Windows Postinstalacioni SerbianForum Pack

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Postovanje,
Hvala i na ovom tutorijalu, i njega sam uspesno zavrsila kao i moj WPI paket. Ali u vezi WPI imam jedno pitanje. Posto su mi programi tiha instalacija exe i kad napravim putanju bilo /S,VERYSILENT, dobijem da je faild. Bez tih dodataka na kraju exe, sve mi se instalira.Ali citajuci vas tutorijal, naisla sam da moze da se desi da ukoliko posle exe nema dodatka zavisno od instalatera, program se nece instalirati. Pa sad pitanje ako je na mestu. Da li mogu kad pravim putanju za program da napravim dve putanje, odnosno prvu samo exe i drugu novu /S, tako da mi svaki program sadrzi te dve putanje. Da li bih na taj nacin ako je moguce izbegla nedoumicu da se programi nece instalirati na drugom racunaru.Tine instalacije sam pravila sa InstallRite25 po vasem tutorijalu. Hvala unapred

Sve to zavisi od programa i njegovog instalera.....Naprimer kod CD Creator Untenddanted nacina ubacivanja programa nemoraju se stavljati nikakve komande i programi ce se auto instalirati sa instalacijon windowsa xp.Isti slucaj je i kod Windowsa 7 i ubacivanja programa sa RT7 Lite.....dakle sve ide bez precica...E sada WPI je u tome malo specifican i to je program koji se usavrsava iz dana u dan.Sta hocu reci...U tvom racunaru radice naravno svi programi bez komande i to je ok....Medjutim pokusaj narezati tako u tom obliku na recimo DVD RW i onda sa njega probaj startovati iz wpi paketa ,dakle bez komandi....Meni se u takvim slucajevima desavao obavezno Failed.....Zatim sam dalje istrazivao i stavio odgovarajuce komande ,ponovo narezao na DVD RW i radilo je sve kako treba te se programi automatski i instalirali....
Dakle postoji razlika izmedju oblika komandi za sopstveni racunar i kada se startuje sa DVD diska (iz prakse sam uocio....) te sam zato i napomenuo stavljanje komandi....

Sto se tice duple komande.....To je potpuno ok,moze se u delu gde se daje komanda ka odgovarajucem programu tihe instalacije napraviti dve komande bez problema ka tom jednom istom programu.....Dakle dve linije komandi (dva puta se pravi precica ka install fajlu i tom programu ) stim sto na jednoj komandi nece biti nicega i zavrsavace se sa .exe a na drugoj zavrsice se sa nastavkom za startovanje prekidaca.....Postoje i dosta komplikovanih programa kojima se sastoje iz par fajlau principu i daju dve pa i tri komande da bi se uspesno startovali.Kod takvih programa prva komanda ide ka programu a obicno drugaide ka .reg fajlu za taj program.....Nisam probao jer u paket stavljam program koji prvo proverim kao i njegovu komandu na DVD disku kako reaguje medjutim smatram i dosta dam siguran da nije greska dati dve razlicite komande za jedan isti program stim sto ce jedna instalirati a druga biti obavezno Failed....
 
Član
Učlanjen(a)
11.06.2009
Poruka
18
Hvala na odgovoru. Probala sam sa dve komande i na mom racunaru i na laptopu. Ni na jednom nisam dobila Failed.Tako sam uradila sa svim programima, pa cu sutra probati na jos jednom racunaru. Hvala.

Na potpuno novom racunaru WPI mi je prosao, sa dve komande, ali na pojedinim programima sam dobija poruku Kit unuble /S, tako da sam ipak morala da budem prisutna pri instalaciji da bih pritisnula OK i onda se instalacija zavrsi. Da li u vasim tutorijalima postoji tutorijal za pravljenje sillient instalacije sa 7 zip.
 
Poslednja izmena:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Uradjen je jos jedan paket programa WPI sa instalacijom Windows Viste Ultimate....

Sada je nadam se sve kompletirano. jer postoje verzije samo WPI ,WPI u kombinaciji sa raznim XP SP3 ,WPI u kombinaciji sa Windows 7,WPI u kombinaciji sa Winndows 8,WPI u AIO obliku i konacno WPI u kombinaciji sa Vista Ultimate......

Instalacija krece normalno.......

50480833.jpg


Zatim se restartuje racunar......

27823829.jpg


Upisujemo zeljeno ime......

36062579.jpg


Zavrsava se instalacija operativnog Vista sistema......

87329440.jpg


Sacekamo da se personalizacija obavi do kraja........

99648654.jpg


Zatim sleduje prozor dobrodoslice prilikom podizanja operativnog sistema.......

51465961.jpg


Startuje se vas integrisani WPI paket programa gde cete cekirati programe koje zelite instalirati.......

Imate u ponudi sledece programe.....

7-Zip 9.20.05
ACDSee 12.0
Aimp 2.61.583
Allok Video Converter
Any Audio Converter 3.1.7
Any Video Converter Pro.3.1.7
AnyToISO Pro 3.0.344
AoA DVD Creator.2.5.1
AoA DVD Ripper.5.3.8
Ashampoo Snap 4.0
Ashampoo Burning Studio Elements.10.0.9
BitTorrent 7.2
CCleaner 3.03.1366
ComodoSetup[x86-x64]RUS
ConvertXtoDVD 4.1.10.348
CyberLink PowerDVD 10.0.2701
DirectX
Dotnetfx 3.5
Driver Magician
Driver Checke
Driver Genius
EASEUS Partition Master 7.0.1
FairStars Audio Converter.1.93
FastStone Image.Viewer 4.3
Flash Plugins
Foxit
Foxit Phantom PDF Suite.2.2.3.1112
FreeStudio 5.05
GomPlayer2193754
Google Chrome 10.0.642.0.Canary
Internet Expolorer 8
ImgBurn 2.5.5.0
Internet Download Manager 6.04.02
ISOCreator
Java 6
JDownloader 0.9580
K-Lite Codec pack
Light Image Resizer 4.0.4.1
Magic Data Recovery Pack 3.0
Malwarebytes Anti-Malware 1.50
Mozilla Firefox 4.0.RC.1 RUS
Nero Lite 8
Nod32 4.0 antivirus
NotePad ++
Microsoft Office 2007
Particion Magic 8.05
PDFCreator 1.2.0
Perfect Uninstaller 6.3.3.8
Photo Recovery Genius
Picasa 2.7.36.40
Revo Uninstaller Pro 2.5.1
Skype
SnagIt 10
Solid Documents Tools 7.0.1043
SUPER Anti Spyware 4.49.1000
TeamViewer 6.0.10124
uTorrent 2.2.24683
VLC Media Player 1.1.6
Winamp 5.601.3091
WinASO Registry Optimizer 4.6.5
WinMount 3.5.0114
Winrar 3.90
WinZip Pro 15.0.9302
Yahoo Mesenger



89678119.jpg



Krece naravno instalacija automatska programa uz muziku koju sam integrisao u WPI paket programa.....

14160906.jpg


Programi se jedan po jedan instaliraju u vasem C/Program Files folderu......

79256557.jpg


Po obavljenoj instalacije potrebno je samo prisrediti precice instaliranih programa i ukloniti ih sa desktopa ako ih ne zelite na njemu imati.....

28979871.jpg


Svi automatski instalirani programi su uredno sredjeni u vas C/Program Files folder.....

45017119.jpg


Aktivaciju obavljam duplim klikom misa na aktivacioni fajl.......


99701927.jpg


To bi bilo to........

UPLOAD U TOKU......
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Mislim da je sada kompletirana tema i ona sadrzi.......

SerbianForum Postinstalacioni Pack

Windows XP


SF AIO (Xp SP3 sa WPI i 700 mojih tutorijala)
SF Xp SP3 Mac stil
SF XP SP3 Crna Vista stil
SF XP SP3 + WPI Paket programa
SF Xp SP3 linux ubuntu + WPI paket programa
SF XP SP3 Crvena VISTA Stil
SF XP SP3 Extra
SF XP SP3 SeVen stil + 700 mijih tutorijala + wPi

Windows 7


Windows 7 Ultimate sa WPI paketom programa

Windows 8

Windows 8 xTreme + SF WPI paket programa

Windows Vista

SF Vista Ultimate + SF WPI paket programa


Sve gore pomenuto se nalazi u ovoj temi........

http://serbianforum.org/razni-programi/195699-serbianforum-postinstalacioni-pack.html

Predstoji jos kada ispadne vremena SF WPI paket programa na DVD Dual Layer disku od 8.5 GB koji sadrzi preko 300 programa i oko 800 mojih tutorijala i sve to naravno sa automatskom i tihom instalacijom.....;)
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Da ne bi dolazilo do zabuna.......postoji vise nacina ubacivanja programa u vas instalacioni Windows XP disk...Potrebno je da programi budu tiha instalacija.....A jedan od po meni najboljih nacina pretvaranja programa u tihu instalaciju blize je objasnjen ovde.....

http://serbianforum.org/tutorijali/206656-pravljenje-tihe-instalacije-programa.html

WPI

Recimo jedan od nacina je WPI (windows postinstalacioni paket ) gde je potrebno da su programi tiha instalacija ,da se smestaju u Install folder u okviru WPI foldera i naravno potrebno je napraviti komandu (precicu ) iz WPI menija programa ka samom programu.....Prilikom izrade takvog nacina ubacivanja programa u was windows dislk potrebno je prilikom postavljanja komande obavezno dodati i komandu za startovanje prekidaca programa (/S,/QN,/VERYSILENT......u zavisnosti kojim je instalaterom program i instaliran i ekstenzije sa kojom se zavrsava program kome pravimo i komandu).....
Takodje struktura konacnog windows Xp instalacionog diska mora biti kao na slici.....

88828480.jpg


Takodje da bi se po okoncanju instalacije vaseg Windowsa XP automatski pojavio i vas napravljeni WPI paket kod Windowsa Xp potrebno je iskopirati u $OEM$ folderu vaseg instalacionog diska dva fajla ....koji daju komandu za start WPI paketa programa.....

73003278.jpg


Ova dva fajla cmdlines i RunWPI imate na adresi.....

:download:

Kod:
[URL="http://www.wpiw.net/downloads/WPI_v8.6.3.rar"]$OEM$[/URL]

Kada ova dva fajla spakujete u $OEM$ folder vaseg instalacionog Windowsa XP i napravite strukturu tog instalacionog diska kao gore na slici prikazano.....po okoncanju instalacije vaseg Windowsa Xp restartovace se racunar a zatim i automatski pojaviti vas WPI meni na kojem mozete izabrati programe koje zelite da vam se instaliraju u vas Windows XP....

66861822.jpg


te posto iscekirali programe oni ce se i automatski instalirati.......

21625849.jpg


Takodje kod Windows Viste malo je drugaciji $OEM$ folder....
Ali je postupak njegovog postavljanja potpuno isti kao i kod Windowsa XP..sve sto je potrebno uraditi je da u Windows Vista instalacionom disku folder Sources zamenite ovim...
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Sad sam prvi put na nekom forumu i moram priznati da sam se odusevio ,nemam neko znanje o racunalima ali definitivno cu se pokusati potrudidi napraviti svoj windows 7 sa programima koje ja koristim Boki svaka cast da bar imam deset posto znanja kao ti bio bi sretan covjek veliki pozdrav iz Osijeka...

Nije ti ni potrebno neko veliko znanje da to i uradis.....Dovoljno je da pazljivo i postepeno ispratis tutorijal i nece biti problema.....najednostavnije integrisanje Sedmice sa zeljenim programima je objasnjeno ovde..........

http://serbianforum.org/tutorijali/...rima-i-programima-po-vasoj-zelji-i-ukusu.html

Mozes i koristiti varjantu i iz ove teme sa WPI ali je ona kudikamo komplikovanija,,,,,,
 
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
24
??????

Pozzdrav boki...napravio sam tihu instalaciju winrara pomocu InstallRite-a..i ubacio u WPI-u,stavio
[ /S]

Ali kad krenem da testiram(probam instalaciju winrara) pokaže mi se ovo:

beznaslovaxh.png
 
Poslednja izmena:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
hm..........napisi gresku ili postavi sliku u vecoj rezoluciji.........

pokusaj sa komandom takodje /VERYSILENT
 
Natrag
Top