Wimbledon 2015

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.538
Sjajna Krunićeva izbacila Vinči!
Aleksandra Krunić sjajnom igrom otvorila je takmičenje na Vimbldonu izbacivši u prvom kolu Robertu Vinči sa 6:2, 6:4.

IZVOR: PONEDELJAK, 29.06.2015. | 18:18


75865399055916fe5e96af776176091_w640.jpg

Getty images
Srpska teniserka je potencijalno težak meč okončala za svega 66 minuta igre.

U drugom kolu Krunićeva će sigurno igrati protiv još jedne italijanske teniserke, pošto čeka bolju iz duela Skjavone – Erani.

Od samog starta meča Aleksandra je pokazala da je u odličnoj formi. Dobila je prva četiri gema, napravila je dva brejka i mirno je privela prvi set kraju – 6:2.

U drugom je imala nešto više problema. Ispustila je servis u šestom gemu (3:3), ali je u finišu napravila još jedan brejk za sigurnu i ubedljivu pobedu.
 
Poslednja izmena:
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.538
Vavrinka lagano do drugog kola
Šampion Rolan Garosa Stan Vavrinka počeo je nastup na Vimbldonu sigurnom pobedom protiv Žoaa souse.



183556520255918aec847d0452934928_w640.jpg

Beta/AP
Švajcarski teniser pobedio je Portugalca u tri seta – 6:2, 7:5, 7:6(3).

Vavrinka je kontrolisao meč, iako poslednja dva seta nije lako dobio. Ukupno je imao 45 vinera i 30 grešaka, a njegov rival je bio znatno slabiji (11-24).

Vavrinka ne bi trebalo da ima problema ni u drugom kolu gde ga očekuje veteran Viktor estreja Burgos.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.538
Nišikori kroz maraton do 2. runde
Kei Nišikori plasirao se u drugo kolo Vimbldona pošto je posle velike borbe pobedio Simonea Bolelija sa 6:3, 6:7, 6:2, 3:6, 6:3.


16243068645591848910e45400798865_w640.jpg

Beta/AP
Japanski teniser imao je mnogo problema sa raspoloženim Italijanom, ali je na kraju ipak uspeo da slavi.

Ništa na početku duela nije nagoveštavalo veliku borbu. Nišikori je bez većih problema dobio prvi set, ali je Boleli u drugom uzvratio.

U trećem setu Nišikori je ponovo preuzeo kontrolu, ali je početzkom četvrtog seta ispustio servis i Boleli je do kraja uspeo da sačuva svoj i izbori peti set.

Dileme ipak nije bilo. Japanac je odmah napravio brejk i na kraju je uspeo da se plasira u drugu rundu gde ga čeka Santijago Hiraldo.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.538
Nieminen na Novaka, Hjuit u istoriju!
Jarko Nieminen igraće protiv Novaka Đokovića u drugom kolu ovogodišnjeg Vimbldona.


1436556763559175829cfed201119053_w640.jpg

Beta/AP
Finac je u duelu veterana pobedio legendarnog Australijanca Lejtona Hjuita sa 3:6, 6:3, 4:6, 6:0 i 11:9.

Ovo je ujedno bio i poslednji meč u profesionalnoj karijeri Hjuita na Vimbldonu, pošto je 34-godišnji Australijanac najavio povlačenje.

Dvojica vršnjaka (Nieminen još nije napunio 34 godine) odigrali su sjajan meč, ali je na kraju pobednik mogao da bude samo jedan od njih dvojice.

Hjuit je imao 2-1 u setovima, lako je izgubio četvrti, ali je u petom još jednom poakazao koliki je borac. Uspešniji je na kraju ipak bio Nieminen koji je brejkom u 20. gemu izborio novi okršaj sa Novakom Đokovićem.

Njih dvojica sastali su se i nedavno na Rolan Garosu kada je Nieminen pružio prilično dobar otpor.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.538
Aleksandra: Nisam 'izmišljala' i pravila gluposti
Srpska teniserka Aleksandra Krunić bila je zadovoljna svojom igrom i stavom na terenu u pobedi nad Robertom Vinči 6:2, 6:4 u prvom kolu Vimbldona.


21012054005591895563ba2735172537_w640.jpg

Foto: B92/Saša Ozmo
“Dobro sam igrala i sprovela sam taktiku kako treba – menjala sam često pravac, nisam ostajala u razmenama po dijagonali jer ona često igra slajs. Drago mi je što sam zadržala fokus do kraja, što nisam krenula da ’izmišljam’ sa drop šotovima i glupostima, nego sam bila čvrsta i pridržavala se plana od početka do kraja“, rekla je Aleksandra za B92.


Vinči izvrsno igra na mreži, a spomenuti slajs jedno joj je od jačih oružja.

