Windows 8 {Chat}

UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
Alternativni način aktivacije Windows 8.1 i Windows 8

M$ je uveo "pametnije" robote pa dosadašnji način aktivacije OFFLINE (via Skype) za Windows 8.1 i Office 2013 više ne funkcioniše, (radi i dalje ukoliko ste dovoljno brzi pa uspete da aktivirate sa istim serijskim u roku od 10-15 minuta od kada ga je već neko koristio pre Vas)!!!

Za bilo kakav problem oko aktivacije ovim putem, pišite na forumu...

 
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
413
sta je sa sistemskim resursima ?
da li neki dodatni procesi stalno "rade" u pozadini prilikom ovakve aktivacije ?
 
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
413
Kako proveriti da li vam je Windows 8.1 RTM ažuriran na finalnu GDR
(
General Distribution Release) verziju
U registru (regedit) pronađite sledeći ključ: HKEY_LOCAL MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion


U desnom panelu pogledajte ključ BuildLab gde treba stajati sledeća vrednost: 9600.16404.WINBLUE_GDR.130913-2141 koja je oficijelno izdanje M$ od 17. oktobra 2013.
tako je...
nakon redovnog preuzimanja i azuriranja (ona 3 update) + pre nekoliko dana jos jedan :

1 define Win 8.1.jpg


sve je bas tako kolega kao sto si naznacio :

2 define Win 8.1.jpg


inace ovo je onaj Win 8.1 Pro (64 bit.) torrent koji si ti preporucio i okacio - OS funkcionise odlicno...
E sada,sta mene "zivo" zanima :
1. Ako bi ponovo dizao sistem na ovaj isti komp,da li je moguce nekako sacuvati postojecu aktivaciju ? Back-up iskljucujem kao mogucnost
2. Kako da "odem" na drugi "SkyDrive" ("live" nalog) koji imam a nije u sklopu (registrovan) na ovaj OS ?
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
sta je sa sistemskim resursima ?
da li neki dodatni procesi stalno "rade" u pozadini prilikom ovakve aktivacije ?

Ne! Ovaj sistem je najsličniji aktivaciji putem Skype jedino što watermark u donjem desnom uglu mora da se ručno ukloni pomoću aplikacije Windows 8.1 WaterMark & Test Mode Remover koja se nalazi u paketu...

Capture.jpgCapture2.jpg
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
E sada,sta mene "zivo" zanima :
1. Ako bi ponovo dizao sistem na ovaj isti komp,da li je moguce nekako sacuvati postojecu aktivaciju ? Back-up iskljucujem kao mogucnost
2. Kako da "odem" na drugi "SkyDrive" ("live" nalog) koji imam a nije u sklopu (registrovan) na ovaj OS ?

1. Postoji mogućnost ali:

U slučaju bilo kakve izmene hardware-a, (zamena RAM memorije, zamena diska itd.) a u nekim slučajevima čak i pri instaliranju pojedinih software-a odnosno njihovih drajvera, aktivacija sa bekapovanim fajlovima biće u 99,9% slučajeva neuspešna!

Opcija da bekapujete spp fasciklu i/ili njen sadržaj pa da nakon novog dizanja sistema nju prekopirate u System32 folder i imate aktiviran Windows može da bude uspešna samo ukoliko bekapujete odmah posle aktivacije i kasnije, posle dizanja novog sistema odmah je izmenite sa novom ili "ubosti" šta ste sve od drajvera i programa imali instalirano do trenutka aktivacije pa posle instalacije istih tih software-a i drajvera kopirati bekapovan spp u System32...
Valjda sam nekome bio jasan... wacko2

P.S. Postoje i razni Token Manageri koji odrađuju taj posao i navodno aktiviraju novo-instalirani sistem mada, meni nije uspelo...

2. Izloguješ se iz LIVE naloga i uloguješ se ponovo LIVE sa drugim imenom i lozinkom LIVE, valjda...
(iskreno, ne koristim LIVE nalog a ni SkyDrive u Win 8.1 pa i ne znam oko toga...)
 
Učlanjen(a)
27.04.2012
Poruka
3
Zašto mi koji imamo x86 odnosno 32 bit-a ne možemo aktivirati WINDOWS.

Tamo piše da se kopira u folder SysWOW64, a mi nemamo taj folder, ima li neko kakvo riješenje ?
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
Aktiviranje Windows 8 i 8.1 putem via CMD prompt

***Potrebna je aktivna internet konekcija!***

Pokrenuti CMD kao administrator!

Kucati pojedinačno komande sledećim redosledom:

Kod:
[B]slmgr.vbs -upk[/B]
Capturea.PNG
Kod:
[B]slmgr.vbs -rilc[/B]
Captureb.jpg
Kod:
[B]slmgr.vbs -ipk XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX[/B] (znake XX zamenite serijalom instaliranog izdanja OS koje možete naći [URL="http://technet.microsoft.com/en-us/library/jj612867.aspx"]OVDE)[/URL]<uneti serijal="" instaliranog="" izdanja="" os="" koji="" se="" može="" naći<ovde="" upišite="" vašeg="" možete="" naći="" <a="" href="http://technet.microsoft.com/en-us/library/jj612867.aspx" target="_blank">
posle uspešno unetog serijala kao na slici ispod
Capturec.PNG
kucajte sledeće:
Kod:
[B]slmgr.vbs -skms cckms.nccu.edu.tw[/B]
Kod:
[B]slmgr.vbs -ato[/B]

Proverite status kucanjem
 
Član
Učlanjen(a)
28.08.2009
Poruka
57
Ja sam već pre par dana aktivirao Windows 8.1 x86 verziju trajno i nema taj folder SysWOW64 i radi bez ikakvih problema...;)
 
Član
Učlanjen(a)
30.04.2012
Poruka
17
Sinoc skinuo i aktivirao Windows 8.1 Pro na osnovu "prvog nacina" aktivacije koju je postavio sHAKaJaada na prethodnoj strani, i sve radi kako treba :)

Hvala sHAKaJaada
 
Natrag
Top