Za Pravoslavce...

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
A za vase ratove nije kriva religija?

Naravno da nije.

Pa sve one ratove koje sam postavio su vodile tada vec uveliko protestantske zemlje!

I to završeno prije 200 godina, a vi non stop ratujete. I sada ti meni govoriš da je to isto.

I svakako nisu bili toliko krvavi. Ajd nagovori sada Škote i Engleze da ratuju, kao što ratuju tvoji pravoslavci Rusi i Ukrajinci.

Pa sto ste se onda klali i ubijali? Pa sve pise u istorijskim knjigma, kako ste ratovali jedni protiv drigih, najvise iz pohlepe za resursima. A ovamo ste braca, protestanti - Hriscani!
Ne lupaj gluposti u tim ratovima su učestvovali i katolici i prav. Kako to onda može biti plod reformacije.

Sam si naveo Austriju, Rusiju, Poljsku i koga još.
Pa gde si ti cuo da je nasa crkva podsticala ljude da ratuju protiv hrvata?
ne lupaj gluposti eto ti vladika Nikanor koji sije mržnju 91. godine.
Ima video.

To nasa crkva nije trazila, vec je pozivala na mir. A ti "pojedinci", pa mozda je neki svestenik i blagosiljao rat, ima toga!
Pa da pojedinci, a onda se pojavili Nikanor, Amfilohije, Kačavenda itd. malo li je huškača i sve vladike i 1 mitropolit.

Dakle jeste demonski duh vaše crkve. A samo malo pojedinaca poput patr. Pavla.

A kada pricas da su oni "napredni", to je zato sto su pokrali tudje resurse, kasnije i tudje umove da rade za njih, nudeci im vece plate, da im razvijaju industriju! To rade i danas! Amerika i zapad su svoju ekonomiju izgradili na "tudjim umovima"!
Ti umovi bez Amerike bi bili čobani u svojim državama čuvali ovce po planinama.

Pa Srbija je 99% ateisticka zemlja, a sto se deklarisu Hriscanima, to je na papiru.
Znači da su licemjeri, vjeru shvataju kao tradiciju, protestatni su bar pošteni javno kažu da su ateisti oni koji su nekada bili protest. tj. njihovi preci.
Sve sto ste radili onda, radite i danas, vi ste najobicniji kolonizatori i lopovi! Bolje reci, vi ste kao skakvci, idete od zemlje do zemlje i jedete tudje resurse! I na tome se bogatite!
Što nije Španija postala bogata od kolonija, kako je Finska postala bogata a nije imala kolonije. Zato ne lupaj gluposti kad govoriš stvari o kojima nemaš pojma.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Naravno da nije.

Ko je onda kriv za vase ratove? Ti kazes da su bili "prosvetljeni" reformacijom? Pa prosvetljen covek nece ubijati brata po veri!

I to završeno prije 200 godina, a vi non stop ratujete.

Molim? Mi ratujemo???

Pa rat u Iraku, Avganistanu, Libiji, Vijetnamu, SFRJ,Kosovo, Hrvatskoj, Bosni...

Ko je izazvao?

To su bre vasi ratovi, tvog zapada predvodjenog amerikom, protestantski zapad napada i ratuje protiv Rusije u Ukrajini! Mi nemamo s tim nista!

I svakako nisu bili toliko krvavi.

Ma "milosrdni andjeo"!

Bacali ste osiromaseni uranijum na decu! Kod mene cokoladice iz aviona blizu kasarne za vreme bombardovanja i gelere! A pogodili i par zgrada civilnih i skolu!

Ajd nagovori sada Škote i Engleze da ratuju, kao što ratuju tvoji pravoslavci Rusi i Ukrajinci.

Pa nismo mi svestski hegemoni, nego je to zapad! Ne bavimo se mi takvim podmuklim stvarima, to je svojstveno englezima!

Ne lupaj gluposti u tim ratovima su učestvovali i katolici i prav. Kako to onda može biti plod reformacije.

Sam si naveo Austriju, Rusiju, Poljsku i koga još.

Jesu ucestvovali su i Rusi. Ali ste se vi medjusobno klali u tom ratu! Znaci protestanti na bracu protestante udarali!

Dokaz da reformacija nije uspela, nije donela - "rodove"! Dakle, vi ste bili i ostali varvari i to pohlepni!

ne lupaj gluposti eto ti vladika Nikanor koji sije mržnju 91. godine.
Ima video.

I tvoj Bogdanovic (namerno necu da mu navedem ime, da sam nadjes), brani Srbe kao Bozji narod. Pise da zapad napada Srbe jer su protiv Pape. I da zato i Bog blagonaklono gleda na Srbe!

A ti ovde pljujes i nas i pravoslavlje!

Pa da pojedinci, a onda se pojavili Nikanor, Amfilohije, Kačavenda itd. malo li je huškača i sve vladike i 1 mitropolit.

Dakle jeste demonski duh vaše crkve. A samo malo pojedinaca poput patr. Pavla.

Onda ne bi nastao razdor medju crkvama! Razdor je do dana danasnjeg! Nacionalizam vlada po crkvama! Mnogi su ostrasceni nacionalisti! Ne smes ni da drzis propoved na srpskom u Hrvatskoj crkvi!

Dakle jeste demonski duh vaše crkve. A samo malo pojedinaca poput patr. Pavla.

Bas je Pavle "pojedinac" , on je poglavar crkve!

I po cemu se Pavle razlikovao! Ni po pitanju kosova ni po pitanju odnosa prema katolickoj crkvi i hrvatskoj i ratu koji se tada vodio! Isti stav ima i crkva danas!

Ti umovi bez Amerike bi bili čobani u svojim državama čuvali ovce po planinama.

Pa naravno da bi bili cobani, kad ste vi pokrali citavu evropu, afriku, ameriku, kolonizovali i odvlacili crnce da vam robuju u Veliku Britaniju i kasnije ameriku! Da kopaju zlato!

Pa oni mogu da plate tudje umove! Kad su pokrali tudje resurse!

Nisu ameriku naselili protestanti, jer su 'bezali' od nekog, nego ste isli da se bogatite, vladala je "zlatna groznica"! Znaci pohlepa je u pitanju! Vlada Velike Britanije je placala ogromnu svotu novca svakome ko ubije makar jednog indijanca, odnosno koji mu "skine skalp", kozu sa glave! I opet vesto prikrivate da ste izvrsili genocid nad indijancima, istrebili ih sa lica zemlje!

Tek skoro je USA priznala indijancima otetu zemlju i tragediju koju su doziveli, i odlucila da ih obesteti! Ali to vise ne moze da se ispravi!

Znači da su licemjeri, vjeru shvataju kao tradiciju, protestatni su bar pošteni javno kažu da su ateisti oni koji su nekada bili protest. tj. njihovi preci.

To nije licemerje! Vecina ne zna sta znaci biti pravoslavac, oni misle da to znaci biti srbin! I zato se tako izjasnjavaju, to vezuju to za identitet!

Licemerje bi bilo kada bi tvrdili da su vernici, da veruju u Boga i idu u crkvu, a to niko ne tvrdi!

Sto se tice protestanata, reci mi kada su oni bili vernici? Kada su se vernicima izjasnjavali? Jel to bilo za vreme kolonizacije amerike?

JESTE!

A u to vreme vlada velike Britanije je nudila novac svakome koji ubije makar jednog indijanca! Hteli su u pocetku da kupe zemlju od indijanaca, pa kad ovi nisu hteli da im prodaju, onda su ih ubijali! Tvrdili su da zemlja ne pripada nikome, jer je tako rekao veliki poglavica, citiram: 'DA JE ZEMLJA BOZJA I NE PRIPADA NIKOME PA NE MOZE DA SE PRODA' , i to ste koristili da ih pobijete i otimate im zemlju!!!

Što nije Španija postala bogata od kolonija, kako je Finska postala bogata a nije imala kolonije. Zato ne lupaj gluposti kad govoriš stvari o kojima nemaš pojma

A sto nije Francuska ili Holandija postala bogatija od kolonija? I one su imale kolonije!

