Windows 8 {Chat}

UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
jel ja moram, tj mogu da instaliram antivirus na win 8? jel ima on u sebi neku zastitu kao sto pricaju neki ili samo lupaju gluposti?
Ima već Windows Defender i unapređen je dosta od prethodne verzije (Win7)! Ako koristiš računar za normalnu upotrebu (internet, forumi, gledanje TV, igre...) sasvim ti je dovoljno. Naravno ostavi uključen UAC, izbegavaj neproverene i nepoznate sajtove i kojekakve, nazovi krekove koje isti nude i koji obično sadrže razne virus downloadere.
 
Učlanjen(a)
13.03.2010
Poruka
436
Nema više potrebe da išta ubacuješ jer je Win aktiviran!

sta da radim ?

bio sam znatizeljan i ubacio windows media centar sa ovim kljucem
Kod:
RR3BN-3YY9P-9D7FC-7J4YF-QGJXW

i Windows vise nije aktiviran !

kako da vratim da bude aktiviran a ovaj WMC nikad vise

wmc.jpg

najbolje se nazalost uci na svojim greskama , nisam znao da se ne moze aktivirati Windows 8.1 i WMC
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
Downgrade Windows 8.1 ProWMC na Win 8.1 Pro

Šta da radim ?

bio sam znatizeljan i ubacio windows media centar. Kako da vratim Windows Pro, a ovaj WMC nikad više

Pogledajte prilog 44911

najbolje se, nažalost, uči na svojim greškama

Deinstalirati sve Anti-Virus zaštite i/ili druge sigurnosne aplikacije!

Pritisnuti
windowskeyr.png
pa kucati regedit i OK, otvoriti HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion (0a)
be2hfa.png


klikom na folder CurrentVersion (1) u levom panou pa zatim i duplim klikom u desnom, na EditionID i ProductName, upisati tačno
u (2) EditionID Professional a u (3) ProductName Windows 8.1 Pro

Zatvoriti registarski editor i restartovati računar

Ulogovati se u Windows, ubaciti DVD ili USB sa Windows 8.1 i pokrenuti Setup.exe
Instalirati ažuriranja ako ih ima i uneti instalacioni ključ (samo od Windows 8.1 Pro verzije, po mogućnosti onaj koji je korišćen pri aktivaciji), ako zatraži
Pre početka instalacije izabrati opciju Keep Windows settings, personal files, and apps pa Next
Efn65x.png


Sačekati da se proces izmene završi. Ukoliko Windows ne bude aktivan koristiti prethodne metode za reaktiviranje.

N.B. SVAKA NESTRUČNA IZMENA REGISTARSKIH PODEŠAVANJA MOŽE DOVESTI DO TRAJNOG OŠTEĆENJA SISTEMA!!!
 
Učlanjen(a)
13.03.2010
Poruka
436
Sve sam odradio po uputstvu , ali ...

na pocetku nisam imao opciju keep windows settings,personal files and apps
nego samo ovo >>>

1.jpg

nakon 30-ak min i 3 restarta dobio sma ovo >>

3.jpg

nema ni jedne moje aplikacije i windows nije aktiviran

da pokusam sa onom DRUGOM opcijom da aktiviram ?
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
Sve sam odradio po uputstvu , ali ...

na pocetku nisam imao opciju keep windows settings,personal files and apps
nego samo ovo >>>

Pogledajte prilog 44923

nakon 30-ak min i 3 restarta dobio sma ovo >>

Pogledajte prilog 44924

nema ni jedne moje aplikacije i windows nije aktiviran

da pokusam sa onom DRUGOM opcijom da aktiviram ?

Šteta zbog aplikacija; ako nešto ne ide kako sam opisao, uvek se požalite ovde pre nego što krenete "na slepo"!!! Za sve ima solucija (tako je imala i za Keep Windows settings, personal
files, and apps).
2w0nuRDj.png



Da, aktiviraj na ovaj drugi način.
 
Učlanjen(a)
13.03.2010
Poruka
436
izvini sto te nisam poslusao ...moja greska...

pokusao sma na ovaj drugi nacin ali nece kad ubacim onaj serijski broj na kraju ne prihvata ga...

a.jpg
xxxxx-xxxx-xxxxx-xxxx-9Y92F

da li se vredi jos muciti ili ici sve ispocetka nova instalacija nova aktivacija ...
 
Učlanjen(a)
13.03.2010
Poruka
436
Skinuo i narezao na DVD ..
jel instalacija klasicna i koji kljuc da koristim prilikom instalacije i kasniej za aktivaciju?
 
Natrag
Top