Vječno mučenje ili uništenje grešnika?

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Otkrivenje 20,9Skupiše se na prostrano polje zemlje i opkoliše tabor svetih i ljubljeni grad. Ali oganj siđe s neba te ih proguta.

Dakle uništenje
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Otkrivenje 20,9Skupiše se na prostrano polje zemlje i opkoliše tabor svetih i ljubljeni grad. Ali oganj siđe s neba te ih proguta.

Dakle uništenje
'I bice muceni pred andjelima svetim i pred jagnjetom, i dim njihova mucenja dizace se u veke vekova'

Dakle, nije 'unistenje' vec 'mucenje'!
Samo se ti tesi 'vecnim snom'!
Hitler koji je pobio milione, ce milion puta to osetiti na svojoj kozi!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
'I bice muceni pred andjelima svetim i pred jagnjetom, i dim njihova mucenja dizace se u veke vekova'

Dakle, nije 'unistenje' vec 'mucenje'!
Samo se ti tesi 'vecnim snom'!
Mire ----Pa pise "MUCE SE U VECNOJ VATRI" covece, "muce se trajno.." , sadasnje vreme a ne proslo!!!


Mire----Ja ne zagovaram "vecno mucenje" niti moja crkva, vec govorim o realnosti tog mesta! Ne skreci temu!

Dakle u ratu si sam sa sobom.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
A moju će dušu Bog ugrabiti Podzemlju iz pandža i milostivo me primiti.
Psalam 49

Da vidimo sta kaze kontekst, sta predstavlja podzemlje ili svet mrtvih:

PSALAM 49

stih 11:


"Grob je zauvijek njihov dom, od koljena na koljeno njihov stan, makar i zemlje prozvaše imenom svojim"

stih 14:

"Kao ovce gone se oni u svijet mrtvih: smrt će ih pasti; pravednici im zapovijedaju ujutro; postojanje njihovo propada u kraljevstvo mrtvih, daleko od postojbine njihove tamo gore"

stih 15:

"Ali dušu će moju Bog otkupiti iz šaka svijeta mrtvih: on ne prima"


Dakle, SVET MRTVIH ili PODZEMLJE je GROB.

Dusa je ceo ziv covek. i Hristos svojom zrtvom otkupljuje celog zivog coveka.
 
Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
Psalam 49,1 Zborovođi. Sinova Korahovih. Psalam.
Psalam 49,2 Poslušajte ovo, svi narodi, čujte, svi stanovnici zemlje,
Psalam 49,3 vi, djeco puka, i vi, odličnici, bogati i siromašni zajedno!
Psalam 49,4 Moja će usta zboriti mudrost, i moje srce misli razumne.
Psalam 49,5 K poučnoj izreci priklonit ću uho, uz harfu ću izložit` svoju zagonetku.

Psalam 49,6 Što da se bojim u danima nesreće kad me opkoli zloba izdajica
Psalam 49,7 koji se u blago svoje uzdaju i silnim se hvale bogatstvom?
Psalam 49,8 Ta nitko sebe ne može otkupit` ni za se dati Bogu otkupninu:
Psalam 49,9 životu je cijena previsoka, i nikada je neće platiti
Psalam 49,10 tko želi živjeti dovijeka i ne vidjeti jamu grobnu.

Psalam 49,11 Jer, i mudri umiru, pogiba i luđak i bezumnik: bogatstvo svoje ostavlja drugima.
Psalam 49,12 Grobovi im kuće zasvagda, stanovi njihovi od koljena do koljena, sve ako se zemlje nazivale
imenima njihovim.

Psalam 49,13 Čovjek koji nerazumno živi sličan je stoci koja ugiba.
Psalam 49,14 Takav je put onih koji se ludo uzdaju, to je konac onih koji uživaju u sreći:
Psalam 49,15
Poput stada redaju se u Podzemlju, smrt im je pastir, a dobri njima vladaju.
Njihova će lika brzo nestati,
Podzemlje će im biti postojbina.
Psalam 49,16 A moju će dušu Bog ugrabiti Podzemlju iz pandža i milostivo me primiti.
Psalam 49,17 Ne boj se ako se tko obogati i ako se poveća blago doma njegova:
Psalam 49,18 kad umre, ništa neće ponijeti sa sobom, i blago njegovo neće s njime sići.
Psalam 49,19 Ako se u životu držao sretnim - "Govorit će se da ti je dobro bilo!" -
Psalam 49,20 i on će
doći u skup otaca svojih, gdje svjetlosti više vidjeti neće.
Psalam 49,21 Čovjek koji nerazumno živi sličan je stoci koja ugiba.

