Šta je novo?

Wayne Dyer

• Začetnik teme crvendac_011
  • Datum pokretanja
crvendac_011

crvendac_011

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
36.996
Nisam znala za taj podatak. Hvala. :)

Umetnošću može da se nazove mnogo toga, pa se baš iz tog razloga često banalizuje kao pojam i mnogi sebe zovu umetnicima potpuno nezasluženo.

Sloboda jeste veliki problem, ali ja to obično kažem da ono što nosiš u sebi, mora da nađe način da izađe iz tebe i ugleda svetlost dana, u bilo kom obliku. :)

Z

Z1oran

Učlanjen(a)
20.02.2013
Poruka
535
Све што је човек направио, насликао, опевао, одсвирао, све је то плод опонашања природе... Мислим да је увек инспирација у нечем живом, било да је то дивљење некој природној лепоти, некој маленој животињици, дрвету, или једноставно, емоције према другом људском бићу... Чини ми се да је корен у томе... А све оно што покушава да заобиђе та неписана правила, није допадљиво и одбојно је... :)

Слобода нам је недостижна при овом стању свести, па и само сазнање о томе нам показује стазу којом би се требало кретати... :)

crvendac_011

crvendac_011

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
36.996
Naravno, samo ono u čemu možemo da se nađemo jer nam je na neki način "prirodno okruženje", dopadljivo je i prijatno većini. :)

Nisam sigurna da sam razumela šta si hteo da kažeš o slobodi, ali teško je ovako teoretisati na tu temu, reči su siromašne.

Z

Z1oran

Učlanjen(a)
20.02.2013
Poruka
535
Управо тако... :)

Што се слободе тиче, ево, да појасним. Овај, материјални, свет је тако конципиран, да пружа веома мало слободе, а веома много обавеза, па је компликовано из тога изаћи а да се ништа тиме не изгуби... Поред толико обавеза тешко је развити своју стваралачку страну, јер смо стално у одбрамбеном стању због страха од неке казне, губитка посла, недостатка новца и којекаквих егзистенцијалних питања... А не може се у исто време бити у моду "одбране" и моду "стварања"... Не знам колико сам појаснио, али сам се потрудио... :)

Z

Z1oran

Učlanjen(a)
20.02.2013
Poruka
535
Е, драго ми је да јесам.... И, као код сваког могућег проблема, сама чињеница да је установљено где је проблем, је привукла решење на пола пута... :)

crvendac_011

crvendac_011

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
36.996
Da, kad znaš ko ti je "neprijatelj", naći ćeš načina i da se s njim izboriš. :)

Z

Z1oran

Učlanjen(a)
20.02.2013
Poruka
535
Не бих ја то звао непријатељем... Јер, проблем је што смо прихватили да тако функционишемо, па онда део себе називамо "непријатељем"... Пре бих ја то назвао ђаком... :)

crvendac_011

crvendac_011

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
36.996
Da, ti i tvoja apsolutna pozitivnost. :)
Ne dozvoljavaš nijednu negativnu reč, mada uopšte nije trebalo da ima toliku težinu. :)
U redu, đak ili učenik. A kažu da "kad je učenik spreman, učitelj se pojavi". :)

Z

Z1oran

Učlanjen(a)
20.02.2013
Poruka
535
Како да не будем позитиван када је овај свет предиван... :)

Ја бих рекао да је учитељ ту, без обзира да ли је ђак спреман или не... Само што, ако није спреман, онда добије "батине", а ако је спреман онда то буде веома лепо... :) Живот нас мења свакодневно, а на нама је да ли ћемо да весламо или да пустимо да нас лупа о стене док нас носи својим током... :)