Za Crkvu dovoljan je Bog, a za sekte morate imati “vođu i budale”

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti tvrdis da Jovan laze.

A evo sta on kaze:

"Koji god u Njemu stoji NE GRESI; koji god greši ne vide Ga niti Ga pozna.
Dečice! Niko da vas ne vara: koji pravdu tvori pravednik je, kao što je On pravedan;
KOJI TVORI GREH OD DJAVOLA JE, jer đavo greši od početka. Zato se javi Sin Božji da raskopa dela đavolja.
Koji je god rođen od Boga NE CINI GREHA, jer Njegovo seme stoji u njemu, i ne može grešiti, jer je rođen od Boga.

Za ostalo sam dao odgovor.

------------------
Evo jos jedne potvrde da se tvoja teologija zasniva na vadjenju citata iz konteksta.

Dakle, 1 Jovanova poslanica 1 poglavlje govori o dve vrste ljudi, i dva stanja, u bezbostvu pre obracenja, i nakon obracenja.

1. ONI KOJI KAZU DA NISU GRESNI A PREDHODNO SE NISU OBRATILI I OSTVARILI ZAJEDNICU SA BOGOM, ILI TVRDE DA JESU A GRESE.

2. ONI KOJI SU SE OBRATILI OSTVARILI ZAJEDNICU SA BOGOM, ISUS IH JE OCISTIO OD GREHA, I KOJI NE GRESE"

Da vidimo ceo tekst pa ce mo onda po stihovima.

"Ako kažemo da imamo zajednicu s Njim a u tami hodimo, lažemo i ne tvorimo istine.
Ako li u videlu hodimo, kao što je On sam u videlu, imamo zajednicu jedan s drugim, i krv Isusa Hrista, Sina Njegovog, očišćava nas od svakog greha.
Ako kažemo da greha nemamo, sebe varamo, i istine nema u nama.
Ako priznajemo grehe svoje, veran je i pravedan da nam oprosti grehe naše, i očisti nas od svake nepravde.
Ako kažemo da ne sagrešismo, gradimo Ga lažom, i reč Njegova nije u nama" ( 1 Jovanova 1. 6 - 10 ).

 Sesti stih:

"Ako kažemo da imamo zajednicu s Njim a u tami hodimo, lažemo i ne tvorimo istine"

Ovde se govori o ljudima licemerima koji se nisu predali Bogu a koji kazu da imaju zajednicu sa njim a hode u tami ziveci u grehu.
Jovan se obraca ovim ljudima - koji zive u grehu a govore da su u zajednici sa Isusom.

Sedmi stih:

"Ako li u videlu hodimo, kao što je On sam u videlu, imamo zajednicu jedan s drugim, i krv Isusa Hrista, Sina Njegovog, očišćava nas od svakog greha"

Ovde Jovan govori o onima koji su ostvarili zajednicu sa Bogom, hode u videlu, i krv Isusova ih ociscava od greha.

Osmi i deveti i deseti stih:

"Ako kažemo da greha nemamo, sebe varamo, i istine nema u nama.
Ako priznajemo grehe svoje, veran je i pravedan da nam oprosti grehe naše, i očisti nas od svake nepravde.
Ako kažemo da ne sagrešismo, gradimo Ga lažom, i reč Njegova nije u nama"

Ovde Jovan ponovo govori o ljudima koji se nisu predali Bogu a kazu da greha nemaju i time varaju sebe.
A ako bi se predali Bogu - on bi im oprostio, i ocistio od greha da vise ne grese.

Dakle.
Smisao je taj - da niko ko se nije obratio Bogu ne moze da kaze da nije sagresio i da nije gresan.

Ali, ako se obrati i dopusti Isusu da ga ocisti - on vise nema greha, i ne gresi.

On moze sagresiti, ali i ne mora ako ostane u zajednici sa Isusom.

Jovan jasno stavlja liniju izmedju obracenog i neobracenog coveka.

Za njega onaj ko je u zajednici sa Isusom NE GRESI.

Ko nije sa Isusom on gresi, i nema veze sa Bogom.

