Uspon Ateizma i propast krive Religije

Sta mislite o Ateizmu?

  • Ne verujem u Boga,Bog ne postoji,Religiju treba unistiti.

    Votes: 1 25,0%
  • Bog mozda i postoji,ali sigurno ne kako propovedaju verske vodje moga naroda.

    Votes: 1 25,0%
  • Verujem u jednog Boga Oca

    Votes: 1 25,0%
  • Verujem u trojstvo

    Votes: 1 25,0%
  • Verujem u vanzemaljce na drugim planetama

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    4
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Druge crkve i religije MOGU imati nešto istine, pomešane sa puno laži, ali to ne znači da su Božje.

Js su potpuno odbacili istinu da bi nadmeno bili posebni.
A tvoji adventisti takodje dele to nesto istine sa svim crkvama koje su troicarske i krstaske? kao i tvoja?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pričaš koještarije, ali te razumem, jer su te JS indoktrinirali, da ne možeš da prepoznaš istinu.
To je strašno stanje uma, ali je izlečivo molitvom, i edukacijom u reči Božjoj.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Pričaš koještarije, ali te razumem, jer su te JS indoktrinirali, da ne možeš da prepoznaš istinu.
To je strašno stanje uma, ali je izlečivo molitvom, i edukacijom u reči Božjoj.

Jel ti gledas sta pises "nesto istine sa puno lazi" !!!!
pa to je nesto najgore i sotonski.
Trebas da naucis da ako je nesto istina onda je sve istina ,a ako ima puno lazi,zamisli se malo nad tvojom feministickom crkvom???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja nisam napisao da MOJA crkva ima malo istine sa puno laži, već da "druge crkve i religije MOGU imati nešto istine, pomešane sa puno laži, ali to ne znači da su Božje"
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Bas zato sto crkve tako zbunjuju ljude ,oni se radije okrecu ateizmu,a ti razmisli kome je u interesu da ljudi ostave Boga Oca Jehovu,i ko uziva da pravi spletke u tumacenju Biblije.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Oni koji smatraju da je stvorenje umrlo na krstu, i koji ne priznaju tu žrtvu time što odbijaju da jedu i piju telo i krv Hristovu, i koji poštuju više reč ljudsku od Božje - to su ateisti u pravom smislu te reči.

Ateizam nije nastao kao proizvod ljudskog hira da odbaci Boga, već je upravo nastao iz njegovog pogrešnog predstavljanja od strane crkava.

Crkva koja pogrešno predstavlja Boga i istinu, i plus progoni neistomišljenike, i u kojoj nema sile Svetoga Duha - neminovno će doživeti revoluciju u svojim redovima.

Mada realno gledajući, ljudi su više spremniji da poslušaju laž, jer im je ona prijemčljivija, jer ne traži velike žrtve.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Isus Hrist i jeste stvorenje koje je stvorio ili napravio njegov Bog Otac Jehova.
Otac uvek ima ulogu Stvoritelja ,dok je Sin uvek stvorenje jer ga je neko drugi stvorio.
Imas i biblijski i logican dokaz.
I naravno da se ateizam sve vise ojacava ,zbog takvih bogohulnih nauka troicara.,a sve po sataninoj zeli.
Isus je bio andjeo na nebu.
Evo dokaza iz jevrejima 1:
4 I toliko bolji posta od anđela koliko preslavnije ime od njihova dobi
5 Jer kome od anđela reče kad: Sin moj ti si, ja te danas rodih? I opet: Ja ću Mu biti Otac, i On će mi biti Sin.
13 A kome od anđela reče kad: Sedi meni s desne strane dok položim neprijatelje Tvoje podnožje nogama Tvojim?

Jevrejima 2:9
9 A umanjenog malim čim od anđela vidimo Isusa.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zaokret, pokrenuo si jednu temu sa tom tvrdnjom, ne moraš da seješ na svakoj temi iste tvrdnje, da bi na njih moralo da se odgovara.

Evo odgovora.

Nikada Isus nije stvoren na nebu.

On je predodređen da bude stvoren kao čovek na zemlji, i da postane Sin Božji tim zemaljskim stvaranjem ili rođenjem u ljudskom telu.

Što se tiče Anđela, hajde da vidimo.

Jevrejima 1:
4 I toliko bolji posta od anđela koliko preslavnije ime od njihova dobi.

13 A kome od anđela reče kad: Sedi meni s desne strane dok položim neprijatelje Tvoje podnožje nogama Tvojim?
Zar to nije rekao Isusu ,koji sedi desno od Jehove Boga Oca???

Kao čovek da, Isus je postao bolji od Anđela, nakon vaskrsenja, jer za ljude se kaže "DA SU STVORENI MALO MANJI OD ANĐELA" što znači "DA SU ANĐELI VEĆI, ILI VIŠA BIĆA OD LJUDI KOJI SE RAĐAJU NA ZEMLJI" a Isus je kao čovek koji se rodio na zemlji, nakon vaskrsenja postao vići od anđela.

Zato se može reći da je Isus jedino biće koje je rođeno u ljudskom telu kao čovek, a "POSTAO VEĆI OD ANĐELA" a kontekst govori - da je to upravo zbog smrti koju je podneo na krstu radi ljudskog spasenja.

Zaokret, šta misliš na one tekstove iz starog zaveta, koji i Boga Oca nazivaju anđelom?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Zaokret, pokrenuo si jednu temu sa tom tvrdnjom, ne moraš da seješ na svakoj temi iste tvrdnje, da bi na njih moralo da se odgovara.

Evo odgovora.

Nikada Isus nije stvoren na nebu.

On je predodređen da bude stvoren kao čovek na zemlji, i da postane Sin Božji tim zemaljskim stvaranjem ili rođenjem u ljudskom telu.

Što se tiče Anđela, hajde da vidimo.

Jevrejima 1:
4 I toliko bolji posta od anđela koliko preslavnije ime od njihova dobi.

13 A kome od anđela reče kad: Sedi meni s desne strane dok položim neprijatelje Tvoje podnožje nogama Tvojim?
Zar to nije rekao Isusu ,koji sedi desno od Jehove Boga Oca???

Kao čovek da, Isus je postao bolji od Anđela, nakon vaskrsenja, jer za ljude se kaže "DA SU STVORENI MALO MANJI OD ANĐELA" što znači "DA SU ANĐELI VEĆI, ILI VIŠA BIĆA OD LJUDI KOJI SE RAĐAJU NA ZEMLJI" a Isus je kao čovek koji se rodio na zemlji, nakon vaskrsenja postao vići od anđela.

Zato se može reći da je Isus jedino biće koje je rođeno u ljudskom telu kao čovek, a "POSTAO VEĆI OD ANĐELA" a kontekst govori - da je to upravo zbog smrti koju je podneo na krstu radi ljudskog spasenja.

Zaokret, šta misliš na one tekstove iz starog zaveta, koji i Boga Oca nazivaju anđelom?

Laodikejac,
od Jevrejima 2:9 nema nikakve filozofije
9 A umanjenog malim čim od anđela vidimo Isusa, koji je za smrt što podnese venčan slavom i časti, da bi po blagodati Božijoj za sve okusio smrt.
Dakle Isus je bio andjeo ciji je zivot Bog Jehova preneo u utrobu device Marije da se rodi kao beba. Isus je bio i PRVI andjeo koga je Bog Otac Jehova sam stvorio .
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Već sam odgovorio.

Nikada Isus nije bio Anđeo kao anđeoska stvorena bića.
Vi vadite iz konteksta pojedinačne tekstove, i prikazujete ih u pogrešnom svetlu.

Dakle, za čoveka se u bibliji kaže da je stvoren malo manji od anđela.

"Šta je čovjek, te ga se opominješ, ili sin čovječji, te ga polaziš?
Učinio si ga malo manjega od anđela, slavom i čašću vjenčao si ga" ( psalam 8. 4 - 5 )

Dakle, kada za Isusa stoji "da je on umanjen malo manjim od anđela" tu se misli na njegovo rođenje u telu kao čovek, prilikom koga je on bio načinjen kao manji od anđela, jer se za ljude koji se rađaju na zemlji kaže "da su načinjeni manji od anđela" pa tako je i Isus u svom ljudskom obličju bio manji od anđela.
 
Natrag
Top