Zablude protestantizma

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Isabeleta stvarno preterujes,ali necu nastavljati po tom pitanju...
Tvrdite da je katolicka i pravoslavna crkva sacuvala svoje izvorno verovanje.
Kako to moze biti istina kada nam sama biblija i istorija svedoci da je vec tada postojao otpad koji se poceo uvlaciti u crkvu i da ce nakon smrti apostola uci ''teski vuci koji nece stedeti stado''?
Dakle ne kasnije, nego odmah posle njihove smrti je trebalo to da se desi...
2Th 2:7 Jer se već radi tajna bezakonja, samo dok se ukloni onaj koji sad zadržava.
"Jer znam da ce nakon mog odlaska uci medju vas teski vuci koji nece zaliti stada..."
Galatima 1:6 kaže: "Čudim se da se tako odmah odvraćate na drugo jevanđelje od Onog koji vas pozva blagodaću Hristovom"
Dakle vec tada je postojao otpad i u okviru rane hriscanske crkve..
Stoga Laodikeja ne gresi kada istoriju crkve tumaci na drugaciji nacin nego vi i tvrdi da je tradicionalna crkva pala u otpad...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Iznošenje lažnih podataka je ne samo blaćenje nego grijeh, jedna od 10 zapovjedi Božjih s kojima se hvališ, da obdržavaš, a redovito kršiš.
Naravno, pobude i namjere su jako važne, a kod tebe je očito da činiš iz zle namjere.

Bože dragi! "Pobude proistekle iz ljubavi prema nekom.." To pričaj nekom drugome.

Nema u tebi ljubavi, ni za istinu ni za drugoga.



Nisam iznosio lažne podatke, samo ti svesno prelaziš preko njih, jer ja sam dao reference za ono što sam iznosio.

U meni zla nema, već sve što iznosim - to radim dostojanstveno i u duhu ljubavi, Bog mi je sam svedok da je to tako, pa makar i ceo svet govorio suprotno, jer Bog zna srce i pobude svakog čoveka.

A ti se moli Bogu da pobediš lični ponos, i da srušiš taj zid predrasuda, jer i reč Božja upućuje "Neki se put čoveku čini prav, a kraj mu je put k smrti"

Zato, ispitivanje toga kojim putem idemo je krajnje nužno, a to je jedino moguće u zajednici sa Bogom i ličnom osvedočenju Duhom Svetim.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380

Nisam iznosio lažne podatke, samo ti svesno prelaziš preko njih, jer ja sam dao reference za ono što sam iznosio.

U meni zla nema, već sve što iznosim - to radim dostojanstveno i u duhu ljubavi, Bog mi je sam svedok da je to tako, pa makar i ceo svet govorio suprotno, jer Bog zna srce i pobude svakog čoveka.

"Ovaj me narod štuje samo usnama, ali srce im je daleko od mene.
Uzalud me štuju jer kao moje učenje poučavaju... Ellen White! (usporedi Mk, 7,7)




Tvrdite da je katolicka i pravoslavna crkva sacuvala svoje izvorno verovanje.
Kako to moze biti istina kada nam sama biblija i istorija svedoci da je vec tada postojao otpad koji se poceo uvlaciti u crkvu i da ce nakon smrti apostola uci ''teski vuci koji nece stedeti stado''?

Da!
Haha, zar Biblija može svjedočiti protiv Kristovih riječi, On je rekao da vrata paklena neće nadvladati Crkvu? I NEĆE!
Vjeru prve Crkve su posvjedočili i zapečatili svojom krvlju mučenici i sveci koje vi nazivate otpadom.Taj citat koji navodiš se odnosi na sekte, a to su prije vaši oci u vjeri, odnosno krivovjerju. :)
Kako sam rekla, svojevoljno tumačite Biblije, onako kako vam paše. Odatle proizlaze sve vaše zablude.