"Vidite kakvu nam je ljubav dao Otac, da se deca Božija nazovemo i budemo; zato svet ne poznaje nas, jer Njega ne pozna.
Ljubazni! Sad smo deca Božija, i još se ne pokaza šta ćemo biti; nego znamo da kad se pokaže, bićemo kao i On, jer ćemo Ga videti kao što jeste.
I svaki koji ovaj nad ima na Njega, čisti se, kao i On što je čist.
Svaki koji čini greh i bezakonje čini: i greh je bezakonje.
I znate da se On javi da grehe naše uzme; i greha u Njemu nema.
Koji god u Njemu stoji ne greši; koji god greši ne vide Ga niti Ga pozna.
Dečice! Niko da vas ne vara: koji pravdu tvori pravednik je, kao što je On pravedan;
Koji tvori greh od đavola je, jer đavo greši od početka. Zato se javi Sin Božji da raskopa dela đavolja.
Koji je god rođen od Boga ne čini greha, jer Njegovo seme stoji u njemu, i ne može grešiti, jer je rođen od Boga.
Po tome se poznaju deca Božija i deca đavolja: koji god ne tvori pravde, nije od Boga, i koji ne ljubi brata svog" ( 1 poslanica Jovanova 3. 1 - 10 ).
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ti tvrdis da Jovan laze.

A evo sta on kaze:

"Koji god u Njemu stoji NE GRESI; koji god greši ne vide Ga niti Ga pozna.
Dečice! Niko da vas ne vara: koji pravdu tvori pravednik je, kao što je On pravedan;
KOJI TVORI GREH OD DJAVOLA JE, jer đavo greši od početka. Zato se javi Sin Božji da raskopa dela đavolja.
Koji je god rođen od Boga NE CINI GREHA, jer Njegovo seme stoji u njemu, i ne može grešiti, jer je rođen od Boga.

Za ostalo sam dao odgovor.

------------------
Evo jos jedne potvrde da se tvoja teologija zasniva na vadjenju citata iz konteksta.

Dakle, 1 Jovanova poslanica 1 poglavlje govori o dve vrste ljudi, i dva stanja, u bezbostvu pre obracenja, i nakon obracenja.

1. ONI KOJI KAZU DA NISU GRESNI A PREDHODNO SE NISU OBRATILI I OSTVARILI ZAJEDNICU SA BOGOM, ILI TVRDE DA JESU A GRESE.

2. ONI KOJI SU SE OBRATILI OSTVARILI ZAJEDNICU SA BOGOM, ISUS IH JE OCISTIO OD GREHA, I KOJI NE GRESE"

Da vidimo ceo tekst pa ce mo onda po stihovima.

"Ako kažemo da imamo zajednicu s Njim a u tami hodimo, lažemo i ne tvorimo istine.
Ako li u videlu hodimo, kao što je On sam u videlu, imamo zajednicu jedan s drugim, i krv Isusa Hrista, Sina Njegovog, očišćava nas od svakog greha.
Ako kažemo da greha nemamo, sebe varamo, i istine nema u nama.
Ako priznajemo grehe svoje, veran je i pravedan da nam oprosti grehe naše, i očisti nas od svake nepravde.
Ako kažemo da ne sagrešismo, gradimo Ga lažom, i reč Njegova nije u nama" ( 1 Jovanova 1. 6 - 10 ).

 Sesti stih:

"Ako kažemo da imamo zajednicu s Njim a u tami hodimo, lažemo i ne tvorimo istine"

Ovde se govori o ljudima licemerima koji se nisu predali Bogu a koji kazu da imaju zajednicu sa njim a hode u tami ziveci u grehu.
Jovan se obraca ovim ljudima - koji zive u grehu a govore da su u zajednici sa Isusom.

Sedmi stih:

"Ako li u videlu hodimo, kao što je On sam u videlu, imamo zajednicu jedan s drugim, i krv Isusa Hrista, Sina Njegovog, očišćava nas od svakog greha"

Ovde Jovan govori o onima koji su ostvarili zajednicu sa Bogom, hode u videlu, i krv Isusova ih ociscava od greha.

Osmi i deveti i deseti stih:

"Ako kažemo da greha nemamo, sebe varamo, i istine nema u nama.
Ako priznajemo grehe svoje, veran je i pravedan da nam oprosti grehe naše, i očisti nas od svake nepravde.
Ako kažemo da ne sagrešismo, gradimo Ga lažom, i reč Njegova nije u nama"

Ovde Jovan ponovo govori o ljudima koji se nisu predali Bogu a kazu da greha nemaju i time varaju sebe.
A ako bi se predali Bogu - on bi im oprostio, i ocistio od greha da vise ne grese.

