Vracanje izgubljenog hard diska ili particije

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Desava se da prilikom reinstalacije Windowsa ili iz raznoraznih drugih razloga ne vidite u vasem My computeru hard disk ili neku od particija sa vaseg hard diska ako je on naravno izdeljen na particije..Onda verovatno kod svakog korisnika nastaje panika ,sta dalje posto je predpostavka da na njemu postoje vama prekopotrebni podaci...Postoji jedan mali alat koji ce uz oprezno i pravilno rukovanje bez problema povratiti zagubljenu particiju ili ceo hard disk ako mu je ostecena particijska tablica sto je uglavnom slucaj kada se nevidi hard disk....

Ovaj maleni alat nece izmeniti nijedan podatak sa vaseg hard diska vec samo povratiti isti i napraviti ga vidljivim pod uslovom da se pravilno rukuje ovim alatom
.

Njega imate na adresi....

:download:

Kod:
http://www.mediafire.com/?o51c1ya9l77417s



hdd.jpg


Nacin rukovanja ovim malim alatom je sledeci......Idemo redom,korak po korak...
 
Poslednja izmena od urednika:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Inace ovaj alat radi u komandnom prozoru i nemora biti instaliran u racunaru.U njemu radite iskljucivo preko tastature i to strelicama gore,dole,levo,desno uz koriscenje dugmeta Enter......

qj71iM.jpg


Posto downloadovali ovaj alat i raspakovali iz rara startujte ga duplim klikom misa na fajl sa nazivom testdisk_win.exe ....broj 1

pjoFHm.jpg


Posto vam se pojavi komandni prozor dugmetom na tastaturi sidjite i stanite na oznaku No Log.......a zatim pritisnite Enter......broj 2

xU1QLn.jpg


Posto ugledate sve hard diskove sidjite strelicom na tastaturi do onog hard diska koji vam se nevidi ili sa koga fali particija....broj 3,te posto to uradili stanite takodje na Proceed i pritisnite Enter.....broj 4

XyAmpUrof.jpg


Zatim u zavisnosti od vaseg sistema za windows naprimer stanite na Intel (intel/PC partition) i pritisnite na Enter.....broj 5 (ako imate Mac stacete naravno na MAC os posto ovaj alat i njega podrzava kao i Linux)......

raU.jpg




Zatim ce te stati na Analyse i pritisnuti enter na tastaturi......broj 6

82dCmp.jpg


Posto vam budu pronadjene sve particije koje imate na tom hard disku stanite na Quick Search...i pritisnite enter na tastaturi......broj 7

5kGgSC.jpg


U sledecem prozoru ako je vasa particija kreirana u Vista operativnom sistemu samo pritisnite na tastaturi Y a ako je kreirana u Windows XP pritisnite na tastaturi slovo N....

HqCKzyPU8.jpg



Sacekajte analiziu par trenutaka i dobicete sve vase particije na tom hard disku obojene u zeleno i informaciju da je struktura hard diska OK.Pritisnite na tastaturi Enter......

Vu0zXkL.jpg


Zatim stanite strelicom tastature na Write..broj 8 i pritisnite enter.......

2rIAdnDLb.jpg


Zatim u novom komandnom polju pritisnite na tastaturi Y...

7oIW245Nb.jpg


Posto vam je obelezeno OK pritisnite na tastaturi Enter......

eO3jP.jpg


U novom komandnom prozoru sidjite strelicom na tastaturi na Quit i pritisnite enter....broj 9

nQwoD04JH.jpg


Ponovo stanite strelicom na tastaturi na Quit i pritisnite enter.....broj 10


3fnF7ix.jpg


Sada mozete zatvoriti komandni prozor i resetovati racunar.Sa novim dizanjem sistema aku su bile ostecene particijske tablice (sto je uglavnom slucaj) sve ce biti ponovo vraceno na normalu i ponovo cete ugledati vas zagubljeni hard disk ili neku od particija sa njega koja vam nije bila dostupna.....

