Zablude protestantizma

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ovde se prica o svemu i svacemu, samo ne o zabludama protestanata..
Ko se od koga odvojio zaista nije vazno, jer su se i pravoslavna i katolicka crkva podelile. Koja je od njih sekta?
Prica o nekakvom jedinstvu izmedju njih je smesna, koliko sam samo puta u pravoslavnoj crkvi cuo ruzne izjave o papi..
Nemaju jedinstvo ni u veri jer se po mnogim stvarima razilaze isto kao i protestanti..

Kao zablude protestanata naveli ste samo trivijalne stvari: krstenje,euharistiju,trojstvo(J.S. ne smatramo protestantima), svestenicki red i sl.. Vi zaista nemate argumenata vec samo nabrajate...

Kao prvo ''sola scriptura'' je pogresno interpretirano.
'Sveto pismo Biblija' je u stvari isto tradicija, i u pocetku se prenosilo usmeno, pa je kasnije zapisano. To je ''Pisana tradicija''
Vi imate crkvenu tradiciju. Niko ovde ne spori vasu tradiciju.

Problem nastaje kada usmena tradicija crkve protivreci ''pisanoj tradiciji'' koja je starija..
Kada se one razilaze, koga ces uzeti kao autoritet? Naravno da ces konsultovati stariji izvor.
E zato imate protestante i zato protestuju.
Jer se vasa crkvena tradicija suprotstavlja ''pisanoj tradiciji'' - svetom pismu.

Vi ne mozete reci eto crkvena tradicija kaze: ''to i to''.
To njima nije dokaz, pobijte njihove nauke njihovim oruzjem, biblijom.
Mislim da je to jedino i posteno..

*Isabeletta ja sam ti postavio pitanje o besmrtnosti duse ranije, i ti mi nisi odgovorila...
Bilo bi red, kad smo vec na ovoj temi da mi objasnis koje su to zablude, protestanata(konkretno adventista) u pogledu stanja umrlih.
To je valjda i razlog postojanja ove teme.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
mire000: Ovde se prica o svemu i svacemu, samo ne o zabludama protestanata..
Ko se od koga odvojio zaista nije vazno, jer su se i pravoslavna i katolicka crkva podelile. Koja je od njih sekta?
Prica o nekakvom jedinstvu izmedju njih je smesna, koliko sam samo puta u pravoslavnoj crkvi cuo ruzne izjave o papi..

Tema je o zabludama protestantizma, ali, vidiš i ti počinješ odmah s odnosima Katoličke i Pravoslavne crkve. Ako su razdjeljene, onda nisu u jedinstvu. Onaj koji ogovara, pred Bogom će odgovarati.
Govoriti o Katoličkoj ili Pravoslavnoj crkvi da je sekta je suludo...ali, ima i takvih i to su uglavnom sektaši.
O crkvenom raskolu i odnosima dviju Crkava, napisat ću na drugoj temi.
Ovdje je rečeno da u odnosu na prostestanske zablude Pravoslavna i Katolička Crkva imaju gotovo isti stav.



Kao zablude protestanata naveli ste samo trivijalne stvari: krstenje, euharistiju, trojstvo, svestenicki red i sl..


To su tebi trivijalne stvari?

Kao prvo ''sola scriptura'' je pogresno interpretirano.
'Sveto pismo Biblija' je u stvari isto tradicija, i u pocetku se prenosilo usmeno, pa je kasnije zapisano. To je ''Pisana tradicija'' Vi imate crkvenu tradiciju.

Haha, kako misliš pogrešno interpretirana?
Neke stvari si pomiješao. Sveto Pismo je Sveto Pismo, ne tradicija, ali, Sveto Pismo, Tradicija i naučiteljstvo se nadopunjuju i ne ide jedno bez drugoga.
Ja ne znam kako vam to nije jasno. Koristite našu Bibliju, onu koju su preveli, prepisivali i čuvali kršćani prvih stoljeća, a papa Damaz na Saboru 382 g. odredio kanonske knjige Biblije. Ali, shvati, PRIJE, nego šo je napisana Biblija bila je Tradicija, tj. usmena predaja o Isusu, ne obrnuto. Ti brkaš pojmove tradicija i naučiteljstvo. Jer kako su prvi kršćani živjeli kad nisu imali Biblije?



Problem nastaje kada usmena tradicija crkve protivreci ''pisanoj tradiciji'' koja je starija...

