Xiaomi Mi A2

Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
2.685
Pa da krenemo sa predstavljanjem Šaomi telefona.
Evo ja ću odraditi recenziju ovog telefona sa kojim se družim već mesec dana i mogu reći da sam prezadovoljan. Ubaciću ovde i uputstva za otključavanje butloadera, kao i za ubacivanje gugl kamere (gCam).

xiaomi-mi-a2-.jpg

Specifikacija
Marka:
Xiaomi
Model: MI A2
Boja: Crna, zlatna
OS: Android 8.1 Oreo
SIM: Nano SIM +Nano SIM
Veličina ekrana: 5.99″
Ekran: FHD (2160*1080) 403PPI, LTPS IPS, 16 miliona boja
Zaštita: Corning Gorilla Glass 5
Čipset: Snapdragon 660, (14 nm)
CPU: Octa-core (4x2.2 GHz Kryo 260 & 4x1.8 GHz Kryo 260)
GPU: Adreno 512
RAM/ROM: 4GB Ram + 32GB, 4GB+64GB
Zadnja kamera: 20MP + 12MP, f1.75+f1.75 aperture, PDAF, 5-piece, 80.8º wide-angle lens + 5 piece 49.8º telelens, Dual tone flash, Panorama, HDR, Timer
Video zadnja kamera: 2160p@30fps, 1080p@30fps (gyro-EIS), 720p@120fps
Prednja kamera: 20MP, f2.0 aperture, LED flash, Auto-HDR
Video prednja kamera: 1080p@30fps
Senzori: senzor otiska prsta, Accelerometer, gyro, proximity, Light sensor
Bežično punjenje: Ne
GPS: GPS, A-GPS, GLONASS, BeiDou
WiFi: Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac, 2.4/5GHzdual-band, WiFi Direct
Bluetooth: Bluetooth 5, Bluetooth HID
SD card: nema
Video formati: MP4, M4V, MKV, XVID
USB: 2.0, Type-C 1.0, који се може окренути
Audio formati: AAC MP3 AMR FLAC WAV
3,5mm džek: Ne, u pakovanju adapter usb tip-C na 3,5mm
Mreže: LTE B1/3/4/5/7/8/20/38/40, CAT.6, WCDMA B1/B2/B5/B8,GSM B2/B3/B5/B8
Baterija: Li-Ion 3010 mAh
Dimenzije: 158.7 x 75.4 x 7.3mm
Težina: 168g


Inače, telefon je deo AndroidONE projekta. To znači da će barem naredne 2 godine dobijati redovna ažuriranja.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
17.05.2012
Poruka
1
Imam isti telefon i za sada sam vrlo zadovoljan samo nisam siguran oko tema i ostalih stvari za njega.Molio bih te ako imas sta od programa za njega da postavis. Hvala unapred.
 
Učlanjen(a)
13.11.2016
Poruka
229
Napisao si deka kje davas uputstvo za gugl kamere, dali je podobro da se instalira to?

Ja imam Mi A2 Lite.
 
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
2.685
Imam isti telefon i za sada sam vrlo zadovoljan samo nisam siguran oko tema i ostalih stvari za njega.Molio bih te ako imas sta od programa za njega da postavis. Hvala unapred.
Šta te, konkretno, interesuje od programa?

Napisao si deka kje davas uputstvo za gugl kamere, dali je podobro da se instalira to?
Ja imam Mi A2 Lite.

Da, napisao sam da ću postaviti uputstvo za otključavanje butloadera i ubacivanje gugl kamere. Biće u toku sutrašnjeg dana. Inače, Mi A2 lite nije isti telefon, ali ako te interesuje, mogu naći uputstvo i objaviti, ali ne u ovoj temi.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
2.685
Pa da krenemo sa otključavanjem butloadera.
Za početak, potreban alat, možete skinuti sa ovog linka:
Mi A2
Odavde skidamo Gugl Kamere
Google Camera Port

NAPOMENA: trebaće mi malo vremena da prevedem sa engleskog uputstvo na srpski. Ili da vam ostavim linkove sa XDA???
 
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
2.685
Objavljena oficijelna beta verzija Android 9 Pie za naš telefon. Evo kako izgleda:
Screenshot_20181110-152251.jpg


Screenshot_20181110-150034.png

Screenshot_20181110-152134.png

Screenshot_20181110-171601.png
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.425
Malo je komplikovano da bi se otklucao bootloader. Potrebno je :
MIU nalog preko broja telefona ili preko imeil.
Preko naloga loguje se u telefon.
Kod info za model telefona miu verzija klik nekoliko puta da se pojavi devenloper option, kad se pojavi advanced option natrag u glavni meni.
Ulazi se devenloper option gde je bootlock status sa vlastitim acc.
Sa oficijalne strane skida se mflash.
Install mflash i odnovo logiranje sa vlastitim acc.
Potrebno je da se telefon ostavi u fastboot mode, gasenjem telefona power i drzati dugme vol- dok se ne pojavi fastboot.
Mflash je tada ukljucen, poveze se PC itelefon i detektujie se mflash. Problem je sto se nista ne desava vec ima neko glupo vremensko ogranicenje od 92 casa.
Znaci sacekati to ogranicenje , ne treba telefon iskljucivati u to vremensko ogranicenje da se ne bi iskjlucio sa MI naloga.
Dalje telefon je otkljucan.
Skida se program xiaomitool, ovaj automatski instalira sve, root, twrp, room ... Treba samo pratiti i po potrebi kliknuti. Xiaomi ce sve uraditi.

