Wifi repeater

Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
e ovako gde da pocnem lol.
AP mode dozvoljava da se na njega nakace klijenti, kada stavis uredjaj u ap mode ne treba da trazis signal u wireless client table jer tu treba da ti se pojave klijenti zakaceni na AP.
Izaberi STATION-INFRASTRUCTURE mode.
Ako ti je ip adresa tog uredjaja 192.168.1.1 kao i svi adsl promeni je u 2.1
Stavi optain ip adresss automatc i imaces scan mreza i mogucnost da se zakacis za bilo koji signal.
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
@Bazlik, u pravu si, a ja zabidzio kao bik da mi tu skenira mreze.

@konobar019, ti si definitivno dr za ovo kao sto je @Bazlik napisao. Uradio sam kako si mi rekao i sada mi skenira dostupne mreze.

HVALA TI PUNO!

Sada samo da vidim da li postoji mogucnost da se konektujem na zakljucanu mrezu kojoj znam lozinku i mislim da sam resio sve, ali sve naravno zahvaljujuci tebi.

HVALA PUNO JOS JEDNOM!

Mozda cu imati jos neko pitanje ako se ne snadjem. Sutra cu probati ostatak jer sada moram na spavanje jer ustajem u 5.30h, a deci ne treba pospani ucitelj :)

Pretpostavljam da mozda moram mac adresu ovog access pointa da ubacim u router na koji se kacim da bi mi pristup toj mrezi bio omogucen, a mozda i gresim. To je samo moja pretpostavka, a vi cete me ispraviti ako gresim

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
@Bazlik, u pravu si, a ja zabidzio kao bik da mi tu skenira mreze.

@konobar019, ti si definitivno dr za ovo kao sto je @Bazlik napisao. Uradio sam kako si mi rekao i sada mi skenira dostupne mreze.

HVALA TI PUNO!

Sada samo da vidim da li postoji mogucnost da se konektujem na zakljucanu mrezu kojoj znam lozinku i mislim da sam resio sve, ali sve naravno zahvaljujuci tebi.

HVALA PUNO JOS JEDNOM!

Mozda cu imati jos neko pitanje ako se ne snadjem. Sutra cu probati ostatak jer sada moram na spavanje jer ustajem u 5.30h, a deci ne treba pospani ucitelj :)

Pretpostavljam da mozda moram mac adresu ovog access pointa da ubacim u router na koji se kacim da bi mi pristup toj mrezi bio omogucen, a mozda i gresim. To je samo moja pretpostavka, a vi cete me ispraviti ako gresim

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока

Nije nuzno da dodajes mac adresu ako nije ukljucen mac adress filter na samom uredjaju na koji se kacis.
Verovatno je u pitanju ADSL tako da kod njih to nikada nije ukljuceno.
Moguce da ce te zezati tj da ti nece dodeliti IP adrese odmah, to je mana kod telekomovih uredjaja.
Ako se to desi a imas tel. ili neki drugi uredjaj sa kojim vec imas net tj. zakacen si, udji samo u taj
ruter i odradi reboot, posle toga ce odmah dodeliti ip adrese svim uredjajima koji se kace na njega.
Takodje moze da ti bude problem ip adresa za koju ne videh da ti ima taj uredjaj a pisao sam ti iznad. Ako je 192.168.1.1 moras da je promenis jer tada dolazi do konflikta ip adresa jer skoro svi ADSL imaju po difoltu 192.168.1.1.
Ako treba jos nesto tuj smo :)
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Hvala na objasnjenju. Sada je vec kasno da nesto probam jer sam samo an kratko upao jer sutra ustajem rano. Sutra cu da probam ovo da uradim pa javljam da li sam uspeo.

Stavio sam iGO da se uploaduje, samo cekam jos tvoju poruku za putanju tvoje memorijske kartice ;)
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Evo opet mene sa problemom naravno :(

Brat mi je doneo moj ap client router tp link tl wr543g. Koliko vidim on u sebi ima wisp mod,a li ja nikako ne uspevam da uradim nesto konkretno.

