Veliki problem sa laptop-om

Član
Učlanjen(a)
09.04.2012
Poruka
185
Dakle dobio sam laptop marke lanaco , laptop je tako reci nov. Upitanju je netbook. U biosu ima samo neka osnovna podesavanja. Htio sam dici sistem na njemu jer ga nesmijem koristiti sa sistemom koji trenutno ima. Ali je ne moguce , nakon sto sam uz 1h borbe uspio dobiti boot sa usb-a pojavio se sledeci problem kada se ocita onaj dio gdje treba kliknuti na Install now pa odabrati particiju na kojoj zelim instalirati sistem pojavi mi se sledeca greska : no device drivers were found. make sure that the installation media contains the correct drivers

Na internetu sam gledao da trebam usb postaviti u port usb 2.0 i ne radi pa sam procitao da treba iskluciti AHCI mode sto je ne moguce jer nema te opciju u biosu. Sto se tice samog laptopa na internetu nema nista o ovom laptopu kao da ne postoji.

Mislim da je ne moguce dici sistem na ovom laptop-u !
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
cekaj on tebi ne regisrtuje usb u biosu ili nema opciju da butuje iz biosa?
Koji je sad instalian sistem a koji ti pokusavas da instaliras?
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
Ima opcija nije vise problem boot to sam sredio , sadaje problem sto nece da prikaze particije da instaliram sistem.
Sad je na njemu windows 8.1 a ja hocu windows 7 da stavim , sistem je sifrovan i nista se nan jemu ne moze raditi.

Dakle moram dici novi sistem .

Evo lsiak problema da znate o cemu je tacno rijec : http://2.bp.blogspot.com/-BYwTUTekryk/TnLpictdpdI/AAAAAAAABYQ/rsNSOJqNpJ4/s1600/windows-8-error.jpg

Moraš u biosu isključiti UEFI boot a uključiti LEGACI boot. Win 8 koristi GPT a Win 7 MBR particionisanje diska...
 
Član
Učlanjen(a)
09.04.2012
Poruka
185
To sam i uradio i idalje je isti problem . Bios je uzasan pola podesavanja sto inace treba da bude nema.

Po defaultu je bio na UEFI pa sam ga prebacio LEGACI i bootovo sistem ali kada dodje proces instalaciju tu se pojavi greska .
Ostavio sam ti sliku gore. Jednostavno ne shvatam u cemu je problem , mozda ne prepoznaje hdd , citao sam da je potrebno ubaciti sata drajvere u instalaciju.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Ako vec nece da se reinstalira,zasto ne koristis Win.8.1,pa to je veoma dobar OS i veruj mi kada se budes navikao na njega neces zaliti sto si ga ostavio.Nista ne moze da radi bolje na 7-ci sto ne moze i na 8-ci
 
Član
Učlanjen(a)
09.04.2012
Poruka
185
Zato sto nema pristup administratorskom akauntu , plus na njemu se nalaze programi sa kojim mi mogu kontrolirat racunarom a ne mogu ga obrisati jer nisam admin , reinstalacija sistema je ne ophodna . To cu morati . Tacnije latop je ukraden iz jedne firme i kupio sam ga za 20 evra a vjerujte vrijedi vise od 150 , pa pd hitno moram obrisati taj os i staviti novi.
 
Učlanjen(a)
12.11.2010
Poruka
147
Podigni 8.1 tj probaj ako ide vozi ako imas problem sa registracijom javi pa cemo resiti
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Zato sto nema pristup administratorskom akauntu , plus na njemu se nalaze programi sa kojim mi mogu kontrolirat racunarom a ne mogu ga obrisati jer nisam admin , reinstalacija sistema je ne ophodna . To cu morati . Tacnije latop je ukraden iz jedne firme i kupio sam ga za 20 evra a vjerujte vrijedi vise od 150 , pa pd hitno moram obrisati taj os i staviti novi.
kada podignes sistem onda ces upisati svoj Email,yusename i pasword i automatski se menja i administrator,postajes ti,a stari odlazi u nepovrat i taj iz firme ako nezna tvoj Email,onda ne moze ni da te kontrolise,sem ako nije ubacen neki GPS,pa da te po njemu mogu pronaci,ako je tako onda bolje to zavitlaj negde sto dalje od tebe u neki kontejner da ne bi imao posla sa policijom.Inace jos jednom,uradis reinstalaciju i dodas svoje podatke normalno se gubi prethodni administrator.
 
Član
Učlanjen(a)
09.04.2012
Poruka
185
Pa problem je sto ne mogu uraditi reinstalaciju o tome citavo vrijeme i govorim , mozda nisi citao predhodne postove.
 
Natrag
Top