Velika temperatura procesora

Član
Učlanjen(a)
08.11.2010
Poruka
7
Molio bih cenjene kolege koji se razumeju u materiju da mi pomognu.
Krecem od pocetka problema.U zadnjih jedno mesec dana svakih par dana mi se komp sam od sebe ugasi ali obicno kada su klinci za njim tako da nemam pojma sta i kako.Medjutim u zadnjih 3-4 dana to gasenje se desava barem 4-5 puta dnevno. Prvo sam pomislio da mi je otislo napajanje koje je ako je bitno Chieftec GPS-400AA-101 A ali odlucim da proverim malo i temperaturu procesora (Intel E8400) i dobijem katastrofalnu situaciju.Program Core Temp mi pokazuje da mi je temperatura procesora (trenutno) 99 i 101 stepen Celzijusa (da ne bi bilo zabune) i sada meni nije jasno da li je u pitanju ipak napajanje ili pak nesto sa procesorom nevalja?
Jos jedna informacija, danas se nije ni jednom ugasio ali kada sam dosao kuci i video da je temp oko 100 stepeni odmah sam ga ugasio i nakon par sati ga upalim kad on odma cim je digao sistem pokazuje 70 a za minut dva digao temoperaturu na 95-100.
Molim Vas za pomoc jer nije problem da kupim novo napajanje ( sto je jeftinijna varijanta ) ako ce mi to resiti probleme ali kada sam video temperaturu nesto sam se ipak zabrinuo da nije napajanje.
Mada kada sam ga otvorio vidim da bi ga trebalo izduvati pa je mozda i to problem
nestalo mi vise informacija ali se nadam da je ovo sto sam dao sasvim dovoljno da bi vi koji se razumete resili ovu situaciju.
Hvala i pozzZz
 
Član
Učlanjen(a)
22.07.2009
Poruka
1.124
Da probamo ovako, očisti hladnjak i postavi novu termopastu ja ti preporučujem Artic Silver 5 skida oko 10 stepeni. Ako neznaš kako da skineš termopastu pošalji mi p :D
 
Mlada nada
LEGEND
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
1.292
Otvori i ocisti hladnjak,ne bi bilo lose da zamjenis i termalnu pastu.
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
ajd probas softverski da rijesis, pogledaj u task manager-u koliko imas procesa jer ako ih ima npr 40 onda procesor tilta i radi punom snagom. ako ne znas kako se gledaju procesi onda ides na sledeci nacin, kombinacija ctrl+alt+del i ides na karticu process tamo ce ti pisati koliko ih ima ukljucenih, javi pa da idemo dalje sa rjesavanjem problema
 
Član
Učlanjen(a)
22.07.2009
Poruka
1.124
ajd probas softverski da rijesis, pogledaj u task manager-u koliko imas procesa jer ako ih ima npr 40 onda procesor tilta i radi punom snagom. ako ne znas kako se gledaju procesi onda ides na sledeci nacin, kombinacija ctrl+alt+del i ides na karticu process tamo ce ti pisati koliko ih ima ukljucenih, javi pa da idemo dalje sa rjesavanjem problema

Najbolje bi bilo da uradi i ono šta sam mu ja rekao i što si ti naveo. Ipak nema svrhe krpiti jedno a drugo ostaviti da curi.
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
nisam rekao da hardver nije bitna stvar i slazem se sa tobom, bolje da uradi oboje, samo sto je pasta za procesor skupa :)
 
Učlanjen(a)
13.12.2010
Poruka
126
Uradi ovo sve gore sto su ti ljudi naveli i nema problema.Otvori racunar dobro ga usisaj,skini kuler sa procesora operi ga vrucom vodom i cetkicom izribaj,izvadi procesor skini staru pastu sa njega ali polako ako je malo zapekla uzmi vlaznu maramicu i drvce od sibice pa polako.Kada sve zavrsis kupi pastu za procesor ne moras neku skupu ne treba ti neces ga klokovati cooler master ce ti biti dovoljna razmazi je po procesoru tankim slojem i postavi kuler.Pogledaj zakacke od kulera sto ulaze u maticnu plocu kako stoje jer se desava da jedna pukne i onda kuler ne stoji dobro zato se pregrijava.
 
Učlanjen(a)
13.12.2010
Poruka
126
Skupa jest, ali je nećeš kupivati svaki mjesec. Jedna tuba mu može koristiti 3 mjeseca.

Momci samo polako nemate se potrebu pregoniti u znanju.Opste nepisano pravilo je: Windows mora da se obara svakih 8 mjeseci i tom prilikom se cisti racunar,mjenja se pasta na pocesoru i grafickoj karti.Ja koristim ovu pastu i sa njom sa prezadovoljan kod mene kosta 10 konvertibilnih maraka a to je 5 Evra,ovu metodu primjenjujem evo vec 4 godine i nikad nije bilo problema.

termalnahtk.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
22.07.2009
Poruka
1.124
Momci samo polako nemate se potrebu pregoniti u znanju.Opste nepisano pravilo je: Windows mora da se obara svakih 8 mjeseci i tom prilikom se cisti racunar,mjenja se pasta na pocesoru i grafickoj karti.Ja koristim ovu pastu i sa njom sa prezadovoljan kod mene kosta 10 konvertibilnih maraka a to je 5 Evra,ovu metodu primjenjujem evo vec 4 godine i nikad nije bilo problema.

termalnahtk.jpg

A jbg ja sve mjerim po sebi, meni jedna tuba može biti tri mjeseca a to je zato što se bavim overclockom. Cooler Masterova nije loša,ali Artic Silver 5 je bolja. Baš smo jednom prilikom radili neki test termo pasti i od ovih što se mogu kupiti na našim prostorima najbolje se pokazala Artic Silver S ali nju je teško nabaviti do bola. Ja sam cjeli grad pretražio samo radi jedne tube. Uglavnom Silver 5 rastura.
 
Natrag
Top