Vječno mučenje ili uništenje grešnika?

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Ponovicu nesto sto sam napisao ranije, i izvinjavam se zbog ovakve konstatacije, ali to je jedini zakljucak koji se moze izvesti:

Samo neuropsihijatrijski bolesna poremecena, i uz to osvetoljubiva i zla osoba moze da veruje da ce ljudi biti muceni u ognju kroz celu vecnost.

Ti ćeš rađe druge ljudi nazvati "neuropsihijatrijskim porećemenicima", nego prihvatiti činjenicu da ti je "proročica" naučavala bogohulnosti i prkosila Božjoj riječi.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti ćeš rađe druge ljudi nazvati "neuropsihijatrijskim porećemenicima", nego prihvatiti činjenicu da ti je "proročica" naučavala bogohulnosti i prkosila Božjoj riječi.

Nisam nikoga naznacio, vec mislio na sve.

Sto se tice ostalog do sam odgovor.

Sevius Tullius, zasto nikada ne stavljas broj stiha iz poglavlja koji citiras?

Ponovicu nesto sto sam napisao ranije, i izvinjavam se zbog ovakve konstatacije, ali to je jedini zakljucak koji se moze izvesti:

Samo neuropsihijatrijski bolesna poremecena, i uz to osvetoljubiva i zla osoba moze da veruje da ce ljudi biti muceni u ognju kroz celu vecnost.

Onaj ko u tako nesto veruje - on sramoti Boga, jer ga prikazuje kao krajnje okrutnog, sebicnog, osvetoljubivog, nemilostivog, kao namcora i izelicu koji hladno bez ikakve emocije koja bi se pojavila u njemu - uziva da gleda kako se njegova stvorenja muce.

"BOG JE LJUBAV" to je biblijsko ucenje, i on iz te ljubavi zeli da spasi sve ljude.
Oni koji na kraju svesno odbiju ponudjeno spasenje, Bog ce morati da ih ukloni iz postojanja, ali nikako se nece izivljavati nad njima muceci ih nekakvom vatrom kroz citavu vecnost, vec ce oni nestati u poslednjem sudu, i Bog ce ocistiti zemlju od prljavstine i stvoriti na ovoj planeti nov savrsen svet.

Nece postojati zlo.

Zamislite kakav bi to svemir bio kada bi na jednom kraju bio raj gde verni uzivaju u hladovini, a na drugom kraju ljudi se muce, i oni u raju to gledaju, ili su svesni da se tamo neko od njihovih bliznjih, Otac, majka, babe, dede, braca, sestre, deca.. vecno muce.

Za mene takav raj ne bi bio raj vec pakao, kada bih kroz citavu vecnost morao da sakrivam u sebi misao da se neko od mojih bliznjih tamo negde muce.

Svako razuman bi prigovorio Bogu za takvo ponasanje prema svojoj majci, ocu, braci..itd..

To je krajnje bogohulno, nebiblijski, i van svakog razuma.

Ateizam nije nista drugo nego posledica ovakve iskrivljene religije i predstave o Bogu.

Ako se za ateizam moze pronaci bilo kakvo opravdanje, ovo je pravo.

Bolje bi bilo da navodni Hriscani pocnu da svetu govore o ljubavi Bozjoj i spasenju, a ne da prosipaju bezumlje o vecnim mukama.

Sto se tice prilozenih tekstova, odgovori su sledeci, i ticu se razlicitih prevoda.

I otići će ovi u muku vječnu, a pravednici u život vječni.
Matej 25

Vecno u bibliji ne oznacava vecno po trajanju, vec po rezultatima.

Tako u bibliji postoji vecna vatra u smislu da ona donosi vecne rezultate nestajanja u vatri gde ce elementi izgoreti ili nestati za vecnost.

Postoji vecni sud, koji ce trajati dokle se ne izrejne presuda, i on donosi rezultate vecne smrti.

itd..

Zna Gospod pobožne izbavljati od napasti, a nepravednike mučeći čuvati za dan sudni
2. Petrova 2

Muci ih u ovom zivotu dok su na zemlji, jer kaze "PEAVEDNIMA SVE NA DOBRO IDE" i "A BEZBOZNICI CE IZGINUTI"
Muci ih bolestima, sudovima, posatima, smrcu..itd...

