Koristite zastareli pregledač. Možda neće pravilno prikazivati ove ili druge veb stranice. Trebali biste nadograditi ili koristiti alternativni pregledač.
Izvršni direktor Microsofta Stiv Balmer potvrdio je da će njegova kompanija nastaviti da izbacuje nove uređaje na tržište i nagovestio da će lepeza proizvoda biti proširena.
“Da li bi bilo u redu reći da ćemo praviti još hardvera? Očigledno da hoćemo. Gde god vidimo priliku da postavimo nove standarde, zgrabićemo je”, rekao je u svom stilu Balmer.
Microsoft je ove godine ušao u trku na tržištu tableta sa svojim “Surfaceom”, a nakon izbacivanja Windowsa 8, očekuju se novi proizvodi prilagođeni toj platformi. Spekuliše se da će biti novih tableta, ali i nekih “hibrida”.
Microsoft je dosad bio fokusiran na softver, a bitku u hardverskom smislu vodio je samo protiv Sonija svojom Xbox konzolom.
Prvi programerski maraton „Hakaton“ biće otvoren 26. oktobra u Beogradu u Tržnom centru „Zira“ sa početkom u 19 sati.Više od 50 aktivista, programera i dizajnera neprekidno će 48 sati razvijati aplikacije za mobilne telefone, koje promovišu nove tehnologije i inovaciju u službi aktivizma, u cilju rešavnja konkretnih problema poput siromaštva, zaštite životne sredine ili mapiranja problema u školama.
Specijalni gost na otvaranju „Hakatona“ biće Vedran Bajer iz kompanije Google, koji će govoriti o inovaciji u ovoj kompaniji, sa fokusom na mobilne tehnologije.
Petnaest timova će tokom dva dana i dve noći razvijati potpuno originalne mobilne i veb aplikacije, sa novim ljudima u neobičnom okruženju i kreativnoj atmosferi.
Događaj organizuje Inicijativa za unapređenje novih tehnologija u Jugoistočnoj Evropi (SEE ICT), uz podršku USAID-a, Instituta za održive zajednice (ISC), PS Tech-a i GroundLink-a.
Američki izdavač igrica namenjenih društvenim veb platformama "Zinga", smanjuje svoju radnu snagu za pet odsto, a trebalo bi i da bude obustavljeno 13 starih video igrica, preneli su francuski elektronski mediji.
"Pokrenuli smo određen broj promena da bi racionalizovali naše poslove, usmerili resurse na najstrateškije segmente i tako uložili u budućnost", izjavio je izvršni direktor "Zinge" Mark Pinkus.
Ovi mediji takođe prenose da je vrednost akcija društvene mreže "Fejsbuk" povećana za 13,18 odsto, na 22,14 dolara, nakon ohrabrujućih tromesečnih rezultata poslovanja, uprkos neto gubitku od 59 miliona dolara.
Naime, promet je povećan za 36 odsto, na 1,26 milijardi dolara, a "Fejsbuk" je pokazao napredak u sposobnosti da "unovči" posećenost svoje mreže, kažu analitičari.
Kompanija “SplashData” objavila je 24. oktobra ovogodišnju listu najčešćih šifri koje koriste stanovnici SAD. Prošlogodišnja prva tri mesta suvereno su zadržala svoje pozicije, ali postoji i nekoliko zanimljivih noviteta.
Koliko vaših lozinki možete da nabrojite za 60 sekundi? Da li su sve šifre u vašem tehnološkom univerzumu iste. Ukoliko niste naročito kreativni kada su lozinke u pitanje, trebalo bi da znate da sa svakom novom, ne baš originalnom šifrom, postajete laka meta za brojne hakere.
Kompanija "SplashData" sastavila je listu na osnovu podataka o ukradenim lozinkama, upozoravajući korisnike interneta i najrazličitijih tehnoloških naprava da hakeri vrebaju sa svih strana.