“Spremala sam se za to, baš sam juče trenirala sa igračicama koje mnogo igraju slajs, pa sam se navikla. Nisam neko koga će slajs da iznenadi, mada ona to vrlo dobro radi. Ipak, bila sam niska na nogama i nije mi stvaralo toliki problem“.

Iako joj po sopstvenim rečima nije omiljena podloga, Aleksandra ove sezone ima nekoliko odličnih partija na travi.

“Razlika je u tome što se više ne bojim kada se krećem, prošle godine sam se baš bojala. Nisam navikla na travu, ne znam ni ja šta tačno, bilo me je strah da mi ne zapne noga, da se ne povredim. Onda se i ukočiš i loše se krećeš. Sada sam naučila da klizam, to mi pomaže. Uz to, sada nisam nabila sebi nikakav pritisak, šta bude-biće, tako i igram".

Sledeća rivalka Krunićevoj biće 19. nositeljka Sara Erani, koja je izbacila Frančesku Skjavone.

“Biće to bitka dve ’šljakašice’. Baš kao i sada, moraću sve vreme da budem koncentrisana, ona je iskusna igračica, mnogo više od mene. Nemam šta da izgubim, generalno je to slučaj na travi, tako sam bar prišla tome. Trudiću se da uživam u svakom momentu i da probam da pobedim“.

Aleksandra kaže da pokušava da ostane smirena tokom mečeva i da se ne opterećuje raznim imperativima.

“U tenisu je skoro sve u glavi jer svako od nas ume da igra forhend i bekhend. Kako drugačije objasniti da nam u jednom meču ide dobro npr. forhend, a onda u drugom već ne ide? To je pritisak koji sami sebi namećemo, a ja pokušavam maksimalno da se rasteretim“, zaključila je Krunićeva za B92.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.538
Veteran Has izbacio Lajovića
Srpski teniser Dušan Lajović završio je takmičenje na ovogodišnjem Vimbldonu već u prvom kolu.


15617065455916d490af7a192688306_w640.jpg

Beta/AP
Bolji od njega bio je 37-godišnji Tomi Has u četiri seta – 6:2, 6:3, 4:6, 6:2.

Lajović je veoma slabo počeo, u prva dva seta imao je samo jednu brejk šansu koju nije iskoristio, pa se veoma brzo našao u teškoj poziciji.

Tek u trećem setu je zaigrao kako ume, uspeo je da se izbori za četvrti set, ali je Has u tom periodu u potpunosti kontrolisao dešavanja na terenu i neočekivano lako je prošao.

Duel su obeležile kritike i Lajovića i Hasan a račun glavnog sudije koji je pokazao veliku nesigurnost.

Rival Hasu u drugom kolu biće bolji iz duela Himeno Traver – Raonić.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.538
Lajović: Do kraja godine cilj mi je Top 50
Srpski teniser Dušan Lajović razočaran je porazom u prvom kolu Vimbldona od Tomija Hasa sa 6:2, 6:3, 4:6, 6:2.




Getty Images
“Trava nije moja omiljena podloga, nažalost ove godine nisam zabeležio nijednu zvaničnu pobedu. Razočaran sam porazom, mislio sam da mogu bolje, ali nisam uspevao da nađem rešenja na njegovu servis-volej igru. Sada se fokusiram na dupl sa Viktorom, nadam se da ću tu uspeti da prođem malo bolje“, rekao je Lajović.

Has je kompletan teniser i uprkos godinama i dalje je dobar igrač, a na Vimbldonu je 2009. godine igrao u polufinalu.

“Stvarno dobro igra na travi – iako je dosta stariji od mene, kretao se za nijansu bolje od mene i nije se osećalo da je na zalasku karijere. Ukratko, odigrao je dve klase iznad mene“.

Dušan, koji je trenutno 86. na svetu, želi da pojača ritam u završnici sezone i da popravi plasman na ATP listi.

“Posle Dejvis kupa se vraćam u Evropu na turnire na šljaci, a cilj za ovu godinu mi je da uđem u Top 50. Sada ide period u kojem branim poene – ako to uspem, posle do kraja sezone nemam skoro ništa. Imam veliku šansu da popravim rang ako budem igrao na visokom nivou“.

Sledi Dejvis kup meč sa Argentinom u Buenos Ajresu, a igraće se u neobičnim uslovima – na šljaci u dvorani.

“Igrao sam u Brazilu u tim uslovima, doduše tu je bila nešto veća nadmorska visina. Oseća se razlika, ne odskače toliko lopta i vremenski uslovi logično nisu nikakav faktor, a inače na šljaci jesu. Nekako je osećaj kao da je u pitanju veoma spora betonska podloga“, rekao je Lajović i dodao:

“Oni imaju mnogo igrača, Monako je u dobroj formi poslednjih nekoliko meseci, s njim sam igrao u Rimu. Leonardo Majer je oko 20. mesta, on im je prvi igrač, a tu su još i Berlok, Švarcman, Delbonis... Imaju dosta igrača koji su iskusni u Dejvis kupu i koji vole da igraju na šljaci. Očekuje nas težak meč, ali mislim da možemo da prođemo“.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.538
Ana: Protiv Sends potpuno drugačiji meč
Ana Ivanović rekla je da je zadovoljna startom na Vimbldonu jer je uspela da upotrebi neke stvari na kojima je radila.