Dakle.
Smisao je taj - da niko ko se nije obratio Bogu ne moze da kaze da nije sagresio i da nije gresan.

Ali, ako se obrati i dopusti Isusu da ga ocisti - on vise nema greha, i ne gresi.

On moze sagresiti, ali i ne mora ako ostane u zajednici sa Isusom.

Jovan jasno stavlja liniju izmedju obracenog i neobracenog coveka.

Za njega onaj ko je u zajednici sa Isusom NE GRESI.

Ko nije sa Isusom on gresi, i nema veze sa Bogom.

"Vidite kakvu nam je ljubav dao Otac, da se deca Božija nazovemo i budemo; zato svet ne poznaje nas, jer Njega ne pozna.
Ljubazni! Sad smo deca Božija, i još se ne pokaza šta ćemo biti; nego znamo da kad se pokaže, bićemo kao i On, jer ćemo Ga videti kao što jeste.
I svaki koji ovaj nad ima na Njega, čisti se, kao i On što je čist.
Svaki koji čini greh i bezakonje čini: i greh je bezakonje.
I znate da se On javi da grehe naše uzme; i greha u Njemu nema.
Koji god u Njemu stoji ne greši; koji god greši ne vide Ga niti Ga pozna.
Dečice! Niko da vas ne vara: koji pravdu tvori pravednik je, kao što je On pravedan;
Koji tvori greh od đavola je, jer đavo greši od početka. Zato se javi Sin Božji da raskopa dela đavolja.
Koji je god rođen od Boga ne čini greha, jer Njegovo seme stoji u njemu, i ne može grešiti, jer je rođen od Boga.
Po tome se poznaju deca Božija i deca đavolja: koji god ne tvori pravde, nije od Boga, i koji ne ljubi brata svog" ( 1 poslanica Jovanova 3. 1 - 10 ).

Strahota. Pogledajte koliko čovjek besmislica mora napisati da bi izvrnuo riječi svetog apostola Ivana, a još je strašnije da sve ovo čini zato da obrani svoje sotonsko naučavanje da čovjek može postati bezgriješan. Ovo čak ne uči niti tvoja subotarska sekta.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Covek moze da ne gresi ako je u cvrstoj zajednici sa Bogom, i njemu se predaje svakotrenutacno.

Tada Duho Sveti prebiva u coveku i daje mu mrzost prema grehu.

Covek moze da padne i sagresi, ali i ne mora ako se cvrsto drzi Gospoda, i moli mu se da on stalno bude u covekovom srcu.

Covek tada raste u veri i posvecenju "u visinu mere rasta Hristova" kao sto kaze rec Bozja.

Amin!
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Covek moze da ne gresi ako je u cvrstoj zajednici sa Bogom, i njemu se predaje svakotrenutacno.

Čim pomisliš i predstaviš sebe bezgrešnim, već si teško pred Bogom sagriješio. Jer si se uzoholio i sebe grešnog čovjeka po bezgrešnosti s Bogom izjednačio. Čovječe, huliš na Duha Svetoga.

Tada Duho Sveti prebiva u coveku i daje mu mrzost prema grehu.

Covek moze da padne i sagresi, ali i ne mora ako se cvrsto drzi Gospoda, i moli mu se da on stalno bude u covekovom srcu.

Ako misliš i tvrdiš da ti možeš živjeti bezgrešno, ne čineći grijeha, ti onda nećeš ni umrijeti, jer je plaća grijeha smrt. Što znači, da tamo gdje nema grijeha nema ni smrti. Tvrdiš li onda, osim što tvrdiš da si bezgrešan kao Bog, da si i besmrtan kao Bog.

P.S. Čovječe, prestani bogohuliti.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Onda su i apostoli hulili na Duha Svetoga.

A hula je moj covece upravo tvrditi da trebamo gresiti, i da ce mo gresiti, da nikada greh necemo pobediti, i da nas Hristos ne moze ocistiti od greha i uciniti da ne gresimo.

