Windows 10

Učlanjen(a)
23.10.2015
Poruka
407
Sinoc, 06.05.2018, Miscrosoft je preko update servisa zvanicno ponudio update Windowsa na verziju 1803. Nije potrebno skidati iso fajlove ili biti insider preview.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Baš tako samo je najavljen build 17756 a da još ni ova nije legla.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Ono što je meni najvažnije kod OS-a jeste da je stabilan čvrst da može da izdrži matletiranje i da radi stabilno. Tako sam primetio da ISO Windows sa M$ sajta iako isti bild, tip, vrsta, verzija i isti takav ISO dobijen iz UUP-ova kada se instaliraju na isti moj računar rade potpuno drugačije. Tačnije bolje radi onaj koji je dobijen iz UUP-ova.
Prvo, Workstation je duplo skuplji od Proa i ne može se "skinuti" na klasičan način već samo uz pomoć "FX ubistva trikom" a ja sam tim trikom dobio i njega uz Proa čim se pojavio od prvog dana FREE hvala za M$. Drugo ono što je najvažnije nalazi se ispod haube. Bilo je to dato koja su sve poboljšanja od fajl sistema do sigurnosti i enkripcije i ostalih čudesa. Od banalnih stvari...
Na primer sada sam instalirao ove insajdere jer se bliže RTM pa ne mogu da slikam ali na primer na Desktopu držim mnogo ovih prečica pa sam rešio da napravim folder na desktopu i da ih sve smestim tamo. Šta se desilo. Na Prou neke ikone nisu imale svoje sličice već su bile "bele" i sve iste razlika samo u imenu dok na Workstationu kako ikona izgleda na desktopu ista takva je i u folder na desktopu. Banalan primer ali mlogo kazuje izgleda da je ostala ista bolest i na novim insajderima za pro dole ću posle da slikam kako to izgleda...Dole su ti sličice sa "samo" jednom stvari koja je razlika između njih. Inače ne bih menjo Workstation ni za jedan drugi Win ni LTBS ni enterprise, education....
Malo pre upgrejdovao i moj Pro na najnoviju verziju. Inače držim još i Server 2019.


Primer rada

 
Poslednja izmena:
Natrag
Top