Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294

Windows 11's strict hardware requirements cannot be bypassed, Microsoft admits, "We know it sucks... we will still block you"​

Microsoft's Program Manager Aria Carley has confirmed that it would not be possible to bypass Windows 11's TPM 2.0 and Secure Boot requirements once the OS launches some time in October. Insider builds can currently be installed on a wider range of Intel and AMD CPUs, but the OS will support only Intel 8th gen and above and AMD Ryzen 2000 and above consumer processors at launch with no way to bypass these enforcements.
Microsoft is expected to launch Windows 11 some time in October with those in the Insider program already being able to test pre-release builds of the operating system (OS). One of the primary contentions with the new OS is that the official system requirements mandate the presence of a Trusted Platform Module (TPM) 2.0 chip.

While TPM 2.0 and Secure Boot requirements can be bypassed via a registry hack, Microsoft has now confirmed that these methods will not work once the OS becomes widely available.

This information comes from Microsoft Program Manager Aria Carley who, in a response to a question whether devices not fully compatible with Windows 11 would be offered the update via Windows Update, said,

So we talk about this new hardware floor of what devices are eligible and which aren't. And we know it sucks that some aren't going to be eligible for Windows 11. But the reason we're doing that is to keep devices more productive, have a better experience, and most importantly have better security than before so they can stay protected in this new workforce."
Further, responding to whether these safeguards can be bypassed via a group policy edit, Carley said,
That group policy will not enable you to get around the hardware enforcement for Windows 11. We're still going to block you from upgrading your device to an unsupported state since we really want to make sure that your devices stay supported and secure."
This news can be dampening for many who wish to experience the new OS but are being left out despite sporting perfectly capable hardware. For instance, those with AMD Ryzen 1000, Threadripper 1000, and Intel 7th gen and below CPUs are left out from the upgrade.

Microsoft is evaluating performance of Windows 11 on these unsupported CPUs via feedback from the Insider program, but there's no guarantee we will see support for them at launch.

That being said, since Microsoft does offer OEMs a special image that does not warrant a TPM in special cases, it is very much possible that someone will eventually find a way to bypass this.

For those that do have a compatible CPU, be sure to enable your processor's built-in firmware TPM in the BIOS/UEFI — PTT (Platform Trust Technology) for Intel and fTPM (firmware TPM) for AMD.
 
Član
Učlanjen(a)
17.07.2010
Poruka
138
Nemam reci za ovu Budalastinu sto Microsoft Forsira...
Sta fali mojjoj masini platio sam je 1000 eura pre 8 meseci evo konfiguracije...

LENOVO IdeaPad Gaming 3i, Gaming Notebook mit 15,6 Zoll Display, Core™ i7 Prozessor, 16 GB RAM, 512 GB SSD, GeForce GTX 1650...​

Neka mi neko objasni sta fali ovde... Nemam reci za ovo sto rade... Ja sam instalirao Windows 11 za sad insajder verizuju normalno na update ali vidim da finalnu necu mocu... Sta Reci nego Budalstina Obicna...
 
Poslednja izmena:
VIP IPTV
Učlanjen(a)
03.12.2012
Poruka
2.380
Citam ove komentare prije mene i samo se mogu nasmijati sta sve ljudi pisu.
Kod mene je kompjuter sa obicnim cetvorojezgrovnim procesorom 4*2.7 imam 10 gb rama(nema potrebe za toliko jer sistem zahtjeva 4 gb rama) imam grafiku obicnu nivada 210 1 gb.Instalirao sam 64-bitnu verziju i sve radi kao sat.Nevjerovatno kako brzo sve otvara a rad po internetu treba dozivjeti.Bas danas sam imao azuriranje koje je proslo bez ijednog problema.Instalirajte jedanseku i uzivajte,pustite ove sto pokusavaju biti pametni i izmisliti toplu vodu.
Nije poenta instalirati sistem to vecina zna i moze,poenta je poslje instalacije podesiti optimalno sve parametre.Tek tada sve radi kako treba.

