Član
Učlanjen(a)
29.10.2011
Poruka
346
Instalirao sam taj windows sada je problem sto ne moze da se udje u windows security,kaze da ne moze da otvori "windows defender link vas uredjaj treba novu aplikaciju da bi otvorio link" probao sam neko resenje sa youtube - a ali nije pomoglo u windows power shell - u se dodaje komanda ali ne uspeva.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Brateeeeeee instalacija Windowsa je postala operacija na živom srcu i to kod pacijenta bez anestezije. :confused::):confused:o_Oo_Oo_O Kako ne može? Doduše kada se Defender Control pokrene nešto se i isključi jer to je njegova svrha. Ne treba za to nikakava aplikacija. Treba da postavite slike šta ste uradili ispravno.
1.png2.png3.png4.png5.png
 
Učlanjen(a)
28.02.2023
Poruka
15
:smisi: :smisi: Priča mojega života i mene je to mučilo jer prvo šta radim gasim taj Defender. Moraš ovako. Prati slike ali moraš da aktiviraš ovaj BLOKER čim to pogasiš u protivnom će se sam aktivirati i brisati sve i svašta. Znači pogasiš sve opcije kao na slikama.
Pogledajte prilog 158700Pogledajte prilog 158701Pogledajte prilog 158702
Kako da dodam na listu izuzetaka u Blockeru? Odem na Menu->Add to it exclusion list->kliknem (čekiram) i ništa mi ne otvara da dodam aplikaciju.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Kako da dodam na listu izuzetaka u Blockeru? Odem na Menu->Add to it exclusion list->kliknem (čekiram) i ništa mi ne otvara da dodam aplikaciju.
Ne dodajes ti Blocker u listu izuzetaka niti u Blockeru pravis listu nego sa blokerom gasis, blokiras windows Defender. Odradis sta trebas i po potrebi ukljucis defender ili instaliras drugi av program.


Evo druga skripta sa kojom mozes deaktivirati ili aktivirati win defender

Capture.JPG


 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
28.02.2023
Poruka
15
Jucer takodjer uradio svjezu instalaciju win 11 (onog kojeg sam prije 7-8 mj instalirao preko rufusa-ostalo sve na usb-u). Instalacija prosla uredno i dosta brzo. Jedino sto me nerviralo je to sto nisam mogao zaobici dodavanje microsoft account i logovanje sa passwordom. Hajde, mislim kasnije cu to popraviti-obrisati. Sve uredno, ali za moj ukus i sjecanje na prvu instalaciju nesto sporije, osjetno sporije dizanje sistema, pokretanje programa, interneta i sl. Sin odmah hoce prijavu na steam, roblox itd...
Danas poceli ozbiljniji problemi: svako malo ona dosadna poruka NOT RESPONDING, i cekaj, cekaj,... Nakon toga netsao jedan hdd i njegove obje particije. Samo vidi disk gdje je sistem.
Sta sad? Gdje je kvaka?
Ne znam u čemu je problem otvoriti novi MS account i prijaviti se s njim. Ja sam tako uradio, a nakon instalacije izbrisao pass i PIN i pouklanjao sve povezane naloge. Posao je to od desetak minuta, a sve radi bez ikakvih problema iako je instalirano na nepodržanom uređaju. Da ne ureknem?
 
Učlanjen(a)
28.02.2023
Poruka
15
Član
Učlanjen(a)
14.03.2010
Poruka
26
Imam trajno aktiviran Windows 10 22H2 i želim da uradim upgrade - nadogradnju na Wndows 11 22H2 da li će mi se "izgubiti" aktivacija nakon upgradea to jest nadogradnje na Windows 11, tj. da li ću morati da ponovo aktiviram Windows 11 ? Hvala.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top