Stoga Laodikeja ne gresi kada istoriju crkve tumaci na drugaciji nacin nego vi i tvrdi da je tradicionalna crkva pala u otpad...

Laodikeja je već pogriješio kad je ostavio Pravoslavnu crkvu i otišao u adventiste, a kad se krene krivim putem, sve je nakrivo.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251



Zasto bih te osudila. Pohvalila bih te. Papa nije namjesnik Sina Božjega ili Vicaris Filii Dei kako ste vi adventisti IZMISLILI da mu pribrojite broj Zvijeri.

Izvini Izabeleta, kada tako nesto kazes onda cini mi se da ne poznajes istoriju.
Znaci za sva vasa sujeverja drugi su krivi, a ne vi.
--------------




Ti nisi katolik, pa prema tome možeš, kao i drugi prostestanti,
pogrđivati Majku Božju.

Izabeleta gresis. Ja nikoga ne nagrdujem a pogotovo ne Mariju majku Isusovu.
Daj dokaz da sam je bilo gde i bilo kada nagrdio. Nisam nikad, nego je postujem, samo joj se ne klanjam jer je to protiv Bozje zapovesti.
Mislim da nije lepo da se tako bacas na nas kiamenje sa laznom predpostavkom.

------------------

Zar ti ne vidiš da sve naše diskusije i neslaganja na forumu proističu iz razlika koje ima protestantizam u odnosuna katoličku i pravoslavnu vjeru.

Da budem iskren, ne vidim. Zasto bi samo Protestanti imali zablude kqao d aih vi nemate?
Zasto nam nesta ne kazes o svojim zabludama? Nego prtestavljas se da si svetac, a tvoje ponasanje pokazuje da to nisi.
---------------

I ja sam vam za to kriva što ste prihvatili protestantizam?
Nije niko kriv sto smo prihvatiuli neka protestantska ucenja koja su ispravna, ali
ali ko je tebi kriuv da na nas jednako bacas kamenje?
-------------------

Da, pa to je istina. Imaju obred sv. Bazilija tj. Ivana Zalatoustog.



Da, oni čak ne moraju ispovjedati u Simbolu vjere ono "Filioque".


Pa to ni Pravoslavni ne ispovedaju, prema tome ispravno je zakljuciti da su oni Pravoslavci i cudno je da su se i nasli medju katoplicima.


A-ha, vi ste se našli uvrijeđeni. A mi da imamo obraz kao kremen i da nas (katolike) šamarate 400 godina, a sad ste počeli i s pravoslavcima?

Izabeleta, nismo se mi nasli uvredjeni, mi se tome i nadamo, nego ti si nas javno osudila da napadamo Katolicku crkvu, a u stvari ti si javno nas napala temom "Zablude protestantizma".
Zar zbilja mislis da vi Katoplici nemate nijedne zablude?
Ako priznajes da ih imate, zasto ne izneses i svoje zablhude, nego samo bacas kamenje na druge?
----------


Mika, ja sam crkvena, volim i slušam svoju Crkvu. I ako je službeni stav moje Crkve da protestanti u svooj nauci posjeduju tek djelić istine, onda ja to vjerujem.

Izabeleta, nemam nista protiv toga sto ti verujes onome sto tvoja Crkva uci i veruje.
Nema nista protiv toga sto tvoj Crkva uci i veruje da protestanti imaju skoro sve zablude.
To je tvoja licna stvar, veruj sta ti je dargo i ja te jos uvek volim kao takvu.

Medjuti, ovde nije u pitanju samo ono sot ti i tvoja Crkva verujete, nego je u pitanju sto napadas ljude koji drugacije veruju, a to ne znaci da je zabluda, mozda ti verujes u zabludu?
Ptroblem je sot neprestano napadas one koji drugacije veruju.

I ja pripadam jednoj crtkvi, koja je malo drugacija od tvoje.
I ja imam svoje verovanje koje se ne zasnima na ucenju nijedne Crkve, nego na ucenju Gospoda Isusa Hrista i Bozjoj nepoghresivoj reci, pa zasto to tebi smeta sto ja u to verujem. Gde je ta bratska ljubav, nema je!

------------


Mika, ne zamaraj se s tim. Odi na Google i potraži Grkokatolička crkva u Hrvatskoj.


To sam upravo i ucinio i pronasao dokaz da su Grkokatolici pokrsteni Pravoslavci i da Katolici imaji 67 sekti.


Haha, zar Biblija može svjedočiti protiv Kristovih riječi, On je rekao da vrata paklena neće nadvladati Crkvu? I NEĆE!

Izabeleta, potpuno se slazem sa Hristovom izjavom. Njegovu Crkvu zaista ni vrata paklena nece nadvladati.
Medjutim, one koje su se jos pre 1000 godina posvadjale, bacile prokletstvo jedna na drugu i iskljucile jedna drugu, zar zbilja milsis da ih vrata paklena nisu nadvladala?
----------------

Vjeru prve Crkve su posvjedočili i zapečatili svojom krvlju mučenici i sveci koje vi nazivate otpadom.

Izabeleta, da li su u tu grupu ubrojala i stotine hiljada Hriscana koje je Inkvizicija spalila na lomaci zbog njihove vere u Boga i Gospoda Isusa Hrista?


-------------------------

Laodikeja je već pogriješio kad je ostavio Pravoslavnu crkvu i otišao u adventiste, a kad se krene krivim putem, sve je nakrivo.

Prema tvome zakljuucku, Isus je pogresio sto se nije ujedinio sa starozavetnim svestensvom i da sledi njihova uputstva, vec je osnovao svoju potpuno nezavisnu Crkvu. Po tvom zkaljuucku trebao je da slusa ustaljene i proverene ucitelje. Da li je tako? Medjutim, Isus to ipak nije ucinio.

Izabeleta, da li ti je poznato ko je gradu Mira, Jerusalimu objavio radosnu vest de je rodjen Spasitelj sveta - Mesija?
Nije Prvosvestenik. Nije nijedan svestenik. Nije nijedan levit cija je duznost bila da suze u Svetinji.
Nego ko je doneo tu vnest? Tri mudraca sa Istoga. Pa oni nisu ni bili Jevreji, nisu pripadali starozavetnom sistemu verovanja, ali su verovali u zivoga Boga i iskrenim srcvem sluzili Mu i njima je Bog u ono vreme poverio radosnu vest i poslao ih da je objave u gradu. Oni su ta Crkva koju vrata paklena onoga vremena nisu nadvladala.

Drugo, kada je dosalo da Hristos stupi u svoju sluzu, da li si razmisljala, zast nije otisao Prvosveteniku i trazio da ga kjrsti, nego je otisao nezavisnom, odvojenom, Jovanu Krstitelju. Jovana je u ono vreme bio predstavnik Crkve koju vrata oaklena nisu bila nadvladala, ane fariseji koji sirili svoje mantije po raskrsnisama i hvalili se pred ljudima kako su dobri i pobozno, a to svakako nisu bili.

Zar ne mozemo i mi danas da iz ovih primera izvucemo pouku za nase vrem?




Njihova nauka nije malo nego sasvim udaljena od nauka rane Crkve, ali je zato u skladu s učenjem Elenn White.


Izabeleta, zao mi je ali, ili ti nije poznato ucenje Adventisticke crkve ili ti nije poznato ucenje Biblije i Rane crkve ili ni jedno ni drugo.
Kada je Rana crkva ucila da se vernici klanjaju slikama i kipovima? Jeste li ti i to primili od Rane crkve? hahaha



Adventisti da pomognu katolicima? Pa, što je vama ljudi? Uvjeriti katolike s vašim imbecilnim tumačenjima Svetog Pisma da je Papa Zvijer? Samo se vi uvjeravajte i tješite i gledajte svoja posla.


