VIP IPTV
Učlanjen(a)
17.10.2016
Poruka
1.028
Kako rece @boki71 , ne trebas nista donirati niti ti treba neki "profesionalniji" pristup od WebGrab++, ako skines epg od ovih "vidjenijih" servera primjetit ces da su radjeni upravo sa gore pomenutom aplikacijom, "profesionalnost" se svodi na to da angaziras neku staru kantu koju imas doma da kupi podatke za epg a moze biti online 24/7 i onda generirani fajl proslijedis svojim playerima. Doduse, isto dobijes i ako koristis neki od javnih epg servisa ali...
 
Učlanjen(a)
28.07.2012
Poruka
8
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Ja se mucim dugo sa tim, ako si voljan da napises jedantutorial
mislim da nema neke preke potrebe za tutorijalom,jednostavno je ......sutra cu sve objasniti u kratkim crtama.....

za pocetak instaliraj verziju 2.1 koja ne trazi licenciranje....

Kod:
http://www.mediafire.com/file/u6tx6p5k6z5l30o/WebGrabPlus_V2.1_install.rar
 
Učlanjen(a)
31.01.2020
Poruka
89
mislim da nema neke preke potrebe za tutorijalom,jednostavno je ......sutra cu sve objasniti u kratkim crtama.....

za pocetak instaliraj verziju 2.1 koja ne trazi licenciranje....

Kod:
http://www.mediafire.com/file/u6tx6p5k6z5l30o/WebGrabPlus_V2.1_install.rar
Incompatible version of C:\Users\XXXXXXX\AppData\Local\WebGrab+Plus\siteini.pack\Serbia\tvarenasport.com.ini
SW V2.1 should be >= SiteIni V3.1:
Upgrade your WebGrab+Plus version to V3.1 or higher!! @http://www.webgrabplus.com/download

Ovo izlazi sa v2.1 a sa 3.1 "Encrypted SiteIni".
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
ok ....posto instalirao 2.1.....idi u C:\Program Files (x86)\WebGrab+Plus\bin folder i startuj SiteIni.Pack.Update .....posle updejta idi u skriveni folder gde je webgrab (C:\Users\XXXX\AppData\Local\WebGrab+Plus ) i ubaci recimo ovaj xml config iz atacha fajl....a zatim idi na Run.....pa javi jel se kreira novi epg.xml fajl.....

trebalo bi da ocitava ovako......i kreira epg.....

Ashampoo_Snap_2020.07.23_20h57m33s_003_.pngAshampoo_Snap_2020.07.23_20h58m51s_004_.png
 

Prilozi

  • WebGrab++.config.zip
    822 bajta · Pregleda: 47
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
ako kreira ubaci ga u plejer i istestiraj.......recimo simple.....

Ashampoo_Snap_2020.07.23_21h12m46s_006_.png
 
Učlanjen(a)
31.01.2020
Poruka
89
ako kreira ubaci ga u plejer i istestiraj.......recimo simple.....

Pogledajte prilog 129339
Da, radi. Evo stavio sam čak iste kanale iz tvog config fajla i u moj default config fajl i povlači EPG. Znači nije do mojih podešavanja, mislim barem.

Ali, to je Croatia --> tvprofil.net.channels.xml koji ima smešan broj kanala. I ovaj .xml u potpunosti radi.
Šta je sa Croatia --> m.tvprofil.net.channels.xml koji sadrži maltene sve TVProfil kanale? Neće da povlači EPG.
Takođe, Serbia --> epg.sbb.rs.EK.channels i Serbia --> tvarenasport.com.channels.xml. Oni mi izbacuju greške takođe.

Ako tvprofil.net.channels.xml radi savršeno, ostaje samo zamena kanala i postavljanje kanala iz drugih .xml fajlova po želji.

U principu nikakav problem nikad nije ni bio, sad sam se igrao sa Italijanskim EPG-om, povukao Sky Sport F1 i MotoGP za 7 dana bez problema. Problem su ova 3 xml fajla za Srbiju koja ne rade? A najbitniji su mi, i svima koji gledaju Exyu EPG. Ako nije problem pokušaj sa gore pomenutima. Evo i Portugalski npr. cabovisao.pt.channels.xml NE radi dok guia-tv.pt.channels.xml radi sasvim ok, povukao sam EPG za Sport TV 1/2/3/4/5. Ostaviću attachment za ovaj PT config koji radi i RS config koji ne radi.

P.S. Meni ni jedan xml is Srbija foldera ne radi. Samo prikazuje obaveno ažuriranje. Pretpostavljam ažuriranje i licenciranje rešava probem? Svaki .ini ima svoju potrebnu verziju?
 

