Šta je novo?
SerbianForum

Dobrodošli na SerbianForum.org, mjesto na kojem možete pronaći apsolutno sve, mjesto druženja i odlične zabave!

XP Event Viewer

• Začetnik teme simke bg
  • Datum pokretanja
S

simke bg

Član
Poslednjih meseci mi skoro redovno, u Administrative Tools/Event Viewer stoji sledeca poruka:(poslao sam je preko linka http://i53.tinypic.com/24njwi8.jpg ).Obzirom da ne kapiram o cemu se radi, na Internetu sam nasao sledecu preporuku:perfNet error in XP Event viewer The above being said, I see you are a tweaker and BlackViper follower, so why not suggest you this: you can disable Performance Counters alltogether without any external tool, as chances are you may never need them - * Open the Windows registry * Locate the following key: HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Perflib * Create a new DWORD Value and name it DisablePerformanceCounters * Assign the value 1 to the new DWORD Value * Exit the registry editor and reboot your PC Whichever method you choose, here's something to read on Performance Counters forehand.Da li je ovo pravi savet, i kako da postupim u zelji da se oslobodim ovog problema?Unapred svima najlepse zahvaljujem(OS je XP Home SP3)

O

ocalinko

Član
oVAKO ĆEŠ RIJEŠITI:

1. Reinstalacijan sistema; totalno brisanje C particije i njezino ponovno formatiranje.

2. Ako imaš samo jednu particiju sve stvari (DOKUMENTE, PRIVATNE SLIKE, ...) najprije nareži na CD ili DVD; one koje su ti važne i onda napravi reinstalaciju.

3. Ako ne znaš evo ti tut:

: Instalacija operativnih sistema

Ovde imaš objašnjeno sve; korak po korak.

S

simke bg

Član
Hvala na savetu, ali ja imam legalan OS, bez diska, i ne bih da radim reinstalaciju.Postoji li ipak neko drugo resenje, obzirom da ,(bar mi se tako cini, jer nisam nista primetio) kompjuter normalno radi.

N

needzha

Član
da li imaš win xp key? trebalo bi da ti je nalepnica nede na kućištu. Ako imaš, preostaje ti da skineš ISO fajl windows-XP SP 1, 2 ili 3 zavisi šta ti piše na nalepnici, narežeš disk i uradiš novu instalaciju. I naravno, uvek najsvežiju verziju antivirusnog programa, ja lično koristim avast free, mada ni avg ni avira nisu loši i firewall, kod mene je zone alarm free.

nikolajub

nikolajub

Član
Poslednjih meseci mi skoro redovno, u Administrative Tools/Event Viewer stoji sledeca poruka:(poslao sam je preko linka http://i53.tinypic.com/24njwi8.jpg ).Obzirom da ne kapiram o cemu se radi, na Internetu sam nasao sledecu preporuku:perfNet error in XP Event viewer The above being said, I see you are a tweaker and BlackViper follower, so why not suggest you this: you can disable Performance Counters alltogether without any external tool, as chances are you may never need them - * Open the Windows registry * Locate the following key: HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Perflib * Create a new DWORD Value and name it DisablePerformanceCounters * Assign the value 1 to the new DWORD Value * Exit the registry editor and reboot your PC Whichever method you choose, here's something to read on Performance Counters forehand.Da li je ovo pravi savet, i kako da postupim u zelji da se oslobodim ovog problema?Unapred svima najlepse zahvaljujem(OS je XP Home SP3)
Brate poruka koja je na eng. jeziku je da trebas otici u Registry Editor (odes na Start zatim Run i upisi regedit i OK).
Nadji ovu putanju u registratoru systema:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Perflib,
klikni na perflib, zatim idi na Edit, pa na New, iz padajuceg izaberi DWORD Value - kreiraj novi DWORD (hexadecimal source) i imenuj ga kao
DisablePerformanceCounters i dodeli mu Value (vrednost) sa brojem 1 (mozes i kada kliknes na preimenovani registar 2x, pojavice se box i upisi u Data value 1).
Izadji iz Registry Editor-a i restartuj racunar,pozzz

Dodato posle 3 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

To je zato sto koristis tweak-ovan OS koji je namenski pravljen i nije bas potpuno kompatibilan kod tebe...

Poslednja izmena: