Vrabac u ruci ili golub na grani?

Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Vuk:Zavisi i kakav je čovek taj što je jurio... Nekome možeš dati i jato golubova,a on ga neće videti jer je (zamisli) onaj golub kojeg je on hteo - na grani! Dok se on smisli - odoše i ovi koje je imao,pa onda kuka k'o slepac...
Potpuno si u pravu...I hitrina je jako bitna...Onaj koji sporo reaguje ostaje bez ''oboje''!!!:yea:

Jurivaka:Ja znam ljude koji su se čvrsto držali te filozofije - vrabac u ruci, i igorisali su mnoštvo golubova na grani, ali, kada se pojavio izuzetno primamljiv golub, "izgubili su glavu"
I ovo je tačno...A kako da znaš da je to ''izuzetno primamljiv golub''. Ponekad se nešto ili neko učini primamljivim, ali kada dosegneš do toga, možeš shvatiti da i nije nešto posebno, skoro da je isto kao i onaj vrapčić kojeg si već imao...Pa se postavlja pitanje, da li je vredelo ''gubiti glavu'' zbog njega!!!:vorred:
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2010
Poruka
4.075
Nisu ni svi golubovi isti...Ponekad golub vredi svakog perceta koje ima i tad je svaki trud za njegovim ulovom zlata vredan. To sve naravno, pod uslovom da se ne ispusta vrapcic....yes3
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Nisu ni svi golubovi isti...Ponekad golub vredi svakog perceta koje ima i tad je svaki trud za njegovim ulovom zlata vredan. To sve naravno, pod uslovom da se ne ispusta vrapcic....yes3

Tačno...Mada i taj vrapčić zna da dosadi, pa postane nebitan u celoj priči...Pa i kad se ''ispusti'', i nije neka šteta...
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
5.646
Uvek mi je bio privlacan golub na grani..zagledala bih ga i merkala danima..razmisljala o njemu uvek i stalno kako bi bilo da je moj..dok bih razmisljala tako dosla bih do zakljucka da su ustvari i golubovi jako slicni vrapcima samo malko drugaciji..nasla bih razlog za jos razmisljanja i mastanja o njemu ..ali nikad nisam bila alava i brza dovoljno da ga uhvatim..uvek sam to ostavljala za sutra..
Nikad nisam ispustala vrapca ..sto je sigurno sigurno je..neka njega a goluba ako capim ..capim..
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Kako vidim, ja jedina preferiram vrapca. Golubovi više zaseravaju situaciju, znam iz iskustva.:)
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Kako vidim, ja jedina preferiram vrapca. Golubovi više zaseravaju situaciju, znam iz iskustva.:)
Moram da ti kažem besherat, da me je ova tvoja konstatacija zaista nasmejala...:lol:
Ali nekada smo u situaciji da se pitamo, kako to golubovi mogu da zeznu situaciju, pa nas upravo ta znatiželja gura dalje da ispitamo, da li ćemo ovoga puta imati više sreće...''Golubovi'' umeju biti i te kako ''zavlačiti''...:) Ne možeš ga se tek tako otresti:)Nateraće te da bar malo razmišljaš o njimu, zar ne?
 
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Bolji je vrabac. Od nečega je lakše početi, nego od ničega. A možda se pokaže i kao dovoljan. Pa ti golub ni ne treba.
 
Član
Učlanjen(a)
12.01.2010
Poruka
472
Tesko da bih nesto postigao u zivotu da nisam bio hazarder, ne samo u poslovnim nego i ljubavnim vodama. Danas, kada imas vec, bar za mene, vise nego dovoljno za neki stabilan zivot i troje dece, manje sei gram, ali jos uvek me vuku nove ideje i potezi, sa mnogo manjim ulozima........
 
Natrag
Top