Veliki problem

Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Moj prvi komsija ima upravo takav disk. Jednom upali pa 100 puta nece bios ni da ga prepozna. Onda ceo dan radi normalno pa opet - ni da cuje, kao da ga nema. Disk je neispravan ali komsiju uopste ne volim toliko da bih mu poklonio HDD. Ne znam da li sam los covek ali moguce je.

Svojevremeno su identican problem imali i moji roditelji ali njima sam naravno zamenio hard.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Moj prvi komsija ima upravo takav disk. Jednom upali pa 100 puta nece bios ni da ga prepozna. Onda ceo dan radi normalno pa opet - ni da cuje, kao da ga nema. Disk je neispravan ali komsiju uopste ne volim toliko da bih mu poklonio HDD. Ne znam da li sam los covek ali moguce je.

Svojevremeno su identican problem imali i moji roditelji ali njima sam naravno zamenio hard.

Voliš li komšinicu, zamijeni disk bar zbog nje :)
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
A jel mogu ja kod tu komsinicu da sa kosilicu podsecem malo zbun, a ti i Quronja promenite hard-a, na komsiju. Ako mu je hard veliki, vi mu onda stavite dva mala, u slucaju preuranjenog crkavanja jednog twinsa. Salu na stranu, mora sacekamo da se nas prijatelj Radusinko razbudi. Jel ste primetili da ga nema od kude juce. Rano leze, a i rano ustaje oko 12. Znaci, kad krne da naidje, ce kaze sta je sve uradio, da bi mogli dalje da ga katapultiramo savetima i domisljatim ajkovinsim idejama. Nego mnogo se stvarno kvare ovi kompovi, dal je to do nekvalitetnih komponenti ili do ovih virusa, al nekako imam osecaj da se to i nekako steluje, da bi radnja mogla da se obrce. Inace, dal ste znali, da mnogi domisljati forumasi kupuju delove na buvljaku, koje ovde uspesno reanimiramo, nasi dragi Nemci imaju tendenciju da kod prvog neuspelog dizanja sistema kupuju nov racunar, sto se ceni medju nasim ridjokosim Kerberinima, mislim Romulanosima, koji plen docekuju grudacki i dovoze u Srbiju. Eh, sta li bi smo bez njih, ajd da stopiramo malo dok Radusinko ne naidje, da ne prevazidjemo osnovni problem.
 
Učlanjen(a)
21.12.2013
Poruka
162
Pozdrav mom drugu Raletu.Iskluci komp i izvadi kabl za napajanje iz stekera ili produznog.Raskaci HDD,pa upali komp.Pisace ti verovatno da komp ne prepoznaje HDD i da bi trebao da proveris njegovu vezu i to kada se pojava ti ponovo ugasi komp,pa prikaci HDD dobro proveri da li je kontakt od napajnja i i onaj manji kabal sto ide od HDD do maticne i njega proveri da li je kontakt i na HDD-u i na maticnoj dobro legao.Upali ponovo komp i javi sta ti se desava.

Pozdrav druze moj :D Au odakle poceti, koliko odgovora. :D Ovako, probao sam da menjam portove sa kablicem, ne pomaze, pre jedno 2 nedelje ga je drug upalio, posto nije moj komp i testirao hard kaze da je sve uredu tad bilo sa njim, da je dobar. Jos nesto, kada naprimer hocu da reinstaliram sistem, ubacim disk, bootujem ga, pokrene instalaciju ali pogledajte sta se desi, ja bas mislim da je hard, ali ajde reko da proverim bolje nego da dzabe uzimam i menjam, ako moze da se sredi.
 

Prilozi

  • 11830266_10203160989625196_1133517125_n.jpg
    11830266_10203160989625196_1133517125_n.jpg
    42,6 KB · Pregleda: 15
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Tebi bios ocigledno ne vidi hard disk, moguce da je hard disk iskljucen u BIOS-u, ili da sam hard disk ili nacin povezivanje nije dobar, eventualno da napajanje ne daje struju hard disku...
Tako da ako je hdd testiran, ostaje proveriti kablove i napajanje(vidi koja grana radi na cd romu, ako je isti nacin povezivanja).
 
Učlanjen(a)
21.12.2013
Poruka
162
Koliko sma juce video mislim da nije isto, nazalost. A jos nesto zanimljivo, juce sam ga upalio jedva nekako, i aj reko da probam opet ali da udjem u bios da vidim samo first boot i to kako stoji, ja restartovao udjem u bios ono stoji tako, nema nigde harda, i posle toga nikako da se upali, jedno pola sata i vise smo pokusavali, ma kakvi, nema sanse. Videcu jos veceras kad odem do druga, da proverimo negde hard ili nesto sa napajanjem da uradimo.

Jos jedno pitanje, jel bi mozda pomoglo vadjenje baterije prespajanje i vracanje? Ili da li bi mi pomoglo da saznam pre sta se desava?
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
A da probas ti taj HDD na drugi komp,da vidimo kako se ponasa.A st se tice baterije mozes probati,nista ne mozes pokvariti sto je bitno.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Kolko je star taj racunar, proveri onu baterijicu na ploci dal moze da drzi napon(zbog biosa) ili kupi novu, ako je racunar nov onda nije to. Takodje procackaj po biosu i nadji opcije...Ide/ata/sata/Legacy, pa ispretumbaj malo kombinacije. Al nesto najvaznije skini tog harda ko sto si i sam planirao, pa testiraj to kod drugara ili na kraj krajeva odnesi u servis da ti pregledaju, moz ce ti naplate nesto malo, a mozda i nista. Mora malo da suzis problem...takodje otkaci i taj DVD kad dizes sistem, mozda neka neispravna komponenta blokira Bios.

Uh Jole, odakle ti uskoci.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Kolko je star taj racunar, proveri onu baterijicu na ploci dal moze da drzi napon(zbog biosa) ili kupi novu, ako je racunar nov onda nije to. Takodje procackaj po biosu i nadji opcije...Ide/ata/sata/Legacy, pa ispretumbaj malo kombinacije. Al nesto najvaznije skini tog harda ko sto si i sam planirao, pa testiraj to kod drugara ili na kraj krajeva odnesi u servis da ti pregledaju, moz ce ti naplate nesto malo, a mozda i nista. Mora malo da suzis problem...takodje otkaci i taj DVD kad dizes sistem, mozda neka neispravna komponenta blokira Bios.

Uh Jole, odakle ti uskoci.
Nesto nas vodi zajednickim pretpostavkama.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Zvezda vodilja od neznanja nas povezuje, mada on nije napisao dal je probao stos sa zamenom kablova.
 
Natrag
Top