Malo je komplikovano ali vredi da se uradi, vadi bolje slike i baterija traje duze.
Inace vec par meseci imam Redmi 5+. Slicne su karakteristike sa A2 samo ima jacu bateriju.
 
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
2.685
Ne. Ne treba ništa da se čeka. Ja sam radio i nisam iskreno bio zadovoljan jer sam imao problem sa čestim "zakucavanjem" telefona od nekih 4-5 sek, pa sam zbog toga vratio sve na "normalu".
 
Učlanjen(a)
20.11.2016
Poruka
103
Da li neko ima probleme sa uspostavljanjem poziva preko SIM-a na Xioamiu?

Послато са MI 5s уз помоћ Тапатока
 
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
2.685
Posle par dana privatnih obaveza, da nastavimo sa uputstvom za otključavanje butloadera. Nadam se da ste potrebno skinuli :mig:

Razjašnjenje:
Bez obzira na to koju verziju Androida vaš telefon ima, procedura je ista.
Kada otključavate bootloader svi podatci i aplikacije sa telefona biće IZBRISANI, tako da predlažem bekap podataka.

Potrebno:
Očigledno je da treba da imate Xiaomi Mi A2 i naravno PC.

1. Priprema telefona

Omogućavanje oem debugging i usb debugging modova:

Podešavanja/O telefonu/Pritiskati na "Broj verzije" sve dok se na ekranu ne pojavi da ste omogućili "opcije za programera" . Vraćamo se unazad i sada se u okviru sistema javlja novo podešavanje "opcije za programera"; ulazimo u njih, i tu treba da omogućimo "otključavanje OEM-a" i "otklanjanje USB grešaka".

Sada treba da ugasite telefon.
Pošto ste ga ugasili, istovremeno pritisnite volume - i power tastere nekih 5-6 sek,dok se telefon ne upali (ovo je potrebno da se uđe u fastboot mod), ako ste sve odradili kako treba, na ekranu se pojavljuje sledeća slika:

https%3A%2F%2F3.bp.blogspot.com%2F-Y2BqHFOb9lU%2FW3nVGX9p0wI%2FAAAAAAAAAPw%2F055pOQfk7bwbTyVb0qPc2FwtRCxpLndeACLcBGAs%2Fs320%2Ffastboot.png


Povežite telefon na PC.

2. Priprema računara

Instalacija drajvera:

Koristimo alat miflash_unlock-en-3.3.525.23

Raspakujte zip fajl, pokrenite "miflash_unlock", otvoriće se aplikacija, u gornjem desnom uglu postoji "zupčanik" od podešavanja , kliknete na njega; pojaviće se novi prozor, tu gde piše "My Usb Driver" kliknete na "Check"; pojaviće se "Connect your device again" obaveštenje, raskačite telefon sa računara, ponovo zakačite, i odradiće se postupak instalacije drajvera.
Sada možete da isključite Miflash unlock - više vam nije potreban.

Idemo dalje. Na redu je instalacija adb-setup-1.3

1. Pokrenite desnim klikom sa Pokreni kao administrator
2. Pritisnite Y / Yes da instalira ADB i Fastboot
3. Pritisnite Y / Yes da instalira ADB za sve korisnike ili N / No samo za trenutnog korisnka računara
4. Pritisnite Y / Yes da instalira drajvere
5. Nastavljanje instalacije drajvera
6. za nekih 15 sek biće gotovo

3. Završni korak za otključavanje butloadera

Za ovaj korak koristite DESBLOQUEAR BOOTLOADER XIAMI MI A2
Raspakujte arhivu, u folderu UNLOCK BOOTLOADER XIAOMI MI A2 nađite .bat fajl po imenu "unlock auto" (budite sigurni da vam je telefon u fastbut modu i da je povezan na PC ) i pokrenite ga.
Ubrzo se na ekranu telefona pojavljuje upozorenje da pristupate otključavanju butloadera. Pritisnite 2x volume -, selektujte opciju "unlock the bootloader",zatim pritisnite taster "paljenja" i vaš telefon će se restartovati nekoliko puta, svi podatci sa telefona se brišu i dobijate otključan butloader.
Posle ovoga, kada se telefon pokrene, ponovo ga ugasite, ponovo uđite u fastbut mod. Na računaru ponovo uđite u folder UNLOCK BOOTLOADER XIAOMI MI A2, zatim nađite .bat fajl po imenu "flash unlock critical" i pokrenite ga. Ponovo se sve na telefonu briše.
Ovaj postupak sa "flash unlock critical" je neophodan za normalno dobijanje OTA ažuriranja.

Na sledećem času radimo ubacivanje gCam :mig:
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top