Vpn na balkanu

Učlanjen(a)
25.12.2020
Poruka
130
Ok, da pojasnim.
Prilikom instaliranja Protona ima koliko se secam nedelju dana FREE za sve VPN u svim zemljama ko zeli da testira. E svaki sam testirao i 40/10 daje. Tako da onda je i ta trial verzija limitirana sa protokom sto je i logicno. Tako da otud verovatno je moj test bio samo 40/10, inache imam optiku daleko vece brzine od te, tako da to nije upitno. Tako da eto dopune kaga interesuje, moze iz ovih nashih par postova da zakljuci.
Nakon trial verzije ostaju 3 zemlje sa free vpn, JAPAN USA I HOLANDIJA i block je na p2p dok se ne kupi premium.
Па одлично. Ја нисам имао такву брзину са VPN конекцијом. То за free trial је могло раније на ту фору. Проверио сам данас, са новим налогом, нема free trial, одмах избаци само бесплатне сервере. И да, када сам ушао на PirateBay, избацио ми се лого од ProtonVPN-а, са напоменом да p2p није омогућен за free сервере.
 
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
38
Sto opet u prevodu znaci da free ProtonVPN se pre moze koristiti za privatnost, ali ne i za p2p.
I to je upitno, posto svaki browser sa svojim ekstenzijama daje jedinstveni fingerprint, tako da samo T0R bez ad block extenzija i slicno za surfovanje, sto opet u prevodu znachi imate privatnost ali ste izlozeni nezeljenim sadrzajima kao sto su popup reklame trackeri.
Za surfovanje po DEP i DARK webu, postoje druga pravila i ovaj VPN nije dovoljan.
Necu dalje u dubinu na odem u offtopic. Sustina je da nijedan free VPN nije 100% pouzdan, a takodje ni nijedan placeni VPN jer:
- ako ne znate da koristite browsere na pravilan nachin ostavljate "fingerprint" za phishing ili za vasu identifikaciju
- i ako znate da koristite browsere, zavisno od VPN postoje ugovori sa INTERPOLOM i odsecima za borbu protiv CC tako da na zahtev mogu da vas identifikuju.
Naravno, to sto smo u Srbiji, danas je plus, jer jos nije u tolikoj meri regulisano zakonom, tako da koristite dok moze.
Ali jos jednom sa FREE VPN nikako na DEP i DARK Web, pogotovu ne na onaj deo internet zajednice koji se bavi nelegalinim aktivnostima, jer ste laka meta.
Za one kojima je sve ovo novo, Dep i Dark Web izguglajte sta je sta i kakav impact ima danas u svetu u odnosu na internet za koji svi mi znamo. zz
 
Učlanjen(a)
25.12.2020
Poruka
130
Sto opet u prevodu znaci da free ProtonVPN se pre moze koristiti za privatnost, ali ne i za p2p.
I to je upitno, posto svaki browser sa svojim ekstenzijama daje jedinstveni fingerprint, tako da samo T0R bez ad block extenzija i slicno za surfovanje, sto opet u prevodu znachi imate privatnost ali ste izlozeni nezeljenim sadrzajima kao sto su popup reklame trackeri.
Za surfovanje po DEP i DARK webu, postoje druga pravila i ovaj VPN nije dovoljan.
Necu dalje u dubinu na odem u offtopic. Sustina je da nijedan free VPN nije 100% pouzdan, a takodje ni nijedan placeni VPN jer:
- ako ne znate da koristite browsere na pravilan nachin ostavljate "fingerprint" za phishing ili za vasu identifikaciju
- i ako znate da koristite browsere, zavisno od VPN postoje ugovori sa INTERPOLOM i odsecima za borbu protiv CC tako da na zahtev mogu da vas identifikuju.
Naravno, to sto smo u Srbiji, danas je plus, jer jos nije u tolikoj meri regulisano zakonom, tako da koristite dok moze.
Ali jos jednom sa FREE VPN nikako na DEP i DARK Web, pogotovu ne na onaj deo internet zajednice koji se bavi nelegalinim aktivnostima, jer ste laka meta.
Za one kojima je sve ovo novo, Dep i Dark Web izguglajte sta je sta i kakav impact ima danas u svetu u odnosu na internet za koji svi mi znamo. zz
Свака Вам је к'а Његошева :) Слажем се са Вама у потпуности.
 