Jedan od problema je sto ne znam kako da promenim ip adresu tog tp linka jer se njime logujem tako sto kucam 192.168.1.1 sto znaci da dolazi do konflikta ip adresa sa telekomovim asdl-om na koji sam se nakacio i ne mogu da koristim taj internet. Uradio sam sledece:
 

Prilozi

  • 2.png
    2.png
    165,6 KB · Pregleda: 18
  • 3.png
    3.png
    172,3 KB · Pregleda: 17
  • 1.png
    1.png
    109,5 KB · Pregleda: 15
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Imama negde taj tp link ali ko ce ga znati gde je zavucen, ako ne mozes da se snadjes pisi pa cemo preko tel da se cujemo da to podesis, nije nista tesko.
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Vazi, hvala ti puno. Takodje ako tebi zatreba pomoc oko navigacije ili se nadjes u PO, obavezno mi se javi. Uvek sam dostupan na viberu.

edit:
Promenio sam ip adresu routera i sada je 192.168.2.1 i uspesno se logujem na router. Zakacio sam se na neku otvorenu mrezu, na neki telekomov router i dao naziv novoj mrezi i stavio lozinku, ali imam problem jer mi na AP Client Router:WISP Client Router modu ne prikazuje signal kada pretrazujem mreze, a kada stikliram AP Router:Wireless Broadband Router mod onda mii izbaci mrezu koju sam napravio i uspesno se konektujem, ali sve vreme na signalu u donjem desnom uglu ekrana stoji zuti uzvicnik i ne mogu da ucitam ni jedan sajt.
Gde sada gresim? :(


Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Mora olaksamo ovom da ti pomogne, a to je ...nisi reko najvaznije. Imas li internet na mobilnom telefonu kada se zakacis. Znaci ne na racunaru nego na mobilnom. Ako ima na mobilnom, onda otkaci lan kabal skroz, pa se povezi preko wifi kartice na ruter da vidimo da li hoce.(nije isto kablom i preko wifi)
Takodje ponekad ruter dodeli bez veze neku adresu kartici(konflikt), pa se javlja taj zuti signal. Klikni na ikonu od wifi kartice, pa general, i u stavci [hl]Internet protocol(tcp/ip)[/hl],klikni properties ...
...manuelno(rucno) unesi adresu za zakacivanje(na ruteru,subnet, gateway)i , a u dns server stavi gugleov.

Takodje kad pisete ove postove, ne dodavajte jedan do drugog nego prepravite prethodni, dodas ctrice i datum i dopises zapazanje, jel postoji opasnost da Torgandwarf izgubi zivce prepravljajuci postove, licno dokazana tvrdnja.
Sve u svemu samo pricamo ...
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Promenio sam ip adresu routera i sada je 192.168.2.1 i uspesno se logujem na router. Zakacio sam se na neku otvorenu mrezu, na neki telekomov router i dao naziv novoj mrezi i stavio lozinku, ali imam problem jer mi na AP Client Router:WISP Client Router modu ne prikazuje signal kada pretrazujem mreze, a kada stikliram AP Router:Wireless Broadband Router mod onda mii izbaci mrezu koju sam napravio i uspesno se konektujem, ali sve vreme na signalu u donjem desnom uglu ekrana stoji zuti uzvicnik i ne mogu da ucitam ni jedan sajt.
Gde sada gresim? :(
taj router ne moze da prima i salje u isto vreme signal ili je:
prijemnik u WISP Client Router modu - ovde hvata signal preko wifija i imas net preko lan portova
ili je predajnik u AP Router modu - u ovom slucaju net mu dajes preko wan porta a on ga dalje siri preko wifi-ja i lan portova.
treba ti jos jedan ruter koji ces da ubodes u njega da bi ti sirio wifi jer je u Wisp modu antenica na njemu u prijemnom modu signala :)
 
Natrag
Top