Evo:

BUDITE SVETI:

"Zato, ljubazni, zapregnuvši bedra svojega uma budite trijezni, i zacijelo se nadajte blagodati koja će vam se prinijeti kad dođe Isus Hristos.
Kao poslušna djeca, ne vladajući se po prvijem željama u svojemu neznanju,
Nego po svecu koji vas je pozvao, i vi budite sveti u svemu življenju.
Jer je pisano: budite sveti, jer sam ja svet" ( 1 poslanica Petrova 1. 13 - 16 )

SVETI I BEZ MANE:

"Jer bi volja očina da se u nj useli sva punina,
I kroza nj da primiri sve sa sobom, umirivši krvlju krsta njegova, kroz nj sve, bilo na zemlji ili na nebu.
I vas koji ste nekad bili odlučeni i neprijatelji kroz pomisli u zlijem djelima,
A sad vas primiri u tijelu mesa njegova smrću njegovom, da vas svete i bez mane i bez krivice izvede preda se;
Ako samo ostanete u vjeri utemeljeni i tvrdi, i nepokretni od nada jevanđelja, koje čuste, koje je propovijedano svoj tvari pod nebom, kojemu ja Pavle postadoh sluga" ( Kološanima poslanica 1. 19 - 23 )

ČISTI, PRAVEDNI I BEZ GREHA - KAO ISUS:

Vidite kakvu nam je ljubav dao otac, da se djeca Božija nazovemo i budemo; zato svijet ne poznaje nas, jer njega ne pozna.
Ljubazni! sad smo djeca Božija, i još se ne pokaza šta ćemo biti; nego znamo da kad se pokaže, bićemo kao i on, jer ćemo ga vidjeti kao što jest.
I svaki koji ovaj nad ima na njega, čisti se, kao i on što je čist.
Svaki koji čini grijeh i bezakonje čini: i grijeh je bezakonje.
I znate da se on javi da grijehe naše uzme; i grijeha u njemu nema.
Koji god u njemu stoji ne griješi; koji god griješi ne vidje ga niti ga pozna.
Dječice! niko da vas ne vara: koji pravdu tvori pravednik je, kao što je on pravedan;
Koji tvori grijeh od đavola je, jer đavo griješi od početka. Zato se javi sin Božij da raskopa djela đavolja.
Koji je god rođen od Boga ne čini grijeha, jer njegovo sjeme stoji u njemu, i ne može griješiti, jer je rođen od Boga"( 1 poslanica Jovanova 3. 1 - 9 )

SAVRŠEN ČOVEK BOŽJI:

"Sve je pismo od Boga dano, i korisno za učenje, za karanje, za popravljanje, za poučavanje u pravdi,
Da bude savršen čovjek Božij, za svako dobro djelo pripravljen" ( 2 Timotiju poslanica 3. 16 - 17 )

SAVRŠENI U LJUBAVI:

"I mi poznasmo i vjerovasmo ljubav koju Bog ima k nama. Bog je ljubav, i koji stoji u ljubavi, u Bogu stoji i Bog u njemu stoji.
Tijem se ljubav u nama savršuje da imamo slobodu na dan sudni; jer kao što je on i mi smo na svijetu ovom.
U ljubavi nema straha, nego savršena ljubav izgoni strah napolje; jer strah ima muku. A ko se boji nije savršen u ljubavi" ( 1 poslanica Jovanova 4. 16 - 18 )

SAVRŠENI UMOM:

"Braćo! Ne budite deca umom, nego pakošću detinjite, a umom budite savršeni" ( 1 poslanica Korinćanima 14. 20 )

SAVRŠENI U REČIMA:

"Jer svi pogrešujemo mnogo puta. Ali ko u riječi ne pogrješuje, onaj je savršen čovjek, može zauzdati i sve tijelo" ( Jakovu poslanica 3. 2 )

SAVRŠENI I BEZ IKAKVE MANE:

"Svaku radost imajte, braćo moja, kad padate u različne napasti,
Znajući da kušanje vaše vjere gradi trpljenje;
A trpljenje neka djelo dovršuje, da budete savršeni i cijeli bez ikake mane"( Jakovu poslanica 1. 2 - 4 )

SAVRŠENI KAO BOG OTAC:

"Budite vi dakle savršeni, kao što je savršen otac vaš nebeski" ( jevanđelje po Mateju 5. 48 )

JEDNAKI OBLIČJU SINA BOŽJEGA:

"A znamo da onima koji ljube Boga sve ide na dobro, koji su pozvani po namjerenju.
Jer koje naprijed pozna one i odredi da budu jednaki obličju sina njegova, da bi on bio prvorođeni među mnogom braćom" ( Rimljanima poslanica 8 28 - 29 )