Pa ti ne znas istoriju!

Velika Britanija postaje glavna kolonijalna sila tek sredinom 18. veka. Do tad su se tukli sa Spancima i Holandjanima za nadamoc. Dakle sukob sa Holandijom i Spanijom od 1651. do 1674. A od 1790-ih su se tukli sa Francuskom flotom, sto im je osiguralo kontrolu nad mediteranom. I tek tada pocinje njihov uspon kao kolonijalne sile! Do tad su Spanija, Francusla i Engleska podjednako delile to mesto, ali su englezi odneli pobedu!

Ti tvoji Englezi, uzrokuju glad u indiji jer su pokupovali svu rizu od 1769 - 1770. i prodavali je po vecoj ceni, znaci krali su tudje resurse. Zlostavljali su koloniije! Tako se oni uzdizu nad drugima - kradjom.. I tako razvijaju svoju industriju u engleskoj! Pri tome je zivote izgubilo 10 miliona ljudi u indiji! To su tvoji dobri Englezi!

I ovde se vidi kako se vi protestanti medjusobno koljete svo vreme!

Ako je Engleska u to vreme bila protestantska (zvanicno anglikanska) i Holandija (zvanicno kalvinisticka), pa zasto onda ratuju?

Znaci, ti veze s istorijom nemas!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ko je onda kriv za vase ratove?

Nije bilo ratova protest. kao danas što vi ratujete. Nego si lupio glupost naveo si 2 koalicije sa 6-7 država.

Molim? Mi ratujemo???

ne nego Marsovci i Neptunovci ratuju u Ukrajini.

Ko je izazvao?

To su bre vasi ratovi, tvog zapada predvodjenog amerikom, protestantski zapad napada i ratuje protiv Rusije u Ukrajini! Mi nemamo s tim nista!
onda svrstaj svoju braću u mentalno zaostale ljude ili malu djecu. Pošto i jedni i drugi nisu odg. za svoje postupke.

A ti ovde pljujes i nas i pravoslavlje!
280.000 mrtvih samo u 1 godini. Ne punoj, još nije bila puna godina.

A sto nije Francuska ili Holandija postala bogatija od kolonija?
Holandija je bogatija od Francuske. A Španija i Portugal ostali bijeda i pored kolonija.

Dakle nije do kolonija nego do ljudi.

Velika Britanija postaje glavna kolonijalna sila tek sredinom 18. veka. Do tad su se tukli sa Spancima i Holandjanima za nadamoc. Dakle sukob sa Holandijom i Spanijom od 1651. do 1674. A od 1790-ih su se tukli sa Francuskom flotom, sto im je osiguralo kontrolu nad mediteranom. I tek tada pocinje njihov uspon kao kolonijalne sile! Do tad su Spanija, Francusla i Engleska podjednako delile to mesto, ali su englezi odneli pobedu!

nemoj mene da imp. o tome znam bolje od tebe. I sa pravom je Engleska najveća imp. postala na svijetu i niko nikada nije držao toliku teritoriju. Nije bitna dužina vladanja nego posljedice. Zato ne lupaj gluposti sa navođenjem kada Britanija tek postaje kolinijalna sila.

Da nije njih još bi jahali na konjima. Da smo čekali tvoje Ruse i Špance još bi bili u mraku i bez fabrika i telefona itd.

I ovde se vidi kako se vi protestanti medjusobno koljete svo vreme!
ne lupaj gluposti.

Ako je Engleska u to vreme bila protestantska (zvanicno anglikanska) i Holandija (zvanicno kalvinisticka), pa zasto onda ratuju?

prvo nemaš pojma šta je anglikanizam, pa da nije kalvinista još bi bili u feudalnom dobu da ste se vi pravosl. i katolici pitali.

A tek što nemaš pojma šta je kalvinizam i koja su njegova uvjerenja.

Znaci, ti veze s istorijom nemas!
opet frustacije iz lošeg braka.
 
Natrag
Top