windows 7

Učlanjen(a)
13.11.2019
Poruka
26
pozdrav,imam jedno pitanje , radi se o windows 7 pro a problem je sa azuriranjem, prije neki dan sam na jednom kompjuteru instalirao windows 7 jer nikako da se naviknem na 10 jednostavno sam vise zadovoljniji sa sedmicom, i kad sam pokusao da azuriram dobio sam ovu gresku windows update error 8024402c,sve sam pokusao sa yutube obajsnjenja ali bez rjesenja, mozda se neko susrecao sa ovim i ako je dali je uspio da rijesi kvar? hvala unaprijed
 
Učlanjen(a)
13.11.2019
Poruka
26
hvala ovo nisam pokusao, vidim da je za windows 10 ali pokusat cu i ovu soluciju, veliki poz
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Iako su obavestili da prestaju sa podrskom Win.7 tek 14 Januara 2020 godine.Podrska je prestala jos krajem Oktobra ove godine.Inace mi od kraja Oktobra izlazi ova poruka.Screenshot_2.png
tako da nemoj da se maltretiras sa apdejtima nema ih vise.da si znao da uradis Beck Up tih dodataka koji su potrebni za OS,mozda bi mogao nesto da uradis.Ovak tesko_Ostao sam na Win.7 samo zato sto sam ga instalirao dosta ranije,pa mi ne treba nikakav apdejt.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Iako su obavestili da prestaju sa podrskom Win.7 tek 14 Januara 2020 godine.Podrska je prestala jos krajem Oktobra ove godine.Inace mi od kraja Oktobra izlazi ova poruka.Pogledajte prilog 118077
tako da nemoj da se maltretiras sa apdejtima nema ih vise.da si znao da uradis Beck Up tih dodataka koji su potrebni za OS,mozda bi mogao nesto da uradis.Ovak tesko_Ostao sam na Win.7 samo zato sto sam ga instalirao dosta ranije,pa mi ne treba nikakav apdejt.

Ovo sto ti kazes uopste nije tacno. Win 7 se jos uvijek azurira i podrska odnosno azuriranje prestaje u januaru iduce godine. Firme odnosno organizacije koje plate imace i dalje azuriranje. Otvori to gdje pise "Learn more", procitaj pa ces vidjeti da to sto ti pokazuje je iskljucivo vezano za tvoj racunar.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Znam za procesor.Uzeo sam letos novu maticnu i procesor sa DDR4 Ram-om.podigao sam Win.7 i svi apdejti izpocetka su isli normalno za sve programe.Onda je pocelo krajem Oktobra da mi izlazi ova poruka i od tada nema ni jednog apdejta.mada mi i ne treba,jer iovako mora da se menja OS.Sto je bitno apdejt AV ide rucno.za sve ostalo nije bitno.Azuriraju mi se i Skype i Viber na kompu.Valjda se i 10-ka popravila,pa cemo probati i nju.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Zaboravio sam ti reci da u BIOSU postoji mogucnost izabrati"Other"OS i odrediti komandu sa Ahci na SATA i da sam digao Win.7 bez problema i imao sve potrebne abdejte.Posle sam procitao negde da bi mogla komanda da se vrati na AHCI i da nece smetati.medjutim cim sam to uradio,odmah posle nekoliko dana je pocela da se poavljuje ta poruka,al' sta me briga.promenio sa komandu u OS-u i nije vise automatski i poruka ne izlazi.Pretpostavljam da je i postavljacu posta noviji komp i posto je bio Win.10,da ce imati problema sa apdejtima.
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2011
Poruka
460
Teško je ne reagovati na ms-ove besmislene poruke čiji je cilj očigledno nešto drugo, a ne ono za šta se predstavljaju.

Naime, naslov poruke je "Unsupported hardware" i u istoj se kaže: "Because the _processor_is_not_supported_ with the Windows version that you are currently using,...".

Od kada postoje računari, zna se šta znači "Unsupported hardware", tj. da taj hw NE RADI zbog nedostatka drajvera.
Drugim rečima, i pored toga što u toj verziji win-a procesor "ne radi", operativni sistem ipak radi i čak je stanju da pošalje poruku o tom problemu!?
Naravno da je to totalni nonsens! Pitanje je samo, šta je prava namena te poruke?!
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Ma ne znam.Mislim da je dovoljno sto je objavljeno to za podrsku,ali ajde neka me podsecaju svaki dan.Letos sam na tom istom procesoru instalirao Win.7 i svi apdejti do kraja Oktobra su isli normalno_Onda je odjednom pocela ta poruka da se pojavljuje.I pored toga neki programi mogu rucno da seapdejtuju kao AV i Malwarebytes.cak i M.Ofice,ali opet te poruke.Sreca sto mogu da se iskljuce u Kontrol Panelu,da ne budu dosadni.Microsofr sada misli da cu da predjem odmah na Win.10.necu sad iz principa prvi OS ce mi biti Win.7,a pored imam Win.8.1 i Ubuntu 19.04.I zadovoljan.U redu da je proslo to vreme i da je podrska stvarno prestala,pa bih razumeo,ali ovako misle na silu da primoraju nekoga na nesto sto nece.Malo su se zeznuli.
 
Natrag
Top