A sta je ako to nije "inbecilno tumacenje" NEGO ISPRAVNO?


Gluplje nisi mogao napisati. Ljuti se koliko hoćeš, ali drugi puta odmjeri riječi. Ako kažeš da ja vidim Ellen White kao prijetnju katoličanstvu, ja ću ti samo reći da je ta žena bolesne fantazije i umišljena proročica za koju nisam ni čula da postoji dok nisam došla na ovaj forum.

iZABELETA, SAD SI SE UDRUZILA RAME UZ RAME SA LAODIKEJOM, a jako si mu zamerila sto kritikuje katolicizam.
Kako si se usudila da lupis takvu glupost:
"ja ću ti samo reći da je ta žena bolesne fantazije i umišljena proročica za koju nisam ni čula da postoji dok nisam došla na ovaj forum."

Sta kazes? Nisam za nju ni cula dok nisam dosla na ovaj forum?
Pa ako nisi ni cula za nju otkuda si se usudila da je nazoves "bolesnom fantazijom"?

Izvini Izabeleta, zar ne vidis kako sama sebi suprotis. Kako mozes kritikovati ono sto ne poznajes?

Da li ti je poznato da Ellen White spada medju najplodnije zenske pisce na svetu.
Da li znas da je pisala o zdravlju, a d anikad nije pohadjala nijednu medicinsku skolu, i da su njene izjave od pre 150 godina proverene danas pomocu savremene medicine dokazane da su tacen?
Da li si ikad cula da je pisala i knjigu "Saveti o zivotu i ishrani" i da oni adventisti koji postuju i slede njene savete danas zive udobnije i duze od 9-12 godina od svojih suseda? To je naucno dokazano.
Kao sto vidis, Izabeleta, nije Ellen White "bolesne fantazije" nego bi to mogli biti oni koji ne znaju cinjenice i pricaju makar sta i ne "gledaju svoja posla".


Zelim ti sve najbolje
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Da!
Haha, zar Biblija može svjedočiti protiv Kristovih riječi, On je rekao da vrata paklena neće nadvladati Crkvu? I NEĆE!
Vjeru prve Crkve su posvjedočili i zapečatili svojom krvlju mučenici i sveci koje vi nazivate otpadom.Taj citat koji navodiš se odnosi na sekte, a to su prije vaši oci u vjeri, odnosno krivovjerju. :)
Kako sam rekla, svojevoljno tumačite Biblije, onako kako vam paše. Odatle proizlaze sve vaše zablude.


Samo se ti smej Isabeleta dok cinjenice i istoriju ne poznajes ni najmanje, izgleda da jos manje poznajes Bibliju.
Naveo sam ti tekstove koji bi svakom razumnom coveku bili dovoljni da shvati da je u 1.veku doslo do uvlacenja stranog tela u hriscansku crkvu.. O tome svedoce istorija i hiljade apokrifnih spisa koji su kruzili u to vreme, zatim spajanje paganstva sa hriscanstvom, pa sve do Arija prvog zabelezenog otpadnika..

Ako mislis da crkva Bozja ne moze pasti onda se jako varas:

(2 solunjanima 2:3-4): ''..Dok ne dodje najpre otpad, i ne pokaze se covek bezakonja...TAKO DA CE ON SAM SESTI U CRKVI BOZJOJ POKAZUJUCI SEBE DA JE BOG''

Ovaj tekst ti nedvosmisleno govori da ce se U SAMOJ CRKVI BOZJOJ POJAVITI OTPAD, ON CE SEDETI U CRKVI BOZJOJ! Nece se on odvojiti, izaci napolje, nego ce iznutra potkopati Bozju crkvu i na kraju preuzeti vlast u njoj.
Ne tumacim ja bibliju kako se meni svidja, vec ti!