Možeš li navesti jedan primjer u kojem Tradicija proturječi Bibliji?



Isabeletta ja sam ti postavio pitanje o besmrtnosti duse ranije, i ti mi nisi odgovorila...
Bilo bi red, kad smo vec na ovoj temi da mi objasnis koje su to zablude, protestanata (konkretno adventista) u pogledu stanja umrlih. To je valjda i razlog postojanja ove teme.


Da, pitao si me to i još neke druge stvari. Postoji tema Adventisti i tamo je već dano mnogo odgovora.
No, dobro, ako nisi čitao, odgovorit ću ti ondje, jer ovo nije tema isključivo o adventistima.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702


Tema je o zabludama protestantizma, ali, vidiš i ti počinješ odmah s odnosima Katoličke i Pravoslavne crkve. Ako su razdjeljene, onda nisu u jedinstvu. Onaj koji ogovara, pred Bogom će odgovarati.
Govoriti o Katoličkoj ili Pravoslavnoj crkvi da je sekta je suludo...ali, ima i takvih i to su uglavnom sektaši.
O crkvenom raskolu i odnosima dviju Crkava, napisat ću na drugoj temi.
Ovdje je rečeno da u odnosu na prostestanske zablude Pravoslavna i Katolička Crkva imaju gotovo isti stav.



Kao zablude protestanata naveli ste samo trivijalne stvari: krstenje, euharistiju, trojstvo, svestenicki red i sl..


To su tebi trivijalne stvari?


Haha, kako misliš pogrešno interpretirana?
Neke stvari si pomiješao. Sveto Pismo je Sveto Pismo, ne tradicija, ali, Sveto Pismo, Tradicija i naučiteljstvo se nadopunjuju i ne ide jedno bez drugoga.
Ja ne znam kako vam to nije jasno. Koristite našu Bibliju, onu koju su preveli, prepisivali i čuvali kršćani prvih stoljeća, a papa Damaz na Saboru 382 g. odredio kanonske knjige Biblije. Ali, shvati, PRIJE, nego šo je napisana Biblija bila je Tradicija, tj. usmena predaja o Isusu, ne obrnuto. Ti brkaš pojmove tradicija i naučiteljstvo. Jer kako su prvi kršćani živjeli kad nisu imali Biblije?



Možeš li navesti jedan primjer u kojem Tradicija proturječi Bibliji?





Da, pitao si me to i još neke stvari. Postoji tema Adventisti i tamo je već dano mnogo odgovora.
No, dobro, ako nisi čitao, odgovorit ću ti ondje, jer ovo nije tema isključivo o adventistima.


Pa naravno da pocinje kad je i sam adventista.pogledaj njegove postove i odmah ces shvatiti koko oni vesto i polako ulaze i napadaju pravoslavce ,katolike! prvo je stobom saglasan,lupa ti zahvalnicu a posle? u nekoliko stranica a posle pocinje.

Mire je adventist,zar to niisi uocila?pogledaj ko mu je najveci vrag! JS-ok.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
29.04.2009
Poruka
20
Одг: Zablude protestantizma

Svi su u zabludi samo ste vi u pravu.
Sije mu ga Djura.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Mire je adventist,zar to niisi uocila?pogledaj ko mu je najveci vrag! JS-ok.

Hvala, nisam znala da je adventista, iako sam primjetila da ih simpatizira.
Jedna od velikih pogrešaka adventista, a i svih drugih protestanata, je što nisu čitali ni upoznali crkvene oce. Oni ih preziru, a upravo čitava Biblija je sadržana u nauci svetih otaca.
Ne mogu se pohvaliti da ih ja čitam i poznam, ali sve ono što pročitam, naprosto mi zagrije dušu i rasvijetli um.

Znaš, kad bi oni malo dublje zašli u povijest i upoznali život prvih kršćana, nikada ne bi bili protestanti.


 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Odakle vam to da ja nekog napadam. Rekao sam samo da me ne interesuje ko se od koga odvojio i sl..
Isabeleta ja stvarno ne znam sta si ti meni odgovorila :dtyste:
Rekao sam da je Biblija tradicija koja se prenosila pa je kasnije zapisana. Sta ti tu nije jasno?
Stari zavet je recimo tradicija jevreja..
Novi zavet je tradicija hriscana.
Ako to ne znas onda ne vredi da pricamo..

''Ali, shvati, PRIJE, nego šo je napisana Biblija bila je Tradicija, tj. usmena predaja o Isusu, ne obrnuto''

Pa to sam i rekao, pre nego sto je bila napisana Biblija postojala je usmena predaja o Isusu tj. tradicija, i onda su apostoli zapisali ono sto se usmeno prenosilo.. I od toga mi imamo Novi Zavet.

Isto tako i vi imate crkvenu tradiciju, koja je uglavnom kasnijeg datuma...

''Možeš li navesti jedan primjer u kojem Tradicija proturječi Bibliji?''

Mogu ti navesti ne jedan nego vise primera, ali sad zurim nemam vremena, pisem na brzinu...

*I da, nisam adventista...


 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Isabeleta ja stvarno ne znam sta si ti meni odgovorila :dtyste:
Rekao sam da je Biblija tradicija koja se prenosila pa je kasnije zapisana. Sta ti tu nije jasno?
Stari zavet je recimo tradicija jevreja..
Novi zavet je tradicija hriscana.
Ako to ne znas onda ne vredi da pricamo..

''Ali, shvati, PRIJE, nego šo je napisana Biblija bila je Tradicija, tj. usmena predaja o Isusu, ne obrnuto''

Pa to sam i rekao, pre nego sto je bila napisana Biblija postojala je usmena predaja o Isusu tj. tradicija, i onda su apostoli zapisali ono sto se usmeno prenosilo.. I od toga mi imamo Novi Zavet.

Isto tako i vi imate crkvenu tradiciju, koja je uglavnom kasnijeg datuma...

''Možeš li navesti jedan primjer u kojem Tradicija proturječi Bibliji?''

Mogu ti navesti ne jedan nego vise primera, ali sada zurim nemam vremena...

*I da, nisam adventista...


cim ih provalis mislim adventiste odmah pocinje vikanje!Mirko malo lakse bratko,ja te znam snekoliko foruma!ovde je vikanje zabranjeno,mozes do trojke dalje ne koliko ja znam.

Samo ja znam da si specijalist za JS-ke,ali ja znam i da si adventist koji vesto skrivas svoj identitet za razliku od ladokejca ali mene neces vala.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
cim ih provalis mislim adventiste odmah pocinje vikanje!Mirko malo lakse bratko,ja te znam snekoliko foruma!ovde je vikanje zabranjeno,mozes do trojke dalje ne koliko ja znam.

Samo ja znam da si specijalist za JS-ke,ali ja znam i da si adventist koji vesto skrivas svoj identitet za razliku od ladokejca ali mene neces vala.

Stvarno lupas gluposti, sa kojih me to foruma znas molim te, kad sam jedino na ovom forumu bio??
Da, poznajem i jehovine svedoke, jer sam ih izucavao..
Nemam nikakve veze sa njima, a ti misli sta hoces...

I da to sto sam pisao velikim slovima, ne znaci da vicem, nego nisam mogao da smanjim font..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Stvarno lupas gluposti, sa kojih me to foruma znas molim te, kad sam jedino na ovom forumu bio??
Da, poznajem i jehovine svedoke, jer sam ih izucavao..
Nemam nikakve veze sa njima, a ti misli sta hoces...

I da to sto sam pisao velikim slovima, ne znaci da vicem, nego nisam mogao da smanjim font..
Mozda sam se prevario sto se tice ostalih foruma,mozda! ali sigurno nisam ovde!znam da poznajes JS-ke mozda si jedan bivsi to ne znam ali znam da ih dobro rokas sto je za pohvalu.

Sto se tice adventizma nisi dao ni jednu primedbu,sto nam i otkriva da si adventist,pa neka si ja licno nemam nista protiv njih sam ako mi ne montiraju subotu.Jer ti si kako vidim pametan i razumes se u monuskripte pa zasto onda ne kazes svojima kome i kad je dodeljena subota i zasto?
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251


Znaš, kad bi oni malo dublje zašli u povijest i upoznali život prvih kršćana, nikada ne bi bili protestanti.

Izabeleta, moram tri reci da se varas.

Kad bvi ti malo bvolje upoznala povijet i zivot prvih hriscana, nikad ne bi bila katolkinja.
Nije lepo sto ponoizavas protestanter kao da su to nepismeni ljudi. I te kako ono proucavaju i poznaju istoriju i zbog topga i jesu protestanti.
 
Natrag
Top