Win 7 Problem

Član
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
48
Kao sto sam naslov kaze imam problem sa win 7 kada je instaliram radi mozda 2-3 minuta pa racunar zablokira (smrzne) znaci nema nikakvog plavog ekrana ili slicno jedino mogu rucni restart i tako ponovo se podigne sistem i onda oped radi 3 min i bum blokada.

konfi. sledeca:
Maticna: MSI 975X platinum
procesor: intel dualcore na 3 ghz
memorija: 2x1 giga ddrII
graficka: 9800 gt od 1 giga memorije
dva harda WD po 250 gb sata povezani

Dali mozda ima neka caka u bios-u ili sa sata konektorima?

Izvinjavam se ako nije na dobrom mestu tema ali nisam znao gde da je stavim.
 
Učlanjen(a)
20.06.2009
Poruka
676
koji si verziju instalirao?
probaj da instaliras windows 7 build 7100 ili 7600..
 
Učlanjen(a)
20.06.2009
Poruka
676
a kako su ti se ponasali prethodni sistemi?
jesu ti drajveri lepo instalirani?
jel se uvek desava taj problem...?
probaj da otvoris kuciste i da pregledas sve komponente, mozda se neki kablic malo pomerio...
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
48
trenutno koristim xp posto jelda ne mogu win 7, a xp mi radi sasvim ok.
za driver-e ako mislis na win 7 nisam ih ni stavljao a ni uspeo da stavim, probaovao sam sa kablovima cak da izvucem iz jednog sata porta pa da stavim u drugi, posto imam dve memorije probao da jednu izvucem pa onda izvucem i drugu pa vratim ovu prvu ali uvek isto. Neznam vise sta bi moglo da bude nesto sto win 7 smeta a xp ne.?
 
Učlanjen(a)
20.06.2009
Poruka
676
pa nemam zista ideju, cim ti lepo radi na xp, onda je sve ok sa kompom...
probaj da pokrenes win 7 u safe modu, pa vidi da li ti i tada zakucava...
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
48
nista probacu sada na neki stari hard koji je povezan IDE pa da vidim onda dali ce se ponasati isto pa ti javim
 
Učlanjen(a)
20.06.2009
Poruka
676
ok javi mi, bas me zanima do cega je, posto radim oko racunara, a takvih problema do sada nisam imao...pozzz
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
48
ok javi mi, bas me zanima do cega je, posto radim oko racunara, a takvih problema do sada nisam imao...pozzz

hmm uvek kod mene neki specijalini problemi, nista nisam postigao sa hardom(IDE)
posto mi i dvd povezan sata ostalo je jos to da probam sa IDE ali sada nemam vise zivaca za to. Ako mi ni to neuspe ostalo mi je jos da promenim procesor i graficku, samo ko ce da vadi procesor da bi ja probao staviti win 7.
Pozz!
 
Član
Učlanjen(a)
03.04.2010
Poruka
1
To je neka glupost u pitanju, moguce da ti neki drajver sve to radi, ako koristis web kameru iskljuci je, poesbno ako je Genius, to je neka banalnost... probaj da dignes drajvere za grafiku da ne bude Microsof corporation, i to je mozda razlog...
 
Natrag
Top