19089692095591633987f6b909488434_w640.jpg

Getty images
Srpska teniserka je na startu savladala Ji-Fan Ksu sa ubedljivih 6:1, 6:1.

Ana je istakla da je u drugoj rundi čeka mnogo teži posao protiv Betani Matek Sends.

„Rani poraz u Birmingemu mi je deo vreme da radim na određenim stvarima. Dolazeći ovde imala sam osećaj da sam implementirala neššto na čemu sam radila i to me baš raduje“, rekla je Ana.

U sledećem kolu srpsku teniserku očekuje duel sa Amerikankom Betani Matek Sends.

„Biće to potpuno drugačiji meč u odnosu na ovaj prvi. Pokušaću zajedno sa trenerom da se spremim najbolje što mogu, sigurno će biti teško. Poznajem je veoma dugo. Mislim da ona voli da igra na travi, voli da rizikuje. Nekada izlazi na mrežu posle riterna, nekada ostaje na osnovnoj liniji. Moraću da budem kocentrisana od samog starta“, smatra Ivanovićeva.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.538
Prva GS pobeda za Zvereva
Supertalentovani nemački teniser Aleksander Zverev ostvario je u ponedeljak svoju prvu Gren slem pobedu u seniorskoj konkurenciji.

17240968045591a55b02653699735181_w640.jpg

Beta/AP
Zverev je u prvom kolu Vimbldona pobedio Tejmuraza Gabašvilija sa 6:3, 1:6, 6:3, 3:6, 9:7.

18-godišnji Zverev, koji je na Vimbldon stigao kao 76. igrač sveta, meč je završio sa čak 63 vinera i 38 neiznuđenih grešaka. Odservirao ej 19 as udaraca, ali i 11 duplih grešaka.

Njegov naredni rival u Londonu biće Amerikanac Denis Kudla koji je savladao Pabla Kuevasa sa 6:7, 4:6, 6:3, 6:2, 6:2.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.538
Troicki ispustio set, ali prošao
Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u drugo kolo Vimbldona, pošto je savladao Aleksandra Nedovjesova u četiri seta – 6:1, 6:4, 3:6, 6:3.




Photo by Jordan Mansfield/Getty Images for LTA
Iako je ispustio jedan set protiv Kazahstanca, Viktor nije imao previše problema da stigne do trijumfa i duela sa pobednikom meča između Radeka Štepaneka i Aljaža Bedenea.

Viktor je krenuo silovito, napravio je dva brejka u uvodnom setu i za samo 23 minuta stigao do vođstva, dok mu je u drugom bio potreban samo jedan brejk za prednost od 2:0 u setovima.

Tok meča:

Srpski igrač odlično je otvorio meč – preživeo je prvi gem u kojem se suočavao sa dve brejk lopte, a onda potom i kaznio protivnika oduzevši mu servis uz samo jedan izgubljen poen.

Troicki je bio veoma siguran na svoj servis, nije pružao nikakvu šansu protivniku i pri rezultatu 4:1 došao do još jednog brejka. Sačekao je svoju priliku i već prvu šansu pretvorio u ubedljivo vođstvo. Usledio je siguran servis gem i prvi set – 6:1.

Drugi set počeo je mnogo neizvesnije nego prvi, najviše zahvaljujući Nedovjesovu koji je podigao nivo igre. Kazahstanac je u svoja prva dva servis gema izgubio samo jedan poen, ali je na drugoj strani mreže bio isto tako ubedljivi Troicki.

Međutim, u petom gemu Srbin je napravio odlučujući korak i oduzeo servis rivala po treći put u meču. Brzo je poveo sa 40:15, prvu brejk šansu je propustio, ali je kod druge bio siguran za vođstvo od 3:2.

To mu je bilo dovoljno, pošto je desetak minuta kasnije sigurno odservirao i stigao do vođstva od 2-0 u setovima – 6:4.

Viktor je nastavio da igra u istom ritmu, ali sve do petog gema nije imao priliku za brejk. Uspeo je da se izbori za dve vezane šanse, ali je Nedovjesov uspeo da se izvuče servisima i povede (2:3), a zatim i da, u očajnom gemu našeg tenisera, iskorsiti drugu, od tri vezane, brejk šanse i stvori sebi priliku da se vrati u meč.

Usledio je gem bez izgubljenog poena, a zatim i još jedan takav za njegov prvi set na Vimbldonu – 3:6.
 
Natrag
Top