“U ovo vreme godine svi brinu o što strašnijim kostimima, filmovima i dekoraciji za proslavu Noći veštica. Međutim, oni koji su imali problema sa krađom lozinki mogu vam potvrditi koliko je to iskustvo strašno”, objašnjava Morgan Slejn, izvršni direktor kompanije “SplashData”.
Zanimljivo je da su prva tri mesta na američkoj listi (password, 123456 i 12345678) ostala nepromenjena u odnosu na prošlu godinu, dok je zabeležen ulazak novih lozinki na top listu najpopularnijih. Među najzanimljivijim ovogodišnjim debitantima na listi zasigurno su šifre “welcome”, “jesus”, “ninja” i “mustang”.
Ništa manje nije zanimljivo ni poslednje mesto na listi, šifra “password1” koja predstavlja ne baš uspešnu skraćenicu u odnosu na “pobedničku” šifru.
Sud u Hagu ocenio je danas da južnokorejska elektronska kompanija Samsung, proizvodnjom i prodajom uređaja Galaxy, nije prekršila patentno pravo američke informatičke firme Apple.
Sud smatra da Samsung, prodajom uređaja Galaxy, ne ugrožava pravo Applea na patent EP 948 koji se odnosi na tehnologiju softvera korišćenih da se upravlja sa više događaja na taktilnom (osetljivom na dodir) ekranu, preneo je francuski dnevnik "Figaro".
Apple je, između ostalog, osuđen da plati sudske troškove Samsungu.
Apple i Samsung, koji prodaju pre svega multifunkcionalne telefone iPhone i Galaxy, podneli su tužbu jedan protiv drugog u više zemalja sveta od aprila 2011. godine, optužujući se uzajamno za kopiranje i kršenje različitih patenata.
Pre nekoliko dana apelacioni sud u Velikoj Britaniji je odbio žalbu Applea na odluku kojom je Samsung oslobođen optužbi da je kopirao dizajn tablet uređaja od svog rivala.
Južnokorejska kompanija Samsung elektroniks očekuje da će ove godine ostvariti rast od 10 odsto u prodaji računara, računajući na uspeh hibridnih laptop-tableta.
Šef Samsungovog tima za računare Nam Seong-vu izjavio je da će, u teškom vremenu za PC industriju, prodaji pomoći računari ATIV s tastaturom koja može da se odvoji, tako da može da se koristi i kao laptop i kao tablet.
Samsung, kao i mnogi drugi proizvodjači računara, nada se da će nova verzija Windowsa ponovo privući kupce, čiju pažnju sada okupiraju smart-telefoni i tableti.
Kompanija za istraživanje tržišta IHS iSuppli saopštila je da će ove godine prodaja računara širom svesta opasti, prvi put u 11 godina.
Prodaja manjih tablet računara, sa dijagonalom ekrana od sedam inča, biće udvostručena u 2012. godini, saopštila je danas istraživačka kompanija "IHS iSuppli".
Ta kompanija očekuje da će oko 34 miliona manjih tablet računara ove godine biti prodato širom sveta, što je dvostruko više u odnosu na prošlogodišnjih 17 miliona, prenosi agencija AP.
U saopštenju kompanije se dodaje da bi prodaja ponovo trebalo da bude udvostručena naredne godine, na 67 miliona.
Predviđa se da će manji tablet računari činiti oko 28 odsto ukupne prodaje u 2012. godini, u poređenju sa 24 odsto iz 2011. godine.
Ovogodišnja “Sinergija”, dvanaesta po redu, otvorena je 23. oktobra u beogradskom Centru “Sava”. Ove godine manifestacija ima i humanitarni karakter jer pomaže akciju “Bitka za bebe” Fonda B92.
Veliki broj predavanja, gde će se sresti stručnjaci iz zemlje i sveta imaće za cilj da pokaže koje su to nove tendencije informacionih tehnologija.
