Veliki problem

VIP IPTV
Učlanjen(a)
03.12.2012
Poruka
2.384
A mozda je jednostavno rjesenje da se bios restartuje.Nije se jednom dogadjalo da brljavi pogresno ocitava itd.Predlazem restart biosa.
 
Učlanjen(a)
21.12.2013
Poruka
162
Ovako. Izvadili smo graficku da bi dosli do baterije izvadili bateriju prespojili vratili se pali se ali zapisti 2 puta brzo pa onda 8 puta i nista se ne dešava. Sta sad bi?
 
Učlanjen(a)
21.12.2013
Poruka
162
To nas je i mucilo i to je bio problem, resili smo, ali opet nema pomaka, ist osve, garant je otisao hard.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Neznam sta reci,nego da ga probas kod nekog,da se uveris da je to,to.Nemoj ga bacati pa ako nadjesnekog raspolozenog da ga probate.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Radi fore, prikljuci to sve lepo na struju, pa kad iz tog desetog puta dignes sistem, ostavi ga da radi sto duze. Znaci kolko moze da radi, jel ako ima gresku sam ce da se restartuje ili zamrzne posle izvesnog vremena. Znaci to uradi tokom vikenda i ostavi slobodno 2 dana non-stop. Takodje nisi reko testira li ti to sa HD Tune Pro. Bez diagnoze, nema leka. Kod tezih kvarova cak i bios predlaze zamenu.
 
Učlanjen(a)
21.12.2013
Poruka
162
Ne moze on sad nikako da se upali, stano to izbacuje. Kad mi je drug to rekao palili smo ga i upalili, ionda reko aj da vidim bios, posle tog restatrta i ulaska u bios, samo da proverim kakovo je tamo stajne, nema nigde harda i nece da se upali ni posle sat vremena pokusavanja.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
... i onda reko aj da vidim bios, posle tog restarta i ulaska u bios, samo da proverim kakvo je tamo stanje.
Pa ja sad ne znam dal si uopste ista probao od predlozenog, sve se kod tebe zasniva na restartu i gledanju u bios. Nit si kupio novi kabl, nit si testirao hard kod drugara, nit si resetovao Cmos ili da eventualno flesujes Bios, za sta je vec kasno. Nit provera baterije i td. Po onom biosu, reko bih da je rec o vrlo starom racunaru, neki Duron ili prva serija Atlon procesora. Nije ni cudo sto nesto otkazuje, gledaj da ako moze kupis neki polovan hard. Skoro mi Ciganin na buvljaku nudio neki WD nesto ispod terabita za 800 kinte i ja ga ne uzo. Ti uzmi neko djubre od 300 dinara, pa probaj(gledaj da nisu stiklirani sa X, sa zadnje strane). Medjutim mnogo zavisi od podesavanja u samom biosu, potpuno ispravan hard moze da se ne detektuje, ako adekvatno ne izvrsis podesavanje.
Znaci u samom Biosu nadji opcije, IDE/ATA/SATA/Legacy/. To ima na dole u meniju, pa podesi, znaci mora da nadjes te opcije. Mozda je to nekad bilo podeseno da radi kako treba, pa si ti sve vratio na default i sad nece.
Nakon svega, ako je hard otiso, skupljaj ti polako locu za nov, al ne hard, nego komp...staro je to, cik opravis jedno, eto ga drugo majmunce iza, skida koru od banane i gleda te, lavira rukom u pojasu struka i ceka da se okrenes.

P.S...u hard ulaze dva kabla(sata plus napajanje, plus bios podesavanje(zavisno od tipa harda)).
 
Natrag
Top