Vjera i djela.

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Jao, bas je lepo to sto iznosi Stvarnoslap.
On ne samo da ima maniju gonjenja, vec mu je i hrana da pise ovakve stvari.

Lažeš. Ja za ovim posegnem samo onda kada ti, tvoja (polu)braća tripo i kainos i marko o ovome pišete.

Pogledaj ponovo moj post. Nisam li odgovorio Marku na ovo:

Bas sinoc sam gledao statistihu Darthovih kolege, koja je zabrinjavajuca. Prilozene su lsike, data imena i Biskupije su izdale milione dolara da otkube prestupnike svestenike, koji siluju maloletnike i casne setre.
Pa neka nam Darth objasni sta on kaze na to bezumlje i bezakonje?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
I ovo si slagao, jer upravo si ti prvi posegnuo za nekakvim statistikama.

Točno, ja sam posegnuo za statistikama (brojkama), jer one pokazuju činjenice. A ti i tvoja (polu)braća ste prvi posegnuli za klevetanjem bez ikakvih argumenata. Hvala Bogu za brojke i statistike. :)

P.S. Lažovi uvijek napadaju istinu. A pogotovo im smeta istina koju argumentiraju brojke.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Točno, ja sam posegnuo za statistikama (brojkama), jer one pokazuju činjenice. A ti i tvoja (polu)braća ste prvi posegnuli za klevetanjem bez ikakvih argumenata. Hvala Bogu za brojke i statistike. :)

P.S. Lažovi uvijek napadaju istinu. A pogotovo im smeta istina koju argumentiraju brojke.

A argumenti srca i licnog iskustva sa Bogom?

E kada o tome budes poceo da svedocis ljudima da bi se i oni obratili na osnovu toga, tada ces biti pravi Isusov sledbenik.

Ovako, sejuci mrznju to sve mozes da okacis macku o rep, sto kaze jedna izreka.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
A argumenti srca i licnog iskustva sa Bogom?

E kada o tome budes poceo da svedocis ljudima da bi se i oni obratili na osnovu toga, tada ces biti pravi Isusov sledbenik.

Ovako, sejuci mrznju to sve mozes da okacis macku o rep, sto kaze jedna izreka.

Ja moram reći - Hvala Bogu za tebe. Ti si stotine ljudi otjerao iz i od sekte adventista sedmog dana, i tako im ostavio mogućnost da se spase. Još jednom, hvala Bogu za to.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ja moram reći - Hvala Bogu za tebe. Ti si stotine ljudi otjerao iz i od sekte adventista sedmog dana, i tako im ostavio mogućnost da se spase. Još jednom, hvala Bogu za to.

Zaista hvala Bogu na tome, ali nažalost, mnogi od tih koje su svojom nasrtljivošću i blasfemijama oterali iz i od sekte, završiće u ateizmu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja moram reći - Hvala Bogu za tebe. Ti si stotine ljudi otjerao iz i od sekte adventista sedmog dana, i tako im ostavio mogućnost da se spase. Još jednom, hvala Bogu za to.

A ti kao Hriscanin ne bi trebalo da lazes.

Pricas kojestarije.

Ja nemam nikakvu sluzbu u Adventistickoj crkvi, pa ni uticaja na ljude, niti sam bilo koga oterao iz crkve.

Tvoje lazi ce sa tobom na sud.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Zaista hvala Bogu na tome, ali nažalost, mnogi od tih koje su svojom nasrtljivošću i blasfemijama oterali iz i od sekte, završiće u ateizmu.

Neka Bog da da se to ne dogodi. I ne mora se tako i dogoditi.

Ja nemam nikakvu sluzbu u Adventistickoj crkvi, pa ni uticaja na ljude, niti sam bilo koga oterao iz crkve.

Nisam ni mislio na tvoju službu kod adventista. Mislio sam na sve tvoje čine ovdje na forumu koji će svakog razumnog otjerati daleko od adventista.

Tvoje lazi ce sa tobom na sud.

Ništa nisam slagao. Nažalost, sve su istine što sam o adventistima morao iznijeti.
 
Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
Ovo je jedna od najznačajnijih tema, jer bez vjere nije moguće ugoditi Bogu.

Ljudi dobijaju milost isključivo vjerom i samo vjerom. Tako da nije tačno da se milost dobija kombinacijom vjere i djela.

Sama vjera ili sama djela su nedovoljna, djela su dokaz vjere.

Danas mnoge zajednice propov. da se čovjek ne treba mijenjati jer je spasen milopšću (krvlju) Sina Božjeg.

I samo pričaju "vjera, vjera", ne znajući šta je vjera.

Vjera uopšte nije kada nego smatra da postoji Bog jer i đavoli vjeruju i dršću, prava vjera je dublja od toga to je povjerenje u Boga.

Jakov 2,19 Ti vjeruješ da je jedan Bog; dobro činiš; i đavoli vjeruju, i drkću.

Mnogi negiraju da trebaju da imaju djela kao dokaz vjere.

Jakov osuđuje takvu nauku.

Jakov 2,18

No može ko reći: ti imaš vjeru, a ja imam djela. Pokaži mi vjeru svoju bez djela svojijeh, a ja ću tebi pokazati vjeru svoju iz djela svojijeh.
Jakov 2,19 Ti vjeruješ da je jedan Bog; dobro činiš; i đavoli vjeruju, i drkću.
Jakov 2,20 Ali hoćeš li razumjeti, o čovječe sujetni! da je vjera bez djela mrtva?
Jakov 2,21 Avraam otac naš ne opravda li se djelima kad prinese Isaka sina svojega na oltar?
Jakov 2,22 Vidiš li da vjera pomože djelima njegovijem, i kroz djela svrši se vjera?

Dakle laž je da čovjek ne treba da se mijenja (nabolje) da bi se spasio jer u Bibliji stoji da

Otkrivenje 21,27I neće u njega ući ništa pogano, i što čini mrzost i laž, nego samo koji su napisani u životnoj knjizi jagnjeta.

Ljudi misle da mogu da se kurvaju, ubjaju, kradu i da se samo pozivaju na Isusa i Njegovu zaslugu i da tako budu spaseni.

Biblija to osuđuje.

1. Korincanima 6,9

Ili ne znate da nepravednici neće naslijediti carstva Božijega? Ne varajte se: ni kurvari, ni idolopoklonici, ni preljubočinci, ni adžuvani, ni muželožnici,
1. Korincanima 6,10 Ni lupeži, ni lakomci, ni pijanice, ni kavgadžije, ni hajduci, carstva Božijega neće naslijediti.


Dakle prevaranti uzimaju dio Biblije u kojem se govori da smo spaseni isključivo i samo Božjom milošću i da niko sebe ne može spasiti.

Tačno je ne može niko sebe spasiti ali neće ni biti spaseni oni koji odbiju milost i ne pokaju se.
Spasavamo se verorom koja mora biti poduprta delima vere.
Takodje Bog je rekao budite sveti kao sto sam i ja svet...
Nas zivot mora odrazavati Bozju svetost.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
samo ISTINITA ISPRAVNA Biblijska vjera
može polučiti i PRAVA DOBRA djela
jer
i ZLI KrivoVjernici rade dobra djela
a dal će im se TO uzeti u obzir
bez ISTINITE Vjere?
NEĆE!!!!!!!!
 
Natrag
Top