Koji su to novi globalni trendovi, kako će u narednom periodu biti poboljšani operativni sistemi, koliko naši stručnjaci mogu tome da doprinesu - samo su neke teme koje će tokom dva dana biti razmotrene. Skup je otvorio američki ambasador u Srbiji Majkl Kirbi.
On je pozvao kompaniju Microsoft da poveća ulaganja u Srbiju kako bi doprinela poboljšanju ekonomske situacije u zemlji i otvaranju novih radnih mesta.
Kirbi je pozdravio prošlonedeljno potpisivanje sporazuma između američke i srpske vlade u oblasti informacionih tehnologija i telekomunikacija i ocenio da će na taj način Microsoft moći, između ostalog, da više ulaže u obrazovanje u Srbiji.
"Pohvaljujem Microsoft što je preuzeo vodeću ulogu, što je omogućio da se razvijaju ove revolucionarne tehnologije, koje obezbedjuju lakši pristup bitnim infomracijama, i tehnologijama sve većem broju gradjana Srbije, " rekao je amsador SAD u Srbiji.
Direktor marketinga Microsofta za region centralne i jugoistočne Evrope Andreas Hartl rekao je, obraćajući se okupljenima u velikoj dvorani Centra Sava, da se Srbija sa prosečnim ulaganjima od 60 dolara po glavi stanovnika u IT sektoru nalazi na vrlo niskom mestu u odnosu na ostale zemlje u svetu. Primera radi, ta cifra u modernijim zemljama Evrope iznosi oko 800 dolara.
Deca su najveći ljubitelji SMS u Velikoj Britaniji i šalju čak 193 poruke nedeljno, što je dvostruko više u odnosu na prošlu godinu.
Brojke za devojčice i dečake starosti između 12 i 15 godina su se učetvorostručile, pa tako prosečan tinejdžer u Kraljevstvu pošalje oko 50 poruka nedeljno.
Devojčice taj vid komunikacije vole više nego dečaci, pokazalo je istraživanje koje je sproveo tamošnji operater Ofcom.
Tako tinejdžerke uzrasta između 12 i 15 godina pošalju više od 30 poruka dnevno, što je za oko 35 odsto više od dečaka iz iste starosne grupe.
Međutim, SMS sve više šalju i mlađa deca.
Tako prosečan 11-godišnjak pošalje 41 poruku nedeljno.
Štaviše, studija je pokazala da je došlo do pravog buma u upotrebi tablet računara među decom svih uzrasta.
Istraživači su otkrili da se broj dece starosti između pet i 15 godina koji koriste tablete utrostručio od prošle godine.
Oko 14 odsto dece sada koristi tablet kod kuće, a sve više i surfuju internetom.
Po prvi put u istoriji, mladi provode više vremena pretražujući internet, nego gledajući televiziju.
Prosečno dete gleda tv oko 16 sati nedeljno, dok je na “mreži” oko 17 sati.
Nova izvršna direktorka američke kompanije Yahoo Marisa Mejer je, tokom svog prvog javnog obraćanja, predstavila "osvajačke" planove te kompanije čiji je cilj da se nadoknadi zaostatak u oblasti pretraživanja preko mobilnih uređaja.
Nakon predstavljanja veoma pozitivnih tromesečnih rezultata, Mejerova je istakla da je strategija pretraživanja preko mobilnih uređaja sada prioritet kompanije.
"Naš veliki prioritet je definisana i koherentna mobilna strategija", istakla je Mejerova.
Yahoo je u trećem tromesečju ove godine ostvario bolje poslovne rezultate od predviđanih i izvukao korist od prihoda vezanih za smanjenje svog udela u kineskoj grupaciji "Alibaba", kao i od stabilizacije dohotka u ogranku za istraživanje i reklame.
Yahoo je u trećem tromesečju ove godine zabeležio rast neto profita za skoro 11 puta, tako da je dostigao 3,16 milijardi dolara.