XP Event Viewer

Član
Učlanjen(a)
27.12.2009
Poruka
31
Poslednjih meseci mi skoro redovno, u Administrative Tools/Event Viewer stoji sledeca poruka:(poslao sam je preko linka http://i53.tinypic.com/24njwi8.jpg ).Obzirom da ne kapiram o cemu se radi, na Internetu sam nasao sledecu preporuku:perfNet error in XP Event viewer The above being said, I see you are a tweaker and BlackViper follower, so why not suggest you this: you can disable Performance Counters alltogether without any external tool, as chances are you may never need them - * Open the Windows registry * Locate the following key: HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Perflib * Create a new DWORD Value and name it DisablePerformanceCounters * Assign the value 1 to the new DWORD Value * Exit the registry editor and reboot your PC Whichever method you choose, here's something to read on Performance Counters forehand.Da li je ovo pravi savet, i kako da postupim u zelji da se oslobodim ovog problema?Unapred svima najlepse zahvaljujem(OS je XP Home SP3)
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
oVAKO ĆEŠ RIJEŠITI:

1. Reinstalacijan sistema; totalno brisanje C particije i njezino ponovno formatiranje.

2. Ako imaš samo jednu particiju sve stvari (DOKUMENTE, PRIVATNE SLIKE, ...) najprije nareži na CD ili DVD; one koje su ti važne i onda napravi reinstalaciju.

3. Ako ne znaš evo ti tut:

: Instalacija operativnih sistema



Ovde imaš objašnjeno sve; korak po korak.
 
Član
Učlanjen(a)
27.12.2009
Poruka
31
Hvala na savetu, ali ja imam legalan OS, bez diska, i ne bih da radim reinstalaciju.Postoji li ipak neko drugo resenje, obzirom da ,(bar mi se tako cini, jer nisam nista primetio) kompjuter normalno radi.
 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
228
da li imaš win xp key? trebalo bi da ti je nalepnica nede na kućištu. Ako imaš, preostaje ti da skineš ISO fajl windows-XP SP 1, 2 ili 3 zavisi šta ti piše na nalepnici, narežeš disk i uradiš novu instalaciju. I naravno, uvek najsvežiju verziju antivirusnog programa, ja lično koristim avast free, mada ni avg ni avira nisu loši i firewall, kod mene je zone alarm free.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.384
Poslednjih meseci mi skoro redovno, u Administrative Tools/Event Viewer stoji sledeca poruka:(poslao sam je preko linka http://i53.tinypic.com/24njwi8.jpg ).Obzirom da ne kapiram o cemu se radi, na Internetu sam nasao sledecu preporuku:perfNet error in XP Event viewer The above being said, I see you are a tweaker and BlackViper follower, so why not suggest you this: you can disable Performance Counters alltogether without any external tool, as chances are you may never need them - * Open the Windows registry * Locate the following key: HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Perflib * Create a new DWORD Value and name it DisablePerformanceCounters * Assign the value 1 to the new DWORD Value * Exit the registry editor and reboot your PC Whichever method you choose, here's something to read on Performance Counters forehand.Da li je ovo pravi savet, i kako da postupim u zelji da se oslobodim ovog problema?Unapred svima najlepse zahvaljujem(OS je XP Home SP3)

Brate poruka koja je na eng. jeziku je da trebas otici u Registry Editor (odes na Start zatim Run i upisi regedit i OK).
Nadji ovu putanju u registratoru systema:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Perflib,
klikni na perflib, zatim idi na Edit, pa na New, iz padajuceg izaberi DWORD Value - kreiraj novi DWORD (hexadecimal source) i imenuj ga kao
DisablePerformanceCounters i dodeli mu Value (vrednost) sa brojem 1 (mozes i kada kliknes na preimenovani registar 2x, pojavice se box i upisi u Data value 1).
Izadji iz Registry Editor-a i restartuj racunar,pozzz

Dodato posle 3 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

To je zato sto koristis tweak-ovan OS koji je namenski pravljen i nije bas potpuno kompatibilan kod tebe...
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top