Vracanje izgubljenog hard diska ili particije

Član
Učlanjen(a)
13.04.2011
Poruka
695
2tft.jpg
[/IMG] Isto kao i svi gore izgubio sam particiju i sa ovim alatom sam uradio dovde
1vxv.jpg


idem dalje izađe ovo

2tft.jpg


kao da vratim te particiji u win7 jer mi je sa linux-som sve jasnije...ali win7 ih nevidi uopšte.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Aaaaaaaa, aaaaa...
Prijatelju nisi bio jasan, al da pojasnim malo, particjie koje formira Linux ne vide se u Windowsu. One nisu izgibljene samo ih Win ne vidi. Ako hoce da ih vidis iz Windowsa treba ti specijalan alat koji je nedavno bio u Svetu Kompjutera.
Znaci vrlo prosto.
Ili samo udji u linux pa prekopiraj to na Windows lokaciju.

Resenje skinuti taj alat koji je besplatan.
ili linux instalirati na NTFS particiju.

Normalno posto ja nisam budala, ti treba da skines taj alat prvo, idi na http://www.sk.rs pa nekoliko brojeva unazad nalazis taj alat, mada se nalazi i iz gugla, al ja hocu da te nateram da sam nadjes.
 
Član
Učlanjen(a)
13.04.2011
Poruka
695
Evo jos malo da pojasnim , u računaru imam 3 HDD na jednom to je ovaj sto je sporan sam imao particije C i D i kada sam hteo da instaliram nov operativni sistem win7 na particiju C pri instalaciji mi izadje da nema ni jedne particije ....ja onda uzmem lubuntu i instaliram i onda podignem sisem u lubuntu medjutim opet nemam onih particija ja onda instaliram ubuntu i pogledam da mi je pola diska lubuntu a pola ubuntu ....al gde su mi one particije u winu C i D....mora da su tu negde jer nista nisam formatiro....eto ....
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Kad se udje u linux postoji komanda da se "mauntije", dodatni hard sa svojim particijama i onda se pojavi ceo hard onde. E sad, posto ti nemas iskustva sa svime ovime, do duse ko je taj ko je perfektan. Kad se instalirava Linux, da ne bi doslo do komplikacija sa drugim hardovima, obicno se istrgnu kablovi od ostalih hardova da ne bi doslo do incidenta.
iskusniji ovo ne rade, ali eto.

Sad kad si reko gde su mi particijem, to veruj mi niko ziv ne zna. Ako si ih kojim slucajem formatirao u neku linux particiju, onda su tu, samo sve s*ebano, s oprostenje.

Znaci da ti je za nauk ...
...Kad instaliravas linux otkaci ostale hardove, ovo moze, ali samo iskusniji koji su jeli ovaj leba.

S, druge strane, ako si u uso u Linux sa ostalim-hardovima samo skroluj na dole i trebalo bi da vidis ostale ne_mauntovane hardove i aktiviraj ih.

Malo zapetljano sve ovo, al dok ne sje*es jedno 5-6 reinstala, nema vajde, samo upamti stos sa kablovima, ...bar u pocetku(otkaci drjvove sa Winom(tokom instalacije) i iz Biosa podesi boot particiju sa Linuxom(ako ne otkacinjes).

OOoooo, fuck ....Grub je fejlirao ...
P.S. ako si na Win particiju instalirao Linux, onda se pozdravi sa doticnim, ne nuzno, ali zavisi od iskustva u kompjuterizmu.
 
Član
Učlanjen(a)
13.04.2011
Poruka
695
Evo kako izgleda u ovo programu ovaj drugi hard disk nema nikakve oznake iako je na tim particijama bio win7..
3qmq.jpg
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ako ovu sliku gledamo iz Windowsa, sasvim je normalno da ne vidi Linux particije. Nema tu nista cudno. Isto je tako i kod mene, samo sto sam ja na hardu gde mi je Linux napravio jos jednu NTFS particiju(za download) i kad predjem na Windows odatle skidam stvari koje sam downloadovao preko Linuxa.
Gle sad mozda i nije to, ali tvoja najveca greska je sto ti se particije zovu C, D i tako dalje. Udji u My Computer desni klik na particiju i promeni joj naziv, recimo moj Linux i tako dalje. Evo kod mene je particija zove se drkonja i ja tacno znam sta je na toj particiji, manje zbunjivanja.
Ko sto rekoh Windows ne vidi linux particije i da bi ih video treba ti poseban program, s druge strane linux vidi Windows particije ko od sale..

P.S ...raspodela slova po particijama nije nuzno ista.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
█████
►Pozdravi komsiku Mr.Daky, kazi joj da brisem ono od prosli put :D ОО═○
▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓
milorad031,
Ta extended particija sto ti tu pise, ona u stvari sadrzi ove ostale,
nju u stvari gledas kao sadrzalac ostalih particija u sklopu nje,
Nemas ti vise sta tu da trazis, na prvoj slici jasno stoji ..
da imas Linux u extended particiji.. naso si je cestitaj sebi.
(normalno opet je neces videti iz Wina bez namenskog alata)

Na onoj slici u 25 postu stoji da su ti diskovi 1 i 3 u NTFS rezimu, a disk 2 (other), verovatno Linux particija.
Taj program koji koristis ne poznaje Linux particije pa ih oznacava sa (other).
▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top