Taj stih sto si spomenula: ''Ti si Petar, i na tom kamenu sazidacu crkvu svoju, i vrata paklena nece je nadvladati.'' , Obratio se Petru na taj nacin zato sto je bio karakterna osoba, cvrsta i istrajna, zato je i nosio ime Petar(stena).. Sve sto je rekao odnosi se na njega licno kao pojedinca.

Kada su apostoli pitali Isusa gde je Bozje carstvo on je odgovorio ''carstvo Bozje je u vama''(Luka 17, 20 ).
Na drugom mestu kaze: Ko me prizna "njemu cemo doci i u njemu ćemo se nastaniti" [u srcu vernika] (Jovan. 14, 23).
''NE ZNATE LI DA STE VI CRKVA BOZJA, I DUH BOZJI ZIVI U VAMA?'' (1.korincanima 3:16).

Dakle u nama prebiva Isus Hristos i MI SMO CRKVA BOZJA.

Kada se obraca Petru on jednostavno kaze: ''Ti si Petar(stena, karakterna si osoba) i na tom temelju sazidacu svoju crkvu(u tvom srcu) i vrata paklena nece je nadvladati''.
Dakle tu nema nikakvog mita o Papi ili takvim filozofijama. To se jednostavno odnosi na njega kao pojedinca.

Ako pogledamo malo bolje, Biblijski, vecu ulogu u ranoj crkvi je imao Apostol Pavle, nego svi apostoli zajedno, vise od polovine poslanica su njegove, Petar ima samo dve. Petar je bio poslan obrezanim jevrejima, Pavle je bio poslan neznaboscima, Jakov, Kifa i Jovan su vazili za ''STUBOVE VERE''.

(Gal. 2:9) ''videvši da je meni povereno evanđelje među neznabošcima, kao Petru među obrezanima..i poznavši blagodat koja je meni dana, Jakov i Kifa i Jovan, KOJI SE SMATRAJU ZA STUBOVE, dadoše meni i Varnavi desnice zajednice, da mi idemo neobrezanima a oni obrezanima''

Dakle jedna sasvim neshvatljiva podela uloga, nikakve reci o Petru kao papi, cak se kaze da su ovo troje bili ''STUBOVI''.
Dakle nije Petar bio jedini stub...

Zanimljivo je cak da se Pavle suprotstavlja Petru i staje u otvoren sukob sa njim(to je bila svadja):'Ali kad je Petar dosao u Antiohiju, u lice sam mu se suprotstavio, jer je zasluzio osudu...''(Galatima 2:11).
Molim usprotivio se Papi??? Jel to ima ikakve logike?
Neka se neko danas usprotivi Papi koji je nepogresiv, pa ce videti da li ce njegovo misljenje biti uvazeno!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
@Mika, pročitaj prva dv aposta na ovoj temi Protestantizam je u velikoj suprotnosti s naukom Katoličke i Pravoslavne Crkve. I o tome razglabamo. Ujedno, ona je i odgovor na vaša pisanja o ranoj Crkvi, i o njenom tobožnjem otpadu od vjere, miješanju s mnogobošcima i ostalim glupostima o kojima Laodikeja ( on i spedy) najvše pišu.

Sve vaše zablude su proistekle jer ste odbacili crkveno naučiteljstvo i prihvatili samo svoje, svaki protestant ima svoje.To je vaš veliki problem.
Na druga pitanja ti više neću odgovarati.


Da se vratimo temi:

Povijesno gledano ništa nije nekorektnije od tvrdnje da je reformacija bila pokret za intelektualnu slobodu. Istina je sasvim suprotna. Za njih same, to je istina, Luterani i kalvini zalagali su se za slobodu savijesti … ali da drugi to prihvate, to se nije dogodilo dok su oni bili jača strana. Potpuno istrebljenje Katoličke Crkve, i zapravo svega što im se našlo na putu, je reformatorima bilo nešto sasvim prirodno.(Grisar, VI, 268-269; Dollinger: Kirche und Kirchen, 1861-1868)

