine elektriciteta

4) Sta je elementarni el. naboj i koliko iznosi

5.)Dali se pojava El. influencije javlja i kod vodljivih tijela

Ako moze sto prije odgovor
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2012
Poruka
2
Treba mi pomoc,ne znam da uradim ovaj zadatak :) Ako neko moze da ga uradi i jos bolje bi bilo kad bi samo koristio formule a tek na kraju zadatka ubacio brojeve,posto tako nastavnik trazi od nas. Evo zadatak : Od voza koji se krece ravnomerno pravolinijski otkacinje se poslednji vagon.Kako se odnose putevi koje predju voz i vagon od otkacenja do zaustavljanja vagona koji se krece usporeno sa stalnim ubrzanjem?
nema brojeva,ali na kraju treba da se dobije ceo broj tako nam je rekao,ako moze neko da resi sto pre moguce
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
1. zadatak

Graphic1.JPG

2. zadatak

8,85 * 10 [SUP]-12[/SUP] C[SUP]2[/SUP]/Nm[SUP]2[/SUP]


3. zadatak

Izrezak_eth3.JPG

4.zadatak

Izrezak_eth4.JPG

5.zadatak

Da


sve ovo možeš da pogledaš na jako lepoj stranici na linku

Kod:
http://www.df.uns.ac.rs/download/MatPred_Elektricitet_i_magnetizam.pdf

pozz!
 
Natrag
Top