Vpn na balkanu

Učlanjen(a)
14.02.2021
Poruka
35
Geo blokada da se zaobiđe pritatelju, ne koristi se VPN samo za torent

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Učlanjen(a)
07.10.2020
Poruka
25
Geo blokada da se zaobiđe pritatelju, ne koristi se VPN samo za torent

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
Sta je to geo blokada hocu neko da me upati za sta se zapravo koristi vpn znam da menja lokacija i ip adresa aliza sta je to potrebno

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2011
Poruka
460
zasto uopste mi na balkanu bi koristili vpn ako nam zakon ne radi nista sa skidanje torente

Opet skidanje zabranjenih stvari generalizuješ.

Ni vpn ni torrent [1] nisu "ilegalne" stvari. To su legalni "mrežni alati". Pomoću njih se može doći u posed kako legalnih tako i ilegalnih stvari.
Kao što sam već spomenuo, u najvećem broju zemalja sveta legalni "mrežni alati" su dozvoljeni, što je i normalno.
Stoga, tvoju nedoumicu nema potrebe da vezuješ za balkan (ili skoro bilo koji deo sveta).

Sa druge strane, ljudi koji za skidanje ilegalnih stvari koriste vpn servise to rade najčešće iz nepoznavanja problematike vpn servisa.
Najveći deo korisnika nema pojma da li je npr. saobraćaj kriptovan od strane vpn klijenta (isto važi i za torrent klijente)?
Da li vpn servis uopšte podržava kripciju?
Ko je vlasnik vpn servisa: neki državni organ ili privatna firma ili privatna firma koja radi za neke državne organe, ili ...?
Inače iza svih vpn servisa na internetu stoji manje od 10-ak vlasnika!

Sve u svemu, glavno pitanje je, ako uopšte postoji neki vpn servis kojem se može verovati, koji je taj?

Da farsa bude još veća, mnogi pokušavaju da se "sakriju" iza nekog vpn servisa ili torrent klijenta a sve vreme to, kao i ostale stvari, rade u ms windows okruženju!

[1]
Kod:
https://en.wikipedia.org/wiki/BitTorrent
 
Učlanjen(a)
07.10.2020
Poruka
25
Opet skidanje zabranjenih stvari generalizuješ.

Ni vpn ni torrent [1] nisu "ilegalne" stvari. To su legalni "mrežni alati". Pomoću njih se može doći u posed kako legalnih tako i ilegalnih stvari.
Kao što sam već spomenuo, u najvećem broju zemalja sveta legalni "mrežni alati" su dozvoljeni, što je i normalno.
Stoga, tvoju nedoumicu nema potrebe da vezuješ za balkan (ili skoro bilo koji deo sveta).

Sa druge strane, ljudi koji za skidanje ilegalnih stvari koriste vpn servise to rade najčešće iz nepoznavanja problematike vpn servisa.
Najveći deo korisnika nema pojma da li je npr. saobraćaj kriptovan od strane vpn klijenta (isto važi i za torrent klijente)?
Da li vpn servis uopšte podržava kripciju?
Ko je vlasnik vpn servisa: neki državni organ ili privatna firma ili privatna firma koja radi za neke državne organe, ili ...?
Inače iza svih vpn servisa na internetu stoji manje od 10-ak vlasnika!

Sve u svemu, glavno pitanje je, ako uopšte postoji neki vpn servis kojem se može verovati, koji je taj?

Da farsa bude još veća, mnogi pokušavaju da se "sakriju" iza nekog vpn servisa ili torrent klijenta a sve vreme to, kao i ostale stvari, rade u ms windows okruženju!

[1]
Kod:
https://en.wikipedia.org/wiki/BitTorrent
Hvala ti na opsirno objasnjenje ja nisam znaobsta je to vpn ali sad mi je malo jasnije

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk
 
Učlanjen(a)
07.10.2020
Poruka
25
i ja nevidim razlog zasto koristiti vpn na balkanu ako zakon nista neradi za toorent samo u njemackoj je potreban vpn i austriji za skidanje sa toorenta
Ja se pitpuno slazem sa tobom ali eto vidi pogore naucices nesto novo za sta konkretno sluzi vpn geo lokacija itd

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk
 
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
38
Jup ProtonVPN je dobar free. Koristim ga za neke druge svrhe. Koliko znam free verzija detektuje P2P protokole tako da se automatski blokira skidanje torrenta. Brzina 40/10 i placena i free verzija.
 
Učlanjen(a)
25.12.2020
Poruka
129
Jup ProtonVPN je dobar free. Koristim ga za neke druge svrhe. Koliko znam free verzija detektuje P2P protokole tako da se automatski blokira skidanje torrenta. Brzina 40/10 i placena i free verzija.
То за free верзију и p2p мислим да сам и ја приметио. Ако је још неко од чланова приметио, нека напише.
А то за брзину, зависи прво од тога какву ви имате брзину Интернета, користите ли WiFi или сте повезани на Интернет преко кабла, на који сте сервер повезани (што физички ближе, то боље), колико људи користи један сервер (мање процената, мање повезано, самим тим и већа брзина) и који протокол користите (TCP је стандардни, ако искључите Smart Protocol и изаберете Open VPN, па затим UDP протокол, приметићете значајно већу брзину Интернета).
Иначе, сервери су брзина 1 Gbps (минимум), а плаћени иду и до 10 Gbps-а! Јесте да VPN по дифолту смањује брзину Интернета, али мени се чини да сам чак имао бржи Интернет (док је био free trial).
 
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
38
Ok, da pojasnim.
Prilikom instaliranja Protona ima koliko se secam nedelju dana FREE za sve VPN u svim zemljama ko zeli da testira. E svaki sam testirao i 40/10 daje. Tako da onda je i ta trial verzija limitirana sa protokom sto je i logicno. Tako da otud verovatno je moj test bio samo 40/10, inache imam optiku daleko vece brzine od te, tako da to nije upitno. Tako da eto dopune kaga interesuje, moze iz ovih nashih par postova da zakljuci.
Nakon trial verzije ostaju 3 zemlje sa free vpn, JAPAN USA I HOLANDIJA i block je na p2p dok se ne kupi premium.
 
Natrag
Top