I ja se pitam, ako su protestanti bili osnovani da reformiraju Crkvu, u čemu se sastoji ta reforma? Ili su im se izjalovili planovi?
Istrebljenje Katoličke crkve? Kako da ne? Zar nije jača nego prije, a vi sve slabiji?
:)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
"Ovaj me narod štuje samo usnama, ali srce im je daleko od mene.
Uzalud me štuju jer kao moje učenje poučavaju... Ellen White! (usporedi Mk, 7,7)


Tekst koji si pomenula se odnosi na Jevrejski tradicionalni obicaj ritualnog pranja, koji je bio bio cisto ljudski tradicionalni obicaj, ali se moze primeniti na sve sto je proizvod ljudskih filozofija koje biblija ne odbrava.

"А потом питаху га фарисеји и књижевници: зашто ученици твоји не живе
као што нам је остало од старијех, него једу хљеб неумивенијем рукама?А он одговарајући рече им: добро је пророковао Исаија за вас лицемјере, као што је писано: ови људи уснама ме поштују, а срце њихово далеко стоји од мене.
Но залуду ме поштују учећи
наукама, заповијестима људскијем.
Јер остависте заповијести Божије, а држите обичаје људске, прање жбанова и чаша; и друга многа такова чините.
И рече им: добро укидате заповијест Божију да свој обичај сачувате" ( Marko 7. 5 - 9 )

U tom smislu Adventisticka crkva nema neke ljudske zapovesti i neku svoju filozofiju koju je nametnula naspram biblije,, vec iskljucivo rec Bozju, pa tako ni Ellen White koja je pisala iskljucivo na osnovu biblije, a ne van njenih okvira, sto se za tradicionalne crkve nikako ne moze tvrditi.

U ovom tekstu Isus postavlja ZAPOVESTI BOZJE naspram ZAPOVESTI LJUDSKIH.

Ispitujmo sebe da li je nas zivot u potpunom skladu sa Bozjim zapovestima, ili ih krsimo drzanjem tradicionalnih ljudskih propisa.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380

U tom smislu Adventisticka crkva nema neke ljudske zapovesti i neku svoju filozofiju koju je nametnula naspram biblije,, vec iskljucivo rec Bozju, pa tako ni Ellen White koja je pisala iskljucivo na osnovu biblije, a ne van njenih okvira, sto se za tradicionalne crkve nikako ne moze tvrditi.


Ellen White je vješta manipulatorka. To već i vi adventisti znate, samo neki od vas nećete priznati jer onda nemate materijala za "evangelizaciju" čitaj, zavođenje neukih u vjeri. Ali, ima tema već o Ellen White. Piši joj ondje hvalospejeve.
Ovdje ćemo govoriti o zabludama protstanata i protestanskig fundamentalista i razotkriti istinom mitove o kojima vi pišete, a ti si najrevniji. Slažeš se? Istina oslobađa.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
@Mika, pročitaj prva dv aposta na ovoj temi Protestantizam je u velikoj suprotnosti s naukom Katoličke i Pravoslavne Crkve. I o tome razglabamo. Ujedno, ona je i odgovor na vaša pisanja o ranoj Crkvi, i o njenom tobožnjem otpadu od vjere, miješanju s mnogobošcima i ostalim glupostima o kojima Laodikeja ( on i spedy) najvše pišu.

Sve vaše zablude su proistekle jer ste odbacili crkveno naučiteljstvo i prihvatili samo svoje, svaki protestant ima svoje.To je vaš veliki problem.
Na druga pitanja ti više neću odgovarati.

OK Izabelata, znaci da si se umorila i da bi najradije skrenula diskusiju na nesto drugo.

Kad vec traziz gde je problem, pa da ti pomognem odgovoriti na to pitanje.

Pre svega, Protestanti nikad nisu hteli unistiti nijednu crkvu pa ni Katolicku, nego su zelili da se ona vrati prvobitnom apostoslkom ucenju od koga se znatno udaljila.

