Učlanjen(a)
28.12.2011
Poruka
168
Bolje je da ostanes na Win 10.
Ma iskren da budem, to bi i volio, ali me frustrira ovo sto se desava sa prostorom na hard disku. Svaki dan se smanjuje, a ne pomaze nista sto sam probao. Sinoc sam uspio sa Avast Cleanup Premium pocistiti oko 5,5 Gb sa hdd, ali Avast mi se sutradan zakljucao i ne mogu ga ponovo aktivirati. Ponovio postupak ispocetka, ali nista. Ima li neko ideju ili iskustvo sa Avast Cleanup Premium? Sta da uradim?
A zasto ste vi vise za win 10?
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
Ma iskren da budem, to bi i volio, ali me frustrira ovo sto se desava sa prostorom na hard disku. Svaki dan se smanjuje, a ne pomaze nista sto sam probao. Sinoc sam uspio sa Avast Cleanup Premium pocistiti oko 5,5 Gb sa hdd, ali Avast mi se sutradan zakljucao i ne mogu ga ponovo aktivirati. Ponovio postupak ispocetka, ali nista. Ima li neko ideju ili iskustvo sa Avast Cleanup Premium? Sta da uradim?
A zasto ste vi vise za win 10?

Iskljuci backup

Disable automatic file backup on Windows 10:
  1. Access the Windows 10 settings by pressing the toothed wheel in the menu Start,
  2. Then choose the folder "Update and security",
  3. And then click on the tab "Backup",
  4. Disable the option "Automatically back up my files".


 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Ako je Win 10 aktiviran sa digital Licence ostaće mu aktivacija i na Win 11. Ako je KMS verovatno neće.
Čudno je da mu je taj Bekap uopšte uključen meni se nikada nije to ni slučajno uključilo. Može da pokrene onaj TreeSize da vidi koji fajlovi koliko zauzimaju mesta i šta mu to puni disk.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
28.12.2011
Poruka
168
Iskljuci backup

Disable automatic file backup on Windows 10:
  1. Access the Windows 10 settings by pressing the toothed wheel in the menu Start,
  2. Then choose the folder "Update and security",
  3. And then click on the tab "Backup",
  4. Disable the option "Automatically back up my files".


Za ovo nisam znao, Hvala puno, idem odmah da iskljucim i javim vam se sutra
 
Učlanjen(a)
28.12.2011
Poruka
168
Ako je Win 10 aktiviran sa digital Licence ostaće mu aktivacija i na Win 11. Ako je KMS verovatno neće.
Čudno je da mu je taj Bekap uopšte uključen meni se nikada nije to ni slučajno uključilo. Može da pokrene onaj TreeSize da vidi koji fajlovi koliko zauzimaju mesta i šta mu to puni disk.
A i ovaj program mi nije poznat. Ja sam koristio WinDirStat. Hvala sto mi pomazete. Cujemo se sutra sa utiscima.
A sto se licence tice mislim da je digitalna.
Evo sam slikao stanje sa prostoron na disku. Ovo sto sam oznacio mi je nepoznato. Sta je to?
 

Prilozi

  • Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    187,4 KB · Pregleda: 26
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Imate strelicu sa strane gde stoji 7.4GB kada nju stisnete mišem otvoriće se stablo pa će pokazati koji su to sve fajlovi ovako se ne vide koji.
 
Učlanjen(a)
28.12.2011
Poruka
168
Evo upravo sam upalio kompjuter i sinoc pri gasenju sam provjerio slobodan prostor i bilo je nesto preko 5 GB, a sada slobodno 4,2 GB. Apsolutno nista nije radilo.Znaci kompjuter ugasen cijeli dan. Vjerovatno da je onaj auto beckup koji nisam uspio iskljuciti. Nikako ne mogu da nadjem gdje je ta opcija.
 
Učlanjen(a)
28.12.2011
Poruka
168
Iskljuci backup

Disable automatic file backup on Windows 10:
  1. Access the Windows 10 settings by pressing the toothed wheel in the menu Start,
  2. Then choose the folder "Update and security",
  3. And then click on the tab "Backup",
  4. Disable the option "Automatically back up my files".


Ne mogu nikako da pronadjem tu opciju.
Mozda sam i pronasao Screenshot_3, ali vec je bilo iskljuceno, ako je to ono pravo.
 

Prilozi

  • Screenshot_2.jpg
    Screenshot_2.jpg
    30 KB · Pregleda: 15
  • Screenshot_3.jpg
    Screenshot_3.jpg
    82,4 KB · Pregleda: 16
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Ja sam rekao da nije taj bekap. A i piše da se moraš prijaviti na OneDrive da bi to radilo. Možda da nije hibernation upaljen. Potrebno je videti koji su to fajlovi koji nastaju preko noći zato služi taj TreeSize.
 
Učlanjen(a)
28.12.2011
Poruka
168
Ja sam rekao da nije taj bekap. A i piše da se moraš prijaviti na OneDrive da bi to radilo. Možda da nije hibernation upaljen. Potrebno je videti koji su to fajlovi koji nastaju preko noći zato služi taj TreeSize.
Ljudi hvala vam sto mi pomazete, puno hvala. Ja stvarno nisam do sada imao slican problem. Evo stanje od danas- prostor se smanjio na 756 Mb slobodnih !!!!
Nevjerovatno. Sa 4.2 GB na 756 mb. Ne znam kako da otkrijem sta se i gdje nagomilava.
 
Natrag
Top