Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Windows 11 dostupan od 5 oktobra kada pocinje besplatna nadogradnja na racunare na kojima je vec instaliran Windows 10.

 
Učlanjen(a)
23.10.2015
Poruka
408
Windows 11 dostupan od 5 oktobra kada pocinje besplatna nadogradnja na racunare na kojima je vec instaliran Windows 10.

Predpostavljam da ce onaj ko bude zeleo W11, a nema hardverski TPM modul, prvo morati da malo uredi registar, kako bi mu
bio ponudjen upgrade na W11 ?
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Neće od toga biti ništa sa registrijem. Kada je Microsoft prvi put najavio Windows 11, kompanija je otkrila neke od minimalnih hardverskih zahteva koji su potrebni za nadogradnju na novi OS. Jedan od tih zahteva je CPU predstavljen nakon 2017. godine, što bi značilo da oni sa starijim računarima ne bi mogli da koriste Windows 11.

Međutim, Microsoft je istakao da razmišlja o smanjenju tih zahteva, a dobra vest je da je kompanija to donekle i učinila. "Zaključili smo da su odabrani, kompatibilni 64-bitni procesori, 4GB memorije, 64GB prostora za skladištenje, UEFI secure boot, grafički zahtevi i TPM 2.0, pravi minimalni sistemski zahtevi koji zadovoljavaju principe koje smo utvrdili da najbolje podržavaju korisnika", navode iz Microsofta.

Takođe je dodato da je utvrđen skup modela računara koji zadovoljavaju principe na Intel procesorima sedme generacije, koji prvobitno nisu bili uključeni u minimalne sistemske zahteve. To će sada uključivati i Intel Core X-seriju, Xeon V-seriju, kao i Core 7820HQ.

To znači da, iako zahtevi ostaju uglavnom isti, korisnici koji možda ne poseduju kompatibilne procesore i dalje mogu da probaju da instaliraju Windows 11, ali nema garancije da će im to uspeti.
 
Učlanjen(a)
23.10.2015
Poruka
408
Iskustvo mi govori da je veoma mali broj poslovno/kucnih racunara koji su kupljeni sa maticnim plocama sa pridodatim TPM modulom.
Takvih je skoro vise od 85% u Srbiji, znaci dzabe ste krecili.
Vec vidim da ce dovitljivi domaci nakupci povecaticenu tog modula za simbolicnih 5-6 puta.

Skoro sam zamenio moju konfiguraciju u kojoj je radio Intel I5-4460, sa I5-9400f+GTX1660s+16Gb ddr4, na Gigabyte B365M ds3h ploci.
Naravno, u zemlji ekonomskog tigra nema tpm modula.
 
Učlanjen(a)
23.10.2015
Poruka
408
Za one koji zele TPM modul, upravo sam ga kupio u Desk-u.
 

Prilozi

  • Whynotwin11.JPG
    Whynotwin11.JPG
    87,6 KB · Pregleda: 42
Učlanjen(a)
23.10.2015
Poruka
408
Testirao sam danas novi Windows 11 (22000.176) Utisci su da je ovaj OS brzi od prethodne verzije.
Svi programi rade kako treba ( Corel, Photoshop, daVinci...)
Vratili su Solitaire suite.

Ono sto meni nedostaje:
- nema action centra pored sata
- nema thumbnail foldera,
- nema pinstart ekrana (win taster) sa precicama ka programima koje koristim.
Znam da klikom na Start dobijem te precice, ali nije ih moguce namenski grupisati.
 
Natrag
Top