Psalam 49.16.
טז אַךְ-אֱלֹהִים--יִפְדֶּה נַפְשִׁי מִיַּד-שְׁאוֹל כִּי יִקָּחֵנִי סֶלָה.
Masoretski tekst

שְׁאוֹל - She'ol tj. podzemlje, bezdan, ponor

She'ol ili Podzemlje u hebrejskoj Biblije je mesto tame u koju svi mrtvi odlaze, i pravednici i nepravednici, bez obzira na zbir svojih moralnih izbora u životu.
Etimološki reč šeol najverovatnije potiče od akadskog shuwalu ili suwala – podzemlje, podzemni svet, prebivališta mrtvih a odakle su stari hebreji u pojmovnom i lingvističkom smislu i preuzeli tu reč. Drugi autori reč dovode u vezu sa starovavilonskom rečju "shilu" odnosno "mesto bez povratka" itd.
Grčko had ili podzemlje je sasvim odgovarajući i skoro istoznačan pojam.

Koga zanima o tome kako jevreji prevode i objašnjavaju ovu reč - jama, bezdan, podzemlje itd.- mislim da je online Jevrejska Enciklopedija dovoljno pouzdan izvor.

HTML:

Več sam objašnjavao stihove sa istom ili sličnom porukom i značenjem.
Takodje i hebrejsku reč she"ol.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Mire ----Pa pise "MUCE SE U VECNOJ VATRI" covece, "muce se trajno.." , sadasnje vreme a ne proslo!!!


Mire----Ja ne zagovaram "vecno mucenje" niti moja crkva, vec govorim o realnosti tog mesta! Ne skreci temu!

Dakle u ratu si sam sa sobom.

Opet podmetanje!

Ja sam nekada bio adventista i imao sam potpuno drugacije verovanje! Ne mozes ti mene diskreditovati zato sto sam ja nekada davno verovao drugacije!

Ali ja mogu tebe diskreditovati, jer si ti svesno lagao da si profesor i filozof, a nemas skole, pravio si sebe autoritetom, da navuces neuke, lagao si da si pravoslavac da bi navukao pravoslavce, govorio si crnogorskim da te ne provale da si Milos Bogdanovic. I na kraju si priznao tu svoju laz!

A onaj koji je moralno nula, on laze i podmece, dok neko ko promeni misljenje, on samo dokazuje da je bio iskren, i da je trazio istinu!

Uopste vise necu da se bavim i odgovaram na ovakva podmetanja i da ti dajem satisfakciju, jer ti mislis da me to uznemirava. Pa samo dokazujes da sam bio u pravu u vezi tebe, dokazujes svoju zlocu i da ti je uznemirena savest!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Opet podmetanje!

Zar sam ja to pisao?

Da bi dokazao da podmećem moraš da nađeš objašnjenje i to koje ima smisla i da si ga već dao.

A ne da ga izmišljaš nakon 2-3 godine i koje je naravno besmisleno.


Ja sam nekada bio adventista i imao sam potpuno drugacije verovanje! Ne mozes ti mene diskreditovati zato sto sam ja nekada davno verovao drugacije!

Ovo si dao kada nisi bio.

Ovo je na ovoj istoj raspravi ovde na forumu gde se stalno predstavljaš kao pravoslavac.

Ali ja mogu tebe diskreditovati, jer si ti svesno lagao da si profesor i filozof, a nemas skole, pravio si sebe autoritetom, da navuces neuke, lagao si da si pravoslavac da bi navukao pravoslavce, govorio si crnogorskim da te ne provale da si Milos Bogdanovic. I na kraju si priznao tu svoju laz!

Pošto naravno nemaš nikakvo objašnjenje, a kamoli koje ima smisla onda nastavljaš sa popljuvavanjem moje ličnosti.

A onaj koji je moralno nula, on laze i podmece, dok neko ko promeni misljenje, on samo dokazuje da je bio iskren, i da je trazio istinu!

Znaš šta je rekao Jurivaka, izgleda da baš hoćeš da to dokažeš.

Uopste vise necu da se bavim i odgovaram na ovakva podmetanja i da ti dajem satisfakciju,

Pa nemaš objašnjenja, a i kada ga imaš ono je besmisleno.

jer ti mislis da me to uznemirava.

Tvoje bavljenje mojom ličnošću je dokaz toga.

Pa samo dokazujes da sam bio u pravu u vezi tebe, dokazujes svoju zlocu i da ti je uznemirena savest!

Projekcija.
 
Natrag
Top