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
38
Ok, mali update. Posto nisam neko vreme koristio VPN i onda rekoh da istestiram sada.
Znaci, sto se tice p2p to smo apsolivirali da je na free block.
Sto se tice brzina, brzina i na free i na premium mi je 30/40 down/upl cak sa tendencijom da mi down bude josh manji na free serverima cemu je verovatno uzrok prime time u kome se koristi VPN u tom trenutku, ali opet to je nekoliko Mbit/s razlika.

Sto me navodi na to da moj ISP u stvari trotluje DOWN kada koristim VPN na 30Mb/s
Mada sto bi to radio...
Druga verovatnoca je da je do gpon modema, pa sam ga udario u DMZ, ali i dalje je 30Mb/s
I na NordLnyx i na OpenVPN UDP mi je isto tako da sam i tu mogucnost iskljucio.
Ne znam sta bi jos moglo da bude.
Eth konekcija je, da.
Gpon modem + Gigabitni ruter.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
25.12.2020
Poruka
130
Ok, mali update. Posto nisam neko vreme koristio VPN i onda rekoh da istestiram sada.
Znaci, sto se tice p2p to smo apsolivirali da je na free block.
Sto se tice brzina, brzina i na free i na premium mi je 30/40 down/upl cak sa tendencijom da mi down bude josh manji na free serverima cemu je verovatno uzrok prime time u kome se koristi VPN u tom trenutku, ali opet to je nekoliko Mbit/s razlika.

Sto me navodi na to da moj ISP u stvari trotluje DOWN kada koristim VPN na 30Mb/s
Mada sto bi to radio...
Druga verovatnoca je da je do gpon modema, pa sam ga udario u DMZ, ali i dalje je 30Mb/s
I na NordLnyx i na OpenVPN UDP mi je isto tako da sam i tu mogucnost iskljucio.
Ne znam sta bi jos moglo da bude.
Eth konekcija je, da.
Gpon modem + Gigabitni ruter.
Колика Вам је брзина Интернета иначе, без VPN-а? Не верујем да ће неко овде на Балкану да смањује брзину Интернета због тога :) Пре ће бити да је до неких ствари које сам већ написао у посту #19 ове теме. Пробајте да промените на UDP протокол и да, уместо Холандије, изаберете САД (Иако сервере у Холандији показује да су бржи, мени су некад бржи из САД-а. Не знам зашто, нема смисла, али тако је.).
 
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
38
100/40
na vise vpn programa isto, nebitno da li je placena ili ne verzija.
znachi eth port, dmz, isto mi je holandija, usa, nemacka, srbija vpn 30/40

ili je na gpon firmware udarena blokada sto ne mogu da proverim
ili moj gigabitni ruter pravi problem, pa bi u tom slucaju mogao npr. da ubacim stari 300mbit-ni ruter sa dd-wrt gde mogu da imam pregled sta se deshava, ali to me trenutno mrzi... a uradicu i to eventualno jer sam takav, ne volim nereshiv problem
ili cu da probam od laptopova koje koriste cjere, na jednom je win10 na drugom win 7, da povezem preko eth njih pa da vidim da nije do win negde
ili poslednja varijanta da updejtujem moj Ubuntu i lepo proverim u Linuxu, sto mi je mozda i najpametnije i mogu iz fotelje da se ne cimam sa kablovima xD

znaci idemo od poslednjeg, pa navishe... xD
ako ima jos neki predlog... eto, ovaj topic mozda sutradan nekome pomogne u analizi ukoliko ima slicni problem.
 
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
38
na ipvanish mi daje full speed, sada veze nemam sto na ovim drugima nece
 
Natrag
Top