I đavo koji ih varaše bi bačen u jezero ognjeno i sumporito, gde je zver i lažni prorok; i biće mučeni dan i noć va vek veka. Otkrivenje, glava 20

Bice izmuceni ili unisteni i nestati jednom za vecnost.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ti ćeš rađe druge ljudi nazvati "neuropsihijatrijskim porećemenicima", nego prihvatiti činjenicu da ti je "proročica" naučavala bogohulnosti i prkosila Božjoj riječi.

Nažalost čini se da je tako. A, to opet potvrđuje da oni prema Ellen Gould Harmon White imaju apsolutno kultni odnos.

Ps. Adventisti ne moraju da za svoje blasfemije citiraju New World Translation i time stupaju u kontakt sa braćom po Mileru, robovima Kule Stražare. Dovoljno je da koriste "prevod" Miroljuba Petrovića, koji je do poslednje tačke isti kao i New World Translation.
 
Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
Jer ovako govori visoki i uzvišeni, koji živi u vječnosti, kojemu je ime sveti:
na visini i u svetinji stanujem i s onijem ko je skrušena srca i smjerna duha oživljujući duh smjernijeh
i oživljujući srce skrušenijeh.
Jer se neću jednako preti niti ću se dovijeka gnjeviti, jer bi iščeznuo preda mnom duh i duše koje sam stvorio.

Za bezakonje lakomosti njegove razgnjevih se, i udarih ga, sakrih se i razgnjevih se,
jer odmetnuvši se otide putem srca svojega.
Vidim putove njegove, ali ću ga iscijeliti, vodiću ga i daću opet utjehu njemu i njegovijem koji tuže.
Ja stvaram plod usnama: mir, mir onomu ko je daleko i ko je blizu, veli Gospod, i iscijeliću ga.
A bezbožnici su kao more uskolebano, koje se ne može umiriti i voda njegova izmeće nečistotu i blato.
Nema mira bezbožnicima, veli Bog moj.

Isaija 57

Zamislite kakav bi to svemir bio kada bi na jednom kraju bio raj gde verni uzivaju u hladovini, a na drugom kraju ljudi se muce, i oni u raju to gledaju, ili su svesni da se tamo neko od njihovih bliznjih, Otac, majka, babe, dede, braca, sestre, deca.. vecno muce.

Za mene takav raj ne bi bio raj vec pakao, kada bih kroz citavu vecnost morao da sakrivam u sebi misao da se neko od mojih bliznjih tamo negde muce.
...
"BOG JE LJUBAV" to je biblijsko ucenje, i on iz te ljubavi zeli da spasi sve ljude.

Recimo da se slažem sa ovim što si izneo, postoji učenje u PC koje na sličan način razmatra i odnosi se prema ovom problemu. Nije mnogo poznato niti rašireno ali postoji.

Oni koji na kraju svesno odbiju ponudjeno spasenje, Bog ce morati da ih ukloni iz postojanja, ali nikako se nece izivljavati nad njima muceci ih nekakvom vatrom kroz citavu vecnost, vec ce oni nestati u poslednjem sudu
U ovom delu se razlikuje. Pod večnim mučenjem se podrazumeva SVOJEVOLJNO izabrana večna odvojenost od Božije Ljubavi, Blagodati i Svetlosti.

Sevius Tullius, zasto nikada ne stavljas broj stiha iz poglavlja koji citiras?

Da bih pojedince naveo da počitaju celo poglavlje da bi našli citirani stih.

Bolje bi bilo da navodni Hriscani pocnu da svetu govore o ljubavi Bozjoj i spasenju, a ne da prosipaju bezumlje o vecnim mukama.

Početak je mudrosti strah Gospodnji
Price Solomunove 9
 
Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
Mudrost, dakle, odakle dolazi? Razboritost, gdje je njoj mjesto?
Skrivena je pogledu svih bića, i pticama je nebeskim zaklonjena.
Podzemni svijet govori i carstvo mrtvih: čuli smo o njoj samo kako se govori.
Samo je Bog, koji zna put k njoj, on jedini zna, gdje se nalazi ona.
Job 28
 
Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
I magarica videći anđela Gospodnjega pade pod Valamom, a Valam se vrlo razljuti, i stade biti magaricu svojim štapom.
Tada Gospod otvori usta magarici, te ona reče Valamu: šta sam ti učinila, te me biješ već treći put?
4. Mojsijeva 22
 
Natrag
Top