Napomena....Ovo radite na sopstvenu odgovornost,mada u takvim slucajevima nema se sta mnogi i izgubiti.....Vredi pokusati....
png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAQCAYAAAAf8%2F9hAAAB30lEQVQ4EZVTSy8DURT%2BZjpm6GhL0pKQphYeCZF4hIVEWLDowsaCxMJC8AP8AMI%2FsBQWFhKPxMpGbIgFK6vWe0WoRVOPPihth3vmTm%2FTUuEs7r3zzfnO950zdySw6Nz6%2FKT9v3EyIknSX8idHiZSBRzcA1fP%2BTK%2FFiDiXBdQo%2BdI%2Fp00wklFALI4FRxm2oCl%2FnwypXS7E8gYGZH9YwFSHWvgOUehd0zsPYJ2CqcqI5lK8pdszXmxICIP1fGHueMXLAcS0BQNTW4bemqAu1gGhmElsy2vAKkWkl12F3RNR2UpJwUjKSisYDZEC44SYKqFw2SXlLNkQvuZ%2Bn3cwFkkzYppkCWeKwqQMhWhWAly26RMQV%2BhsQLYvXmHqqgwIMOwbo5ooa%2FWzDUXFxuUXmp5ZgjNhWLjIg67Wo50sRnwNGC%2Bx4mnwxQ%2BmMp0M7tEHjY8Zv%2BU9V%2FtUmG5N9OFg1CCJxJKn2p1IDcowm6jbHiygnaPzXRw%2FgRQF2IG69dAlCSLhNehYKpVx2Iv4PcBUuEQ6Y5P7mdMm1Qj%2BmFg8%2BoVg9thE%2FM6bBiu1zC%2B94a1ixSyv5%2B0cDmaJxtP6jh%2FaADtii0Nt%2BMR3sqQwJxlMXT4AswBp5lGCosU6eIbPNu0KX0BMmqe8Db%2Bbr8AAAAASUVORK5CYII%3D
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
21.10.2009
Poruka
50
Danas sam upravo imao ovakav slučaj,nestala je D particija.Sa ovim programčićem i po uputstvu vratio sam je bez po muke.Hvala Boki71!
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
U PDF........

:download:

[raw]<iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=37BC32D29066020F&resid=37BC32D29066020F!1175&authkey=AB9ZOMpPstLOeXM" width="98" height="120" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>[/raw]
 
Član
Učlanjen(a)
09.11.2010
Poruka
3
pozdrav, molim vas za pomoc! neznalica sam sto se tice kompjutera, pa bih vam bila puno zahvalna ukoliko mozete da mi pomognete... evo ukratko sta je moj problem- imala sam vista os, dala drugaru da mi instalira xp, koji nije prepoznao d particiju kad je podigao sistem, i onda smo nasli vistu, instalirali je, pronasla je d ali prazan :((( kad je instalirao xp, nije formatirao d particiju, tako da se pitam, da li postoje nacini da nekako vratim te podatke, ili vratim d u predjasnje stanje? pokusala sam sa programima recover my files i sl, nasli su mi dosta podataka, ali procentualno, samo nekih 30% fotografija, koje su mi najbitnije da vratim... ne znam da li vredi da pokusam sa ovim programom, s obzirom na to da smo posle instalirali vistu opet? a ne bih da pokusavam bez vaseg saveta, da ne napravim jos vecu zbrku...
 
Poslednja izmena:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Nemoj da odustajes dok bar ne isprobas povratiti sa 3-4 alata zeljene slike.......

postoji na forumu tutorijal Vracanje obrisanih dokumenata pa pokusaj tim alatom .......a takodje probaj za vracanje slika i alat.....Photo Recovery Genius....ima dosta tih alata koji i posle formatiranja znaju povratiti dokumenta........
 
Član
Učlanjen(a)
09.11.2010
Poruka
3
hvala puno za odgovor, pokusacu sad i tim foto-genijem, valjda ce mi pomoci :))) hvala!!!
 
Član
Učlanjen(a)
09.11.2010
Poruka
3
joooooooj, hvala ti puuuuuuuuuuuuunnnnnnnnnnooooooooooooo!!! ovaj photo recovery mi je nasao mnogo slika, hvala, hvala, hvala!!! :))))))))))))))))))))))))))))))))))))
 
Član
Učlanjen(a)
15.12.2009
Poruka
125
Boki brate, iskoristio sam ovaj alat kako bih povratio jednu particiju na svom starijem racunaru... Sve sam uradio kako treba i program je sva dokumenta povratio. Ali, sta se desava dalje, na toj particiji mi je najvecim delom muzika (program je povratio sve do jedne pesme), no problem se javlja kada pokrenem neku pesmu npr. Zeljka Joksimovica a ono mi svira pesma Colonie...Desava mi se i to da u toku sviranja dodje do prelaza sa jedne na drugu pesmu, koju uopste nisam pustio... Imas li neki strucan savet sta je dovelo do ovih problema?
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Boki brate, iskoristio sam ovaj alat kako bih povratio jednu particiju na svom starijem racunaru... Sve sam uradio kako treba i program je sva dokumenta povratio. Ali, sta se desava dalje, na toj particiji mi je najvecim delom muzika (program je povratio sve do jedne pesme), no problem se javlja kada pokrenem neku pesmu npr. Zeljka Joksimovica a ono mi svira pesma Colonie...Desava mi se i to da u toku sviranja dodje do prelaza sa jedne na drugu pesmu, koju uopste nisam pustio... Imas li neki strucan savet sta je dovelo do ovih problema?

Hmmmmm......iskren da budem nisam se sretao sa ovakvom situacijom.....

Verovatno je zabrljaveo nesto prilikom vracanja......:(:(......Pokusaj reparirati sa nekim od alata te pesme kod kojih se javlja problem.......ili pokusaj nanovo vracanje da vidis dali se ponovo desava isti slucaj..........neznam ni sam sta bih ti drugo predlozio da radis.......
 
Natrag
Top