2021-08-12-221755.png



2021-08-12-221645.png
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
30.11.2014
Poruka
58
Posle mesec dana koriscenja Windows 11,mogu reci samo da sam prezadovoljan i da je meni dosta bolji od 10.
 
Učlanjen(a)
23.10.2015
Poruka
407
Posle mesec dana koriscenja Windows 11,mogu reci samo da sam prezadovoljan i da je meni dosta bolji od 10.
Verujem da ce biti kada se ispegla bolji, brzi itd.
Pitanje je sta radis konkretno na masini osim surfa. Moju osim za igranje, koristim za video montazu (daVinci), Photoshop, Corel itd.
Da li preci na W 11, sigurno, kada, verovatno cu sacekarti jos metar dana.
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407

Možete isprobati Windows 11 bez potrebe instaliranja na računalo!​

Kako vrijeme odmiče, tako nam se sve više približava datum izlaska novog, Windows operativnog sustava. Windows 10 s nama je već više od pet godina. Toga je svjestan i Microsoft, kao i njegov šef Bill Gates, koji očito, u pauzama od osmišljavanja novih cjepiva i bavljenja mikrobiologijom, nije zaboravio na svoje vjerne korisnike Windows sustava.


Ako ste upućeni u događanja, mogli ste saznati da je Microsoft već izbacio svoje svojevrsne beta verzije Windowsa 11. Naravno, one su samo prvi pogled onoga što nas očekuje u punoj verziji i kao takav, daleko je od onog što će puna, ispolirana verzija donijeti. No bez obzira na to, vrijedi je isprobati. Ipak, ako niste bili u situaciji isprobati beta verziju Windowsa 11, ne morate se brinuti. Od nedavno imate mogućnost isprobavanja Windowsa 11 i to bez instalacije. Točnije, neke od mogućnosti moći ćete isprobati putem svog internetskog preglednika!

Jedan od programera stvorio je web stranicu koja omogućuje isprobavanje sučelja Windows 11 bez instaliranja novog operativnog sustava ili čekanja dok se prva računala s unaprijed instaliranim sustavom Windows 11 na tržištu ne pojave kasnije ove godine. Migracija na novi operativni sustav uvijek zahtijeva određeni napor. To nije problem ako imate dovoljno vremena ili možete raditi na više računala odjednom, pa vas ne zanima hoće li nešto poći po zlu.

No ako nemate vremena ni rezervnog računala za instalaciju sustava Windows 11 za eksperimente ili instaliranje sustava Windows 11 na virtualni stroj, a želite se pripremiti za sustav Windows 11, tada je web stranica za demonstraciju sustava Windows 11 koju je izradio BlueEdge, upravo je ono što će vam poslužiti za ovu svrhu!

Ova internetska stranica ne predstavlja verziju ”udaljene” radne površine sustava Windows 11, već se radi o interaktivnoj demonstraciji grafičkog korisničkog sučelja sustava Windows 11 koja daje vrlo opće razumijevanje o tome što možete očekivati od novog operativnog sustava. Kako biste isprobali ovakvu verziju Windowsa 11, potreban vam je samo preglednik, pa možete isprobati Windows 11 na bilo kojem računalu s Appleovim MacOS-om, Linuxom ili naravno, Windows operativnim sustavom ovdje.

Interaktivna demonstracija ne dopušta vam instaliranje softvera, promjenu postavki i druge važne stvari koje biste inače radili na operativnom sustavu. Ipak, možete isprobati novi izbornik Start, Edge preglednik, Windows trgovinu, widget za pretraživanje, pa čak i Terminal.

Bit će zanimljivo vidjeti kako će Microsoft reagirati na trud BlueEdgea, koji je usmjeren na demonstriranje, novog, nadolazećeg, operativnog sustava. GUI za Windows 11 očito je intelektualno vlasništvo Microsofta i podložno je autorskim pravima. No, s druge strane, Microsoft je očito zainteresiran za popularizaciju svog softvera.




 
Natrag
Top