MOLITVA APOSTOLA ZA SAVRŠENSTVO:

"Jer se radujemo kad mi slabimo, a vi jačate. A zato se i molimo Bogu, za vaše savršenstvo" ( 2 poslanica Korinćanima 13. 9 )

SAVRŠENI U VISINI MERE RASTA HRISTOVA:

"I on je dao jedne apostole, a jedne proroke, a jedne jevanđeliste, a jedne pastire i učitelje,
Da se sveti priprave za djelo službe, na sazidanje tijela Hristova;
Dokle dostignemo svi u jedinstvo vjere i poznanje sina Božijega, u čovjeka savršena, u mjeru rasta visine Hristove;
Da ne budemo više mala djeca, koju ljulja i zanosi svaki vjetar nauke, u laži čovječijoj, putem prijevare;
Nego vladajući se po istini u ljubavi da u svemu uzrastemo u onome koji je glava, Hristos.
Iz kojega je sve tijelo sastavljeno i sklopljeno svakijem zglavkom, da jedno drugome pomaže dobro po mjeri svakoga uda, i čini da raste tijelo na popravljanje samoga sebe u ljubavi" ( Efescima poslanica 4. 11 - 16 )

GLAVNO OBELEŽJE SVETIH:

"Ovde je trpljenje svetih, koji drže zapovesti Božije i veru Isusovu" ( otkrivenje Jovanovo 14. 12 )
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Biti svet i znaci nemati greha u sebi.

Mi to i ne mozemo sami po sebi i svojom silom, vec Duhom Svetim koji ociscava coveka od greha.

Isus je rekao gresnici koju su doveli Isusu "NI JA TE NE OSUDJUJEM, IDI I OD SADA VISE NE GRESI"

Smrt jeste plata za greh, i to vecna smrt za onoga ko gresi i ostane u grehu.

A dar Bozji je zivot vecni u Isusu Hristu Gospodu nasem, za onoga ko se preda Bogu, i dopusti da ga on ocisti od greha.

Takav ne umire vecno, vec dobija zivot vecni.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Vadis moje izjave iz konteksta da bi dokazao kako ja tvrdim da bez Isusa mozemo sami po sebi biti bezgresni.

Ja upravo tvrdim da mozemo postici savrsenstvo iskljucivo verom u Hristovu zrtvu i opravdanjem, pokajanjem, i promenom koju Duh cini u nama, kako biblija i uci.

Evo:

Evo:

BUDITE SVETI:

"Zato, ljubazni, zapregnuvši bedra svojega uma budite trijezni, i zacijelo se nadajte blagodati koja će vam se prinijeti kad dođe Isus Hristos.
Kao poslušna djeca, ne vladajući se po prvijem željama u svojemu neznanju,
Nego po svecu koji vas je pozvao, i vi budite sveti u svemu življenju.
Jer je pisano: budite sveti, jer sam ja svet" ( 1 poslanica Petrova 1. 13 - 16 )

SVETI I BEZ MANE:

"Jer bi volja očina da se u nj useli sva punina,
I kroza nj da primiri sve sa sobom, umirivši krvlju krsta njegova, kroz nj sve, bilo na zemlji ili na nebu.
I vas koji ste nekad bili odlučeni i neprijatelji kroz pomisli u zlijem djelima,
A sad vas primiri u tijelu mesa njegova smrću njegovom, da vas svete i bez mane i bez krivice izvede preda se;
Ako samo ostanete u vjeri utemeljeni i tvrdi, i nepokretni od nada jevanđelja, koje čuste, koje je propovijedano svoj tvari pod nebom, kojemu ja Pavle postadoh sluga" ( Kološanima poslanica 1. 19 - 23 )

ČISTI, PRAVEDNI I BEZ GREHA - KAO ISUS:

Vidite kakvu nam je ljubav dao otac, da se djeca Božija nazovemo i budemo; zato svijet ne poznaje nas, jer njega ne pozna.
Ljubazni! sad smo djeca Božija, i još se ne pokaza šta ćemo biti; nego znamo da kad se pokaže, bićemo kao i on, jer ćemo ga vidjeti kao što jest.
I svaki koji ovaj nad ima na njega, čisti se, kao i on što je čist.
Svaki koji čini grijeh i bezakonje čini: i grijeh je bezakonje.
I znate da se on javi da grijehe naše uzme; i grijeha u njemu nema.
Koji god u njemu stoji ne griješi; koji god griješi ne vidje ga niti ga pozna.
Dječice! niko da vas ne vara: koji pravdu tvori pravednik je, kao što je on pravedan;
Koji tvori grijeh od đavola je, jer đavo griješi od početka. Zato se javi sin Božij da raskopa djela đavolja.
Koji je god rođen od Boga ne čini grijeha, jer njegovo sjeme stoji u njemu, i ne može griješiti, jer je rođen od Boga"( 1 poslanica Jovanova 3. 1 - 9 )

SAVRŠEN ČOVEK BOŽJI:

"Sve je pismo od Boga dano, i korisno za učenje, za karanje, za popravljanje, za poučavanje u pravdi,
Da bude savršen čovjek Božij, za svako dobro djelo pripravljen" ( 2 Timotiju poslanica 3. 16 - 17 )

SAVRŠENI U LJUBAVI:

"I mi poznasmo i vjerovasmo ljubav koju Bog ima k nama. Bog je ljubav, i koji stoji u ljubavi, u Bogu stoji i Bog u njemu stoji.
Tijem se ljubav u nama savršuje da imamo slobodu na dan sudni; jer kao što je on i mi smo na svijetu ovom.
U ljubavi nema straha, nego savršena ljubav izgoni strah napolje; jer strah ima muku. A ko se boji nije savršen u ljubavi" ( 1 poslanica Jovanova 4. 16 - 18 )

SAVRŠENI UMOM:

"Braćo! Ne budite deca umom, nego pakošću detinjite, a umom budite savršeni" ( 1 poslanica Korinćanima 14. 20 )

SAVRŠENI U REČIMA:

"Jer svi pogrešujemo mnogo puta. Ali ko u riječi ne pogrješuje, onaj je savršen čovjek, može zauzdati i sve tijelo" ( Jakovu poslanica 3. 2 )

SAVRŠENI I BEZ IKAKVE MANE:

"Svaku radost imajte, braćo moja, kad padate u različne napasti,
Znajući da kušanje vaše vjere gradi trpljenje;
A trpljenje neka djelo dovršuje, da budete savršeni i cijeli bez ikake mane"( Jakovu poslanica 1. 2 - 4 )

SAVRŠENI KAO BOG OTAC:

"Budite vi dakle savršeni, kao što je savršen otac vaš nebeski" ( jevanđelje po Mateju 5. 48 )

JEDNAKI OBLIČJU SINA BOŽJEGA:

"A znamo da onima koji ljube Boga sve ide na dobro, koji su pozvani po namjerenju.
Jer koje naprijed pozna one i odredi da budu jednaki obličju sina njegova, da bi on bio prvorođeni među mnogom braćom" ( Rimljanima poslanica 8 28 - 29 )

MOLITVA APOSTOLA ZA SAVRŠENSTVO:

"Jer se radujemo kad mi slabimo, a vi jačate. A zato se i molimo Bogu, za vaše savršenstvo" ( 2 poslanica Korinćanima 13. 9 )

SAVRŠENI U VISINI MERE RASTA HRISTOVA:

"I on je dao jedne apostole, a jedne proroke, a jedne jevanđeliste, a jedne pastire i učitelje,
Da se sveti priprave za djelo službe, na sazidanje tijela Hristova;
Dokle dostignemo svi u jedinstvo vjere i poznanje sina Božijega, u čovjeka savršena, u mjeru rasta visine Hristove;
Da ne budemo više mala djeca, koju ljulja i zanosi svaki vjetar nauke, u laži čovječijoj, putem prijevare;
Nego vladajući se po istini u ljubavi da u svemu uzrastemo u onome koji je glava, Hristos.
Iz kojega je sve tijelo sastavljeno i sklopljeno svakijem zglavkom, da jedno drugome pomaže dobro po mjeri svakoga uda, i čini da raste tijelo na popravljanje samoga sebe u ljubavi" ( Efescima poslanica 4. 11 - 16 )

GLAVNO OBELEŽJE SVETIH:

"Ovde je trpljenje svetih, koji drže zapovesti Božije i veru Isusovu" ( otkrivenje Jovanovo 14. 12 )
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top