Učlanjen(a)
07.11.2014
Poruka
321
Razmisljao sam da li da otvaram posebnu temu za ovo posto nema bas veze sa specificno ovim EPGom, ali nisam hteo da gomilam teme ako je nesto jednostavno za uraditi.

Zanima me postoji li neki tutorijal kako sami napraviti EPG. Za kanale sa ovog podrucja je lako, i ovaj i EPG IPTV provajdera kojeg sam pretplanik radi savrseno. Zanima me kako bih mogao da iskombinujem vec uradjeni EPG sa EPG-om za posebne kanale koje sam ubacivao iz raznih listi? Jel postoji neki sajt odakle mogu recimo naci epg za francuske, americke, kanadske... kanale? Takodje kako da ugodim vremensku razliku za nase podrucje za kanale koji nisu iz nase vremenske zone.

Postoji li neki xml editor ili tako nesto za takve stvari?
 
Učlanjen(a)
31.01.2020
Poruka
89
Razmisljao sam da li da otvaram posebnu temu za ovo posto nema bas veze sa specificno ovim EPGom, ali nisam hteo da gomilam teme ako je nesto jednostavno za uraditi.

Zanima me postoji li neki tutorijal kako sami napraviti EPG. Za kanale sa ovog podrucja je lako, i ovaj i EPG IPTV provajdera kojeg sam pretplanik radi savrseno. Zanima me kako bih mogao da iskombinujem vec uradjeni EPG sa EPG-om za posebne kanale koje sam ubacivao iz raznih listi? Jel postoji neki sajt odakle mogu recimo naci epg za francuske, americke, kanadske... kanale? Takodje kako da ugodim vremensku razliku za nase podrucje za kanale koji nisu iz nase vremenske zone.

Postoji li neki xml editor ili tako nesto za takve stvari?
Ja sam pročešljao ceo internet uzduž i popreko ali nisam našao odgovor na to pitanje. Kako napraviti svoj EPG, kako iščupati EPG sa SBB EPG, MTS EPG, ili sa onog TVProfil sajta, kako npr. pokupiti EPG sa Portugalskog Sport TV sajta za njihovih 6 kanala. Natrpao sam u xTeVe 5 EPG provajdera i napravio ih u jedan i opet mi fale pojedini kanali. Voleo bih da napravim svoj EPG a da izvor budu samo najbolji izvori napokon i sa opisima a to su SBB, MTS, TVProfil.
 
Učlanjen(a)
07.11.2014
Poruka
321
Ja sam nasao neki sajt webgraber koj ima hrpu xml fajlova, izgleda za razlicite satelitske provajdere ili sta vec uglavnom ima gomila.

Evo recimo hocu TNT americki (istocnu verziju). Ima sve ovo <channel site="tvtv.us" xmltv_id="TNT - Eastern Feed" site_id="2381D/241" update="i">TNT - Eastern Feed</channel>

Jel ja sad sve to ubacim u moj poseban epg xml fajl i na taj nacin dobijem EPG za TNT?

Evo za Sport TV od 1 do 5

<channel site="sporttv.pt" xmltv_id="SPORT.TV1" site_id="727" update="i">SPORT.TV1</channel>

<channel site="sporttv.pt" xmltv_id="SPORT.TV2" site_id="728" update="i">SPORT.TV2</channel>

<channel site="sporttv.pt" xmltv_id="SPORT.TV3" site_id="729" update="i">SPORT.TV3</channel>

<channel site="sporttv.pt" xmltv_id="SPORT.TV4" site_id="5406" update="i">SPORT.TV4</channel>

<channel site="sporttv.pt" xmltv_id="SPORT.TV5" site_id="5422" update="i">SPORT.TV5</channel>
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
ako zelis napravi za sebe onda ti je idealan program

a ako zelis nesto profesionalnije ko sto je sf epg.....i da vuce sa sbb.mts.supernove e onda ti treba daleko vece znanje......
 
Učlanjen(a)
07.11.2014
Poruka
321
E pa sa ovog sajta sam skidao ove xml fajlove gde ima za svaki kanal pojedinacno. Nisam znao da imaju alat za pravljenje lista, probacu ga, hvala.

A sta se podrazumeva pod profeisionalnije? Meni "samo" treba da ja dobijem EPG za zeljene kanale i da ove iz druge vremenske zone doteram po nasem vremenu.
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
e pa za to ti je idealan webgrab plus.....tu sam kreiras svoj xml config i ubacujes kanale po zelji kao i operatera od koga zelis vuci......a koje imaju u ponudi u siteini.packu ....

Ashampoo_Snap_2020.07.19_23h35m34s_005_.png
 
Učlanjen(a)
07.11.2014
Poruka
321
Hvala ti za ovo. Pogledao sam onaj tutorijal od 17 minuta kako se koristi ova aplikacija. Ovo je fenomenalno. Sutra cu odmah da probam da vidim kako radi.

I ovih 5 eura godisnje sto se pominje pretplata za vecinu dobrih sajtova od kojih se vuce epg nije nikakav problem.
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Hvala ti za ovo. Pogledao sam onaj tutorijal od 17 minuta kako se koristi ova aplikacija. Ovo je fenomenalno. Sutra cu odmah da probam da vidim kako radi.

I ovih 5 eura godisnje sto se pominje pretplata za vecinu dobrih sajtova od kojih se vuce epg nije nikakav problem.
nemoj placati nema potrebe za tim ako zapne pomocicu ti.....mozes napraviti za sebe iz celog sveta imas kanale.....

Kod:
http://webgrabplus.com/epg-channels
 
Učlanjen(a)
31.01.2020
Poruka
89
nemoj placati nema potrebe za tim ako zapne pomocicu ti.....mozes napraviti za sebe iz celog sveta imas kanale.....

Kod:
http://webgrabplus.com/epg-channels
Ja sam se cimao sa WebGrab-om ali dobijao sam greške pri pokretanju "grebanja" EPG-a. Na forumu njihovom su mi rekli da je potrebno donirati da se povuče EPG. Pitam se, kako dati doznanja WebGrab-u da sam donirao, jel su se oni samo sprdali samnom?

Mesecima već tražim taj profesionalniji metod ali nema vajde. Ako je taj profesionalni metod baš nešto hardcore nemoj se cimati zbog mene, ali očekujem od ovog WebGrab-a da radi. Nije mi problem da doniram njima ali ti kažeš da nema potrebe tako da neka im na dušu. Pitam zašto ne radi program a oni meni doniraj, pa da opet ne radi...
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Ja sam se cimao sa WebGrab-om ali dobijao sam greške pri pokretanju "grebanja" EPG-a. Na forumu njihovom su mi rekli da je potrebno donirati da se povuče EPG. Pitam se, kako dati doznanja WebGrab-u da sam donirao, jel su se oni samo sprdali samnom?

Mesecima već tražim taj profesionalniji metod ali nema vajde. Ako je taj profesionalni metod baš nešto hardcore nemoj se cimati zbog mene, ali očekujem od ovog WebGrab-a da radi. Nije mi problem da doniram njima ali ti kažeš da nema potrebe tako da neka im na dušu. Pitam zašto ne radi program a oni meni doniraj, pa da opet ne radi...
ma kakvo doniranje....voleli bi oni.....radi to bez ikakvog doniranja,potrebno je samo napraviti dobar config.....kao sto vidis radi lepo,,,,,

zadnje vreme doslo.....izgleda da svi traze neke pare jedino mi sve radimo dzabe za siroke narodne mase...... :roll: :roll:

Ashampoo_Snap_2020.07.20_20h53m03s_001_.png
 
Natrag
Top