Izabeleta, zar ti ne vidis problem u tome kako je Inkvizicija postupala sa reformatorima?
Zar mislis da su lomace bile opravdane? Mislis li da je Bog svoj sud poverio smrtnicima da ga donose i sprovode?
Posto si optuzila Protestante da ne proucavaju istoriju, da te pitasm, ko je bio Admiral Colignie?
Zbog cega je on ubijen? Ko ga je osudio na smrt i izvrsio smrtnu kaznu?
Da li su ti poznati dogadjaji Bartolomejske noci u Parizu?
Koje crkveno zvono je dalo znak za pocetak pokolja Protestanata, samo zbog toga sto nisu mogli da se odreknu biblijske istione i prihvate zablude?
Da li ti je poznato koliko dugo je trajao taj pokolj, u Parizu i okolini?

Da li ista znas o progonima i ubijanjima Hugenota na jugu Francuske?
Sta ti je poznato o pokolju Albizana, Katara?
Kada je pokolj besnio u gradu Besier, katolici i katari pobegli su u crkvu da se sakriju, a kad su upitali oficira koji je izvrsavao naredjenje kako da odvoje katoike od Katara, on je rekao: "Ubijajte sve po redu a Bog ce prepoznati svoje."

Izabeleta, sva ta istorijaska mesta sam posetio i pregledao sve sto je napisano o tome.
Pa onda se javlja jedna Izabeleta i tvrdi nama ovde kako je njena Crkva apostolska i da veruje apostolsko ucenje. Kada je prva Crkva upotrebila silu prema neposlusnima? Da li se secas kada je na lomaci spalila prvog "jeretika"?

Hristova crkva nikad se nije sluzila silom, nego se protiv zla uvek borila duhovnim macem, a to je Rec Bozja.

A oni koji su se uhvatili oruzja i ubijali ljude zbog svojih fantazija, ne mogu ni u kom slucaju bite Hristova Crkva.

Izabeleta, da li ti je poznato da danas u Francuskoj mozete naci skoro svakog drugog katolika koji ce reci: "Ja sam katolik, ali ne praktikant?" To znaci da je rodjen u katolickoj porodici, ali nema nicega zajednickoga sa Crkvom. Izabeleta, sta mislis, nisu li tog neverstva posledice tih nepravednih postupaka i mucenja onih koje su nazvali "jereticima"? I ti si nasla da pricas o uzrocima zabluda tamo gde ih i ima, ali si zaobisla glavna vrata.

Mislim da sam citao u istoriji od Velsa, kaze kada su krstasi usli u Jerusalim potoci krvi tekli su ulicama grada od ubijenih Saracena i kad su stigli do Hristovog groba "sklopili su krvave ruke na molitvu". Kakvog li bezbozstva! Kaakvog li licemerstva!

I ti nama celo vreme ovde trubis kako protestanti imaju zablude?
Ne branim ja Protestante i medju njima ima problema pa i zabluda, ali ako vec trazis usroke "zabluda' trazi ih u korenu, a ne po granama.

Sve najbolje

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Ellen White je vješta manipulatorka. To već i vi adventisti znate, samo neki od vas nećete priznati jer onda nemate materijala za "evangelizaciju" čitaj, zavođenje neukih u vjeri. Ali, ima tema već o Ellen White. Piši joj ondje hvalospejeve.


Izabeleta, je li ti govoris o Elleni White, za koju nisi ni cula dok nisi dosla na Srpski forum?
Pa ako je tako onda mora da si kvalifikovana da das "pravilnu" ocenu njenih dela, zar ne?

Ovdje ćemo govoriti o zabludama protstanata i protestanskig fundamentalista i razotkriti istinom mitove o kojima vi pišete, a ti si najrevniji. Slažeš se? Istina oslobađa.


P
a eto mislim da sam ti u tome dobro pomogao da otkrijemo istinu odakle dolaze problemi i ko je zasista Apostolska Crkva.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top