Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Meni nije ali ga ne koristim. Probao sam sa Microsoftovim Media Creation Tool sada za ovu instalaciju i prošlo je glatko. Sada samo obrišem sa fleške te fajlove i nasnimam druge kada napravim apdejtovani windows ili dodajem druge verzije. Tako sam radio i pre davno i uvek je prolazilo bez problema. Bitno je ne formatirati flešku već samo obrisati vidljive fajlove sa fleške i kopirati druge. i Amen.
 
Učlanjen(a)
06.08.2013
Poruka
24
Dali je neko pokusao instalirat win 11 preko ventoy , znam da idu win 7, win 10 , kali linux i hrpa drugi OS ?
 
Član
Učlanjen(a)
17.07.2010
Poruka
138
Rufus je tata mata.
Kada sam pravio boot win 11 pomocu Rufusa sa predhodnom verzijom rufusa 3.15 pre ovog novog ne secam se da li sam iskljucio sekjuti boot... Kako bi mogao da proverim da li mi je secjuriti boot aktivan na windovsu ... Ili moram da instaliram novi windows sa ovom novom verzijom rufusa 3.16... Ne bi da instaliram novi windowsvec sam jedanput upotrebio kljuc na windows 10 i sad na wibfows 11 za Kaspersky internet securyti blokirace mi kljuc a kljuc mi vazi jod 610 dana skoro sam ga kupio. ..Molim za pomoc... Unpred Hvala
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
17.07.2010
Poruka
138
Mozda mi Rufus nije ni trazio da iskljucim sekjuriti boot jer je moj lap top ispunjavao zahteve za instalaciju win11... Nista mi sad nije jasno pogledacu kad odem kuci u Bios da li mi je eneblovan sekjuriti boot.... Za TPM2 znam da je aktivan kad se odedesnim klikom musa u menage na My Computer TPM2 normalno radi to znam sigurno.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Mozda mi Rufus nije ni trazio da iskljucim sekjuriti boot jer je moj lap top ispunjavao zahteve za instalaciju win11... Nista mi sad nije jasno pogledacu kad odem kuci u Bios da li mi je eneblovan sekjuriti boot.... Za TPM2 znam da je aktivan kad se odedesnim klikom musa u menage na My Computer TPM2 normalno radi to znam sigurno.

Ne trazi to Rufus nego ti sam zakacis tu opciju. (no TPM/ no Secure Boot/8GB -Ram)

Slika1.jpg
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.10.2009
Poruka
28
Pozdrav svima

Imam računar star 4 god. i hteo sam da pređem na Windows 11, međutim nisam uspeo ni instalacijom iz Win 10, ni preko butabilnog USB-a. Koristio sam ovde opisane metode kako da izbegnem problem sa TPM i CPU.
Ovo je stanje mog računara, pretpostavljam da sve ovo može da se izbegne i da je moguće instalirati W-11.


Koliko shvatam problem je hardisk jer je u MBR sistemu, a izgleda da je potrebno da bude GPT.
Pored ovog nisam siguran da je BIOS adekvatno podešen, postavljam ovde sliku kako je sada.

Pitanje glasi, kako i šta treba da odradim, kako bih instalirao Windows 11.
Da li je najbolja opcija da odradim konvertovanje SSD-a iz MBR u GPT iz pomoć programa AOMEI Partition Assistant , pa da onda pokušam Setup iz samog W-10, ili je potrebno još nešto menjati u BIOS-u kako bih to uspeo*?
 

Prilozi

  • WhyNotWin11.png
    WhyNotWin11.png
    36,4 KB · Pregleda: 17
  • BIOS MSI H81-P33.jpg
    BIOS MSI H81-P33.jpg
    149,3 KB · Pregleda: 15
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Da mora da ide GPT zaboravi na MBR barem tamo gde je OS. Security boot uključi možeš da pokreneš i iz smoga Win 10 ali prvo ti treba ovaj alat Win_11_Boot_And_Upgrade_FiX_KiT_v2.0 pasword rar datoteke je " MDL2021 " Upgrade kit. Kada raspakuješ rar. Stavi ISO win 11 u folder Source_ISO >> W11 pokreni aplikaciju i izaberi opciju 2. On će ti napraviti ISO koji pokreni iz Win 10 i isključi gajtan iz mrežne kartice dok ne prođe instalacija skroz. Tako sam pročitao ali nisam probao ali su neki imali probleme zato valja to uraditi imaš ovde najnoviji ISO da skineš Windows 11 ALL ako slučajno ne prođe onda moraš Clean Instalaciju ali opet ga drži isključenog sa mreže.
 
Učlanjen(a)
11.10.2009
Poruka
28
Pretpostavljam da ja, sa ovakvom masinom o cijem kvalitetu vam postavljam screenshot-ove, a kako trenutno stvari stoje, nemam nikakve sanse da instaliram Windows 11?

Ostaje nada da ce se mozda nesto promeniti u naredih par meseci, ali ne verujem. Ako ne, morace se menjati nesto…Moj racunar_TPM.pngMoj racunar_TPM2.pngMoj racunar_1.png
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2010
Poruka
138
Ima li opcije kod ciste instalacije windows 11 pro da se zaobidje logovanje sa microsoft accountom?Nesto kao sta je bilo kod 10 offline:)Hvala

 
Natrag
Top