Win 7 Problem

Član
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
48
aj mi nabroj koja ti je konfiguracija?
mozda je nesto do nje...mislim ako je malo starija...
onfi. sledeca:
Maticna: MSI 975X platinum
procesor: intel dualcore na 3 ghz
memorija: 2x1 giga ddrII
graficka: MSI 9800 gt od 1 giga memorije DDR3
dva harda WD po 250 gb sata povezani
DVD rom takodje povezan sata
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
48
Evo konacno sam uspeo da instaliram win 7.
Uspeo sam tako sto sam u bios-u iskljucio APCI mod. e sve dok je to iskljuceno win 7 radi dosta dobro ali sam primetio kada ga ukljucim (APCI)da radi sve mnogo bolje tj. verovatno onda radi sve kako treba ali neradi dugo zablokira. Jer mi moze neko pomoci oko tog APCI moda nekako da nateram windows da radi sa tim APCI modom???
 
Učlanjen(a)
20.06.2009
Poruka
676
Covece, sto na pocetku nisi stavio koja ti je konfa?
problem je u tome sto tvoja ploca(ta serija) ima fabricki bag, to jest, da je projektovana za ide, a da je sata stavljen vise kao dzidza midza...
xp moze da proguta nekako, ali win 7 ne...
mislim da si pogresio u nazivu, kaze se AHCI (Advanced Host Controller Interface)...
problem je tome sto si instalirao win 7 u IDE modu...zato jednostavno u BIOS kada postavis AHCI mode enable, i sacuvas, u tom slucaju Windows 7 pada jer pokusava da prepravi sa ide na sata...
pokusacu sad da ti objasnim sta bi trebalo da odradis...
1. http://downloadcenter.intel.com/SearchResult.aspx?lang=eng&ProductFamily=Chipsets&ProductLine=Chipset+Software&ProductProduct=Intel%c2%ae+Rapid+Storage+Technology+(Intel%c2%ae+RST)
sa ove adrese skini Intel Matrix Storage Manager za win 7.
2.nemoj da instaliras, samo otpakuj arhivu, dodaj argument
iata76_enu.exe -a i to ce ti otpakovati u ovaj folder
\Program Files\Intel\Intel Matrix Storage Manager
kada udjes, imas da biras \Drivers and \Drivers64 for 32-bit i 64-bit
ti izaberi za tvoj sistem...
tu ces naci fajl IaStor.sys koji ces iskopirati u C:\Windows\System32\drivers\
3.zatim skini ovu arhivu, u njoj imas ahci.reg fajl...
ja sam jae napravio za xp, sad neznam dal ce trebati sta da se menja za win7...
4.pokreni ahci.reg file i dodaj ga u registar bazu
restartuj komp i odmah udji BIOS - Ne dozvoli da krene sa ucitavanjem Windosa!!!
Promeni opciju Intel controller u AHCI, save i exit BIOS
Pokreni win 7
kada ucita win iskocice ti wizard za novi hard...samo izadji...
sada normalno pokreni instalaciju programa iz drugog koraka...
zatim ponovo restartuj...
probaj tako

evo ti i reg fajla
 

Prilozi

  • ahci.zip
    542 bajta · Pregleda: 2
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
48
Druze pogledaj prvu stranicu i videces da sam odmah napisao svoju konfiguraciju. I nisam se presao u nazivu APIC mod je upitanju neznam dali ti to imas u biosu ali ja kada to ukljucim brze radi komp ali jbg ne dugo zablokira.
 
Učlanjen(a)
20.06.2009
Poruka
676
sorry, to sam izostavio, to jest nisam zagledao koja ti je ploca, tek sam sad video koja ti je ploca)))
kod mene ima ahci mode, a imao sam na nekim drugim kompovima problema sa njim, i resavao sam na gore navedeni nacin...
a za apic mode iskreno nisam cuo...

Dodato posle 10 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

onda nije to to sto sam ja mislio...
toga sam se prvo setio...
sad sam gledao na netu za taj apci mod, to je nesto izgleda sto ubrzava opsluzivanje juznog i severnog mosta na maticnoj ploci, i pise da treba enabled, ali tebi iskace...
izvini jos jednom, moja je greska, ja sam posmislio da si ti pogresio u nazivu, i predvideo sam da si na pocetku okacio, davno je bilo, ko jos pamti...pozzz
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2010
Poruka
4
Kod mene je problem pravio driver za LAN.Sve radi super.Čim se spojim na net,plavi ekran itd...Popizdio sam.Tako je i Vista i sewdmica.Kad sam instalirao najnovije drivere-sve proradilo super.Eto!
Možda još nekom pomogne.
 
Natrag
Top