Prilozi

  • guia-tv.pt.channels.zip
    700 bajta · Pregleda: 10
  • epg.sbb.rs.EK.channels+tvarenasport.com.channels.zip
    876 bajta · Pregleda: 24
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
mi imamo nas epg od 2013 godine i nikada se nisam zanimao za drugi tako da mi je webgrab bio samo nesto sto sam hteo da vidim na koji princip i kako radi te me nije ni zanimalo posebno......verzija 1 i 2 im je nekada radila solidno i na svim operaterima koje imaju u ponudi......e onda su se komercijalizovali i uveli v3 sa donacijom i licenciranjem......vrlo kratko sam sada probao v2 i video da ne rade vise svi operateri ali ima dosta onih koji rade pa mozes kombinovati (tv profil.hteronet.ba,klix.ba.....)

licenciranje funkcionise na taj nacin sto se u setting ubaci tvoja licenca tipa.....

<license wg-username="username" registered-email="forum email-address" password="password" />

nisam proveravao gotovo nista vezano za to i moguce je da bi svi provajderi radili sa licencom ali pod uslovom da redovno azuriraju jer je masa operatera koji stalno nesto menjaju vezano za svoj epg pa ako se to adekvatno ne isprati od tvorca webgraba normalno je da ne rade i ne vuku epg od tog operatera.....

kada mi ispadne vise vremena pogledacu malo taj webgrab mada nije moja svera interesovanja jer imamo nas epg koji vuce od par eminentnih operatera poput sbb,supernove.....

u principu ako zelis praviti svoj config za v2 mozes isprobati operatere izdvojiti koji rade i onda kombinovati sa njima.....
 
Poslednja izmena:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
usput treba eksperimentisati......radice to dobro.....
-Instalirao V3

-kreirao besplatan nalog kod njih na


-dobio pas cod.....



Ashampoo_Snap_2020.07.24_21h27m22s_002_.png

-ubacio ga u config fajl

Kod:
<?xml version="1.0"?>
<settings>
<filename>C:\Users\SF71\AppData\Local\WebGrab+Plus\epg.xml</filename>
<mode>m</mode>
<postprocess grab="y" run="n">mdb </postprocess>
<proxy>automatic</proxy>
<user-agent>Mozilla/5.0 (compatible; MSIE 9.0; Windows NT 6.1; WOW64; Trident/5.0; yie9)</user-agent>
<logging>on</logging>
<retry time-out="5">5</retry>
<skip>6,1</skip>
<timespan>1, 18:00 24:00</timespan>
<license wg-username="boki71" registered-email="MEJL SA KOJIM KREIRAO NALOG@gmail.com" password="acab969a"></license>
<update>f</update>

i radi i v3.....kao registrovan user

Ashampoo_Snap_2020.07.24_21h24m14s_001_.png

e sada sta radi od provajdera nisam probao.......verovatno svi koje nisu enkriptovali.....medjutim ima limit od 30 kanala.....
dok v2 bez ikakvog logovanja nema limit.....

Ashampoo_Snap_2020.07.24_23h30m20s_004_.png

cisto informativno...jedan operater pravi za sebe epg preko webgraba pa proverio da rade enkriptovani fajlovi iz siteini packa..

155.png
moze se cackati ko ima vremena.......
 
Poslednja izmena:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
jos jedno zapazanje ......

malo sam obisao epg od ovih ,,vidjenijih,, ex-yu panela,naravno ne racunajuci tu zvanicne operatere...
velika vecina vuce sf epg (tacnije vuce se na 415 razlicita dns)

Ashampoo_Snap_2020.07.25_17h28m58s_008_.png
takodje koliko sam video jedino sf i tv profil ima svoj epg a razlika je sto je sf epg besplatan a epg sa tvprofila se placa

sf.png
profil.png

velika vecina koristi webgraber V2 jer je neogranicen sto se tice broja kanala ali malo suzen sa operaterima....

Ashampoo_Snap_2020.07.25_17h18m50s_004_.png
Ashampoo_Snap_2020.07.25_17h18m50s_004_.png
Ashampoo_Snap_2020.07.25_17h17m38s_003_.png
Ashampoo_Snap_2020.07.25_17h19m22s_005_.png

a jako retki i mozes na prste jedne ruke nabrojati one koji koriste V3 poput recimo red devila....naravno kako i dolikuje ovom odlicnom panelu ima full epg i sa enkriptovanim operaterima iz siteini packa.....

Ashampoo_Snap_2020.07